anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie konta do czasu dostawy do kupującego

_dempsey_
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

sprzedałem swoją starą konsolę PS4 i ku mojemu zdziwieniu konto zostało zablokowane (całkowicie, nie mogę nawet kupować) do czasu otrzymania towaru przez kupującego... Na jakiej podstawie? Zostałem potraktowany jak oszust! Konto mam od 19tu nie sprzedaję wielu rzeczy, ale wiele kupuję a teraz nawet tego nie mogę zrobić. Co to za pomysł, żeby każdego traktować jak potencjalnego przestępcę?! W tym kraju obowiązuje zasada domniemania niewinności. Jedno jest pewne - nigdy więcej sprzedaży przez Allegro i na pewno kontakt z UOKIK, bo takie praktyki są niedopuszczalne. Utrudnianie klientowi korzystania z podstawowych funkcji firmy bez żadnej podstawy prawnej na podstawie jakiegoś widzimisię...  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  co szanowni moderatorzy mają w tej sprawie do powiedzenia?

bez poważania...

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@_dempsey_ Przy sprzedaży co do której zachodzi podejrzenie że może nie dojść do wysyłki tak bywa, wyślesz i wszystko wróci do normy, możesz także zapytać: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów

_dempsey_
#7 Wielbiciel#

Może i tak - ale nie zmienia to faktu, że ktoś arbitralnie bez żadnych dowodów i rzeczywistych podejrzeń zablokował konto uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. W fizycznym świecie to odpowiednik aresztu bez postawienia zarzutów a więc bezprawie i z tym mamy do czynienia tutaj - można to wręcz potraktować w kategoriach pomówienia a to już podpada pod paragraf. Allegro dodatkowo wykorzystuje swoją mocniejszą pozycję wobez osoby fizycznej, co również jest naruszeniem zasad współżycia społecznego. Działając tak, jestem przeświadczony że narusza kilka paragrafów i mogłoby zostać pociągnięte do odpowiedzialności... Poczekam na opinie rzecznika UOKIK...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz o decyzji tutaj, może pomoże innym.🤔

oznacz moderatorów