anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chyba kolejny atak na mnie oszusta. Co o tym sądzicie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
deszcz33
#10 Popularyzator#

Witam, czy to znowu był atak oszusta? Kilka dni temu atakował mnie inny [wtedy zgłosiłam i został zablokowany]. Chce mi się płakać i wyć, że to takie powszechne i zabiera mi czas. Poniżej zrzut najważniejszej części rozmowy, bo nie da się w całości-muszę w kawałkach.
Pierwszy zrzut to jej/jego [bo zmienia płeć w trakcie pisania] odpowiedź na moją prośbę ustalenia przez telefon, o co chodzi, bo nie rozumiałam, co z tym kurierem, kiedy, jak itd. Więc chciałam przez tel. bo tu by było za dużo pisania. I tak czas mi to zabierało, więc chciałam szybko ustalić, co mam ustawić w wysyłkach [bo nie mam w nich kuriera].
P.S. Użytkownik nazywa się [podam w pw, bo nie wiem, czy tu mogę] @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ . Dziwne, że to oszust, bo jest na allegro od 12 lat....

 

Chciałam dać tu zrzuty tej rozmowy, ale chyba nie ma tu załączników? Jak to zrobić w takim razie?

Poniżej więc kopiuję większość tej 'rozmowy'.

ona/on: Chcę od razu zapytać, czy mogę zamówić kuriera, żeby odebrał wszystko, bo jestem chora na koronawirusa teraz i naturalnie nie mogę wyjść z domu☺️
dzisiaj, 20:19
ja: Czy może Pani teraz do mnie zadzwonić? Bo za dużo tej pisaniny.
dzisiaj, 20:21
Kładę moją córkę do łóżka
dzisiaj, 20:23
To później. Ja jeszcze długo w nocy pracuję przy kompie.
dzisiaj, 20:23
ona/on: Czy mogę dokonać dostawy teraz, czy wyślą ją Państwo jutro kurierem?
dzisiaj, 20:25
ja: Dokonać dostawy? Nie rozumiem.
dzisiaj, 20:28
Nie wiem jak się załatwia kuriera:) Nigdy tak nie wysyłałam.
dzisiaj, 20:32
on: Allegro ma swoją własną firmę kurierską, mogę zapłacić za przesyłkę i towar, a kurier przyjedzie i odbierze moją paczkę.
[...] [po mojej powtórnej prośbie o szybkie ustalenie prze tel. co z tym kurierem]
dzisiaj, 20:38
on: Nie mogę teraz rozmawiać, już mówiłem, kurier sam przywiezie etykietę i odbierze towar, kiedy będzie to dla Państwa wygodne.
dzisiaj, 20:39
on: Czy mogę dokonać dostawy?
dzisiaj, 20:40
ja: A! Czyli nie trzeba etykiety! To super! Już mogę pakować buty. O której ma być ten kurier?
 
on: dzisiaj, 20:40
deszcz33_0-1631477815525.jpeg

 

dzisiaj, 20:41
(Treść wiadomości ukryta)
Ta wiadomość wygląda podejrzanie. Poczekaj, aż ją sprawdzimy. Może to potrwać kilka minut.
Dowiedz się więcej.
dzisiaj, 20:41
ja: Pod zrzutem wyświetliło się to: (Treść wiadomości ukryta) Ta wiadomość wygląda podejrzanie. Poczekaj, aż ją sprawdzimy. Może to potrwać kilka minut. Dowiedz się więcej.
 
dzisiaj, 20:44
on: To nic wielkiego.
dzisiaj, 20:45
on: Zapłacę za to teraz.
dzisiaj, 20:47
ja: Czyli mam włączyć 'kup teraz'?
dzisiaj, 20:47
ON: [edycja]
dzisiaj, 20:47
on: Już zapłacone, odbierz swoje pieniądze pod tym linkiem
dzisiaj, 20:47
ja: Tu piszą, że nie klikać w żadne takie linki. Nic nie rozumiem. Jak pani zapłaciła, skoro nie zna pani mojego konta?
dzisiaj, 20:48
on: Płaciłem przez Allegro, pieniądze można dostać od samego Allegro.
dzisiaj, 20:49
on: nie masz numeru w ogłoszeniu, więc link został wysłany do mnie
dzisiaj, 20:50
ja: Proszę teraz do mnie zadzwonić albo kończymy to, bo ja nic z tego nie rozumiem. Przy takim ogloszeniu jak moje nie da się przecież zapłacić za towar-dopiero po kontakcie klient wie, gdzie przelać pieniądze.
dzisiaj, 20:52
on: OK, w takim razie zwrócę pieniądze, bo leżę z dzieckiem, które śpi.
dzisiaj, 20:56
ja: To proszę wyjść od śpiącego dziecka. I nie ściemniać, że nie można porozmawiać przez telefon.
 
Na tym koniec tej 'rozmowy'.
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
vonNogay
#16 Inspirator#

Na 100% oszustwo. Oszust pisze ze skradzionego, 12-letniego konta, więc jak najszybciej podaj login adminom.

oznacz moderatorów
deszcz33
#10 Popularyzator#

Tak, od razu wczoraj zgłosiłam. Ale do dziś allegro nie odpowiedziało mi, tylko wczoraj był automat z potwierdzeniem otrzymania wiadomości. Tu też we wpisie oznaczyłam adminów i zero reakcji do tego momentu, tylko Ty odpowiedziałeś.

Na marginesie: Oszuści wkurzają mnie podwójnie, bo oprócz tego, że są przestępcami, to po prostu zabierają czas - wczoraj ta 'rozmowa' i moje usiłowanie zrozumienia, czego ten [niby]kupujący chce, zajęła mi ful czasu, potem zgłoszenie do allegro też - musiałam porobić screeny w kawałkach, bo tam w wiadomościach nie da się, kuuuurczątko, zrobić zrzutu rozmowy w jednym kawałaku. Wszystko to razem 5 minut nie trwa, niestety.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@deszcz33 Czy jesteś w stanie podać login konta, z którego się z Tobą kontaktowano?

Jeśli chodzi o zgłoszenia mailowe, czas naszej reakcji może się wydłużyć ze względu na ich liczbę. Niemniej każde zgłoszenie jest weryfikowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
deszcz33
#10 Popularyzator#

Tak, oczywiście, że mam nazwę. Pisałam tu, że w korespondencji do allegro podałam nazwę. Pisałam też tu, że nie wiem, czy tu mogę podać. Podać?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@deszcz33 Tak, podaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
deszcz33
#10 Popularyzator#

agusiablondi

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@deszcz33 Na tym koncie doszło do włamania. Zablokowaliśmy je już wczoraj wieczorem. Dziękujemy za Twoje zgłoszenie 👍

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Jaros74
#8 Zapaleniec#

Te włamania na konta to prawdziwa plaga się robi - kolejny włam https://allegrolokalnie.pl/oferta/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-12gb256gb-qlq

oznacz moderatorów
deszcz33
#10 Popularyzator#

To link do Twojej oferty? I na nią był włam? Bo nie rozumiem, na czym to polega. W moim przypadku było chyba inaczej, bo do mnie napisała ta 'agusia' i udawała, że chce kupić buty.

oznacz moderatorów