anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę zwrócić pieniądze osobie kupującej na Allegro lokalnie z powodu uszkodzenia przedmiotu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mikojo
#8 Zapaleniec#

Chcę zwrócić pieniądze osobie kupującej na Allegro lokalnie z powodu uszkodzenia przedmiotu. Towar nie wysłany, kupujący skorzystał ze SMART (paczkomat InPost). Jakie są ew. konsekwencje?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
mwmonety
#21 Demiurg#

Przeprosiny i wytłumaczenie problemu powinny wystarczyć .Poproś o numer konta do zwrotu środków ,konsekwencji raczej unikniesz.

oznacz moderatorów
Mikojo
#8 Zapaleniec#

Ale gdy tak zrobię, nie kończę transakcji, bo nie edytuję etykiety i nie wysyłam przedmiotu, więc Allegro nie zapyta dlaczego?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, jak zwrócisz środki kupującemu to dla Allegro sprawa załatwiona. Możesz zostać obciążony prowizją, ale piszesz o zwrot dołączając dowód na brak transakcji.

oznacz moderatorów
Mikojo
#8 Zapaleniec#

Tak zrobię, już zaproponowałem kupującemu i czekam na odpowiedź. A prowizji nie ma na Allegro lokalnie, tylko koszt obsługi transakcji bezzwrotny. Kupujący nie płacił za dostawę, skorzystał ze SMART, ale myślę, że skoro nie ma wysyłki, więc nie ma też kosztów, InPost nie pobierze za dostarczenie towaru od Allegro. Nie wiem tylko czy moje myślenie pokrywa się z procedurą Allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Mikojo Jest, jak zwał to zwał,prowizja -rabat transakcyjny i nie jest to prawda że jest bezzwrotny, zwracają, ale ja zabiorą musisz pisać o zwrot.

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Mikojo Są koszty od transakcji i możesz być obciążony ale jak napisał @LEW433 należy napisać do Allegro o zwrot i zwracają jak spełniasz warunki>brak transakcji i jakość powyżej 95%.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Mikojo Jakie konsekwencje, wszystko zależy od tego jaki to kupujący i jak przedstawisz sprawę, najłatwiejsze- jak dojdziecie do porozumienia i zwrot środków, najgorsze-dyskusja i tylko teoretycznie sąd.

oznacz moderatorów
Mikojo
#8 Zapaleniec#

Po prostu towar został uszkodzony i chcę załatwić wszystko OK dla wszystkich stron - ja , kupujący i Allegro lokalnie. Przy okazji kupujący skorzystał z wysyłki SMART za darmo.

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Wejdż w zamówienia i pod nimi na niebiesko masz zwróć pieniądze. Oprócz tego ładnie przeproś i wyjaśnij i powinno być ok. 

oznacz moderatorów
Mikojo
#8 Zapaleniec#

Czy o to chodziło? I co mam zrobić z tym Allegro finanse, wpłacić, jakzzz.png

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wypłacić tylko zwrócić.

oznacz moderatorów
Mikojo
#8 Zapaleniec#

zzz2.pngJeszcze raz:

Allegro lokalnie/Zamówienia od kupujących/ZWRÓĆ PIENIADZE - w ramce konkretnego zamówieniazzz2.png

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Mikojo
#8 Zapaleniec#

Dzięki

 

oznacz moderatorów