anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
393 ODPOWIEDZI 393

wujekbania
#7 Wielbiciel#

Kolejne zgłoszenie 

817A2A64-D63A-4DC1-88C4-7AFD2A83B1B4.png

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@wujekbania Dziękuję, działamy już w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

danusia23-d1
#7 Wielbiciel#

u mnie to samo, też kazano mi kliknąć w link,abym mogła otrzymać zapłatę

od CLIENT: 104423504

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@danusia23-d1, zablokowaliśmy to konto. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

anna2393
#8 Zapaleniec#

Na przyszłość - gdy ktoś prosi was o adres email, to podajcie email policji kancelaria.gabinetkgp@policja.gov.pl.

Ja tak zrobiłam i juz od kilku tygodni mam spokój a wcześniej nękali mnie tymi prośbami nawet 3x dziennie

oznacz moderatorów

stimme
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

 

   korzystając z ogłoszenia AllegroLokalnie użytkownik niejaki Kasia Kowalczyk rzekomo kupił mój przedmiot.

Najpierw był kontakt przez WhatsApp z prośbą o podanie adresu email a na email przyszło takie powiadomienie jak w poniżej:

stimme_0-1645475446116.pngstimme_1-1645475499584.png

Mail przyszedł z powiadomieniaallegrolokalnie@mm.st

nr telefonu który się ze mną kontaktował to +48 501 957 740

Oczywiście po zalogowaniu na moje konto allegro brak jakiegokolwiek śladu transakcji.

Rozumiem, że nie jest to świadome działanie Allegro

 

Z poważaniem 

STIMME

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiem, że nie dałeś się oszukać.🤔

oznacz moderatorów

stimme
#7 Wielbiciel#

Na szczęście byłem czujny jak ważka 🙂

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@stimme 
To nie jest żadne (nie tylko świadome) działanie Allegro - ale najprawdopodobniej: próba oszustwa.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stimme dziękuję za Twoje zgłoszenie! Nie jest to wiadomość od nas, a kupujący nie potrzebuje Twojego adresu e-mail, aby sfinalizować zakup na Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cheapshopping_
#2 Obserwator#

078588BE-6EAB-4FE4-BB46-7E0F994EB500.jpeg

45ED789B-BD39-4B5B-97BF-ADC2AB1A66B1.png

A7B2B8AC-C617-49FD-A8AD-91FD1B425604.png

Hej, dostałam dosyć intrygująca wiadomość od klienta. Wyglada mi to na oszustwo. Co myślicie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cheapshopping_ tak, ta wiadomość jest niebezpieczna, a konto osoby, która wysłała do Ciebie wiadomość już zablokowaliśmy. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Siwa1000
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20220421-194930_Chrome.jpgScreenshot_20220421-194825_Chrome.jpgScreenshot_20220421-195141_Chrome (1).jpgWitam, była proba wyludzenia danych i wyłudzenia pieniedzy. Oczywiscie nieudana. Osoba o imieniu niby Kornelia pisala ze chce zakupic urzadzenie do depilacji woskiem z dodatkowymi paskami i woskami. Osoba ta chciala wysylki kurierem na co sie zgodzilam. Napisala ze zaplaci kurierowi pieniadze za towar i przesylke a kurier bedzie do mnie dzwonil w celu umowienia odbioru towaru i otrzymania zaplaty dla mnie. Zanim zdarzylam zmienic przesylke na wysylke kurierem. Otrzymalam link ze zaplacone i ze mam odebrac sobie pieniadze przez strone. Ostrona wcale nie przypominala strony allegro lokalnie ze wzgledu na bledy literowe w linku. Wchodzac na nia widac widac ze produkt zostal zaplacony. Klikajac dalej wyswietla sie strona z bankami i mozliwoscia zalogowania do konta bankowego. Kiedy wyswietla sie strona banku jest falszywa. Oprocz loginu oraz hasla. Poproszony jestes o podanie pinu oraz o mozliwosci zapamietania danych do konta.

Screenshot_20220421-191715_WhatsApp.jpgScreenshot_20220421-191616_WhatsApp.jpgScreenshot_20220421-191609_WhatsApp.jpg

oznacz moderatorów

Siwa1000
#1 Nowicjusz#

Jak sie wchodzi na tej stronie falszywej w link do moje urzadzenia do depilacji przeskakuje na ta strone allegro.

Screenshot_20220421-194921_Allegro (1).jpgScreenshot_20220421-194917_Allegro (1).jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Siwa1000, dziękuję Ci bardzo za zgłoszenie tej sytuacji! Przekazałam te informacje do działu bezpieczeństwa.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Takisobiegosciu
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie. Dostalem owy link w wiadomosci whatsapp (niech nikt na niego nie klika). „https://polska-alegrolokalnle.475477.xyz/cash90753046”  ja wiem ze jest to próba wyłudzenia itp. Na link nie klikalem aby uprzedzic pytania. Chcialem sie dowiedziec czy mozna to gdzies zglosic. Z tego co wiem to policja nie zadziala bo nie doszlo do wyludzenia tylko do nieudanej proby wiec wzgledem polskiego prawa w walce z cyberprzestepczoscia jesli nie doszlo do wyludzenia nie ma podstaw do wszczecia postepowania.

oznacz moderatorów

pawel22222
#1 Nowicjusz#

Otrzymałem informację o chęci zakupu wystawionego przeze mnie towaru. Następnie otrzymałem taki email. Wydaje mi się to dziwne.

pawel22222_0-1653591834819.png

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pawel22222 nie klikaj nie loguj się bo stracisz kasę z konta, to próba wyłudzenia danych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pawel22222
#1 Nowicjusz#

Tak myślałem. Dzięki

oznacz moderatorów