anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta

Jewelrycrystal
#7 Wielbiciel#

Dostałam takiego maila czy to nie wyłudzenie danych?zawsze potwierdzał przez wpłacenie 1 zł przez bank

Proszę, aby w wiadomości zwrotnej podała Pani:
1 -  login Allegro lub adres e-mail przypisany do konta, kto,re chce Pani odzyskać,
2 - aktualny numer telefonu,
3 - wyraźne zdjęcie (nie skan) Pani dokumentu tożsamości z widocznymi narożnikami.

Moja prośba o wysłanie zdjęcia dokumentu wynika z troski o bezpieczeństwo Pani danych. Tylko w ten sposób mogę potwierdzić, że kontaktuje się ze mną właścicielka konta. Jak tylko zweryfikuję Pani tożsamość, niezwłocznie usunę zdjęcie dokumentu z systemu.
Aby odzyskanie dostępu do konta było dla Pani możliwe, dane z Pani dokumentu muszą być takie same, jak z ustawień konta.

Nie potrzebujemy takich danych jak PESEL, numer i seria dokumentu, a także zdjęcia. Proponuję więc, aby zasłoniła je Pani małymi karteczkami (zdjęcie nie powinno być edytowane w programie graficznym). Proszę, aby odsłoniła Pani jedynie:
1 - imię i nazwisko,
2 - datę ważności dokumentu.

Dzięki nim będę mogła wyłączyć dwustopniowe logowanie na Pani koncie i zaktualizować numer w danych, a Pani zaloguje się bez SMS-owego potwierdzenia. Może Pani potem ponownie włączyć zabezpieczenie, podając aktualny numer telefonu w zakładce [Dwustopniowe logowanie]. Zaktualizuję natomiast numer telefonu w ustawieniach Pani konta [Dane konta

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#19 Nestor#

Ewidentna próba przejęcie konta.

Np. "będę mogła wyłączyć dwustopniowe logowanie na Pani koncie"

Oraz prośba o login i e-mail przypisany do konta allegro

nie klikaj w żadne linki ewentualnie podane w tej wiadomości i nie odpowiadaj na tego maila.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Jewelrycrystal Sprawdziłam i nie jest to próba oszustwa. Dokładnie taki mail został wysłany z naszej strony. Numer zgłoszenia to 35462985. Doradca poprosił Cię o login oraz adres email, ponieważ chciałabyś odzyskać dostęp do innego konta, niż to, z którego się kontaktujesz. Jak widzisz, w mailu zaznaczyliśmy, że nie potrzebujemy takich danych jak PESEL, a jedynie widoczne imię i nazwisko oraz datę ważności dokumentu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@w_kiwi  No to pięknie..  Allegro stara się  naśladowac metody stosowane przez oszustów:

Schowek01.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

😒

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@br. A może to oni wzorują się na allegro? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  "A może to oni wzorują się na allegro? "

Nie, nie, to Allegro się wzoruje.

Ja to dostałem i wysłałem do phishing@allegro.pl w dniu  5.04.23 więc mieli dość czasu żeby eksperci w Allegro mogli się zapoznać z metodą i skopiować dla swoich potrzeb.

Więc to nie oszuści kopiują lecz raczej Allegro kopiuje oszustów.

Ja tak czytam te posty że ktoś z Allegro zadzwoni sobie do użytkownika, albo wyśle jakiegoś maila "bez żadnego trybu"  i dochodzę do smutnego wniosku że na Allegro nie ma żadnych procedur bezpieczeństwa.

We wszystkich poważnych instytucjach jak banki czy serwisy pocztowe są jasne metody odzyskiwania haseł, tutaj dzieje się wszystko od przypadku do przypadku, a słynny Dział bezpieczeństwa ma za główne zadanie ścigać znajomych klientów którzy nie zapłacili prowizji.

Przecież to jest chore...

oznacz moderatorów

Jewelrycrystal
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc pozdrawiam 🌹

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

aż nie wierzę. 

oznacz moderatorów