anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
479 ODPOWIEDZI 479

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PANOWSKLEP przykro mi z powodu tej sytuacji i dziękuję za Twoje zgłoszenie i ostrzeżenie dla innych. Na przyszłość na Allegro Lokalnie nie trzeba podawać adresu e-mail, ani potwierdzać zamówienia, aby doszło do transakcji. Gdy kupujący opłaci zakup, środki są w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

PANOWSKLEP
#8 Zapaleniec#

 Cześć ludzie 😞 Chcę cię ostrzec(  Ukradli wszystkie pieniądze z mojego konta bankowego. 
Wyglądało to tak:

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg    \5.jpeg  - Później wysłali mi zwodniczy link:6.jpeg


Potwierdziłem 😞 i - 3600zl z mojego konta(


 

 

Skontaktowałem się z policją, działem bezpieczeństwa i bankiem.

Uważnie obserwuj linki...
Jestem w szoku(  Zostałem z zerem((( 

 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazków nie widzimy, kliknąłeś w link!

oznacz moderatorów

PANOWSKLEP
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dopóki moderacja nie zatwierdzi obrazków, nie widzimy ich> masz za niski ranking(musi być 15 a masz 7).

oznacz moderatorów

Elusia22222
#1 Nowicjusz#

Witam

przed chwilą dostałam esemesa od Allegro o sprzedaży produktu. 
weszłam w link. 
znalazłam bank do pobrania pieniędzy i się zaczęło. 
w porę zablokowałam bankowość internetowa i dowód osobisty. 
Wszystko mocno realistyczne „Allegro” 

Uwazajcie! 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Elusia22222 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałaś ostrożność dla pewności, przeskanuj proszę Twoje urządzenie programem antywirusowym i zmień najważniejsze hasła. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:48045772
#7 Wielbiciel#

Witam, wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie, sprzedając kiedyś dwie rzeczy przyszła mi wiadomość właśnie na aplikacji allegro lokalnie że ktoś dany przedmiot kupił i dostałem adres wysyłki natomiast teraz sprzedając dokładnie tak samo nie dostałem żadnej wiadomości na allegro lokalnie natomiast dostałem wiadomość na zwykłej aplikacji allegro że jakaś osoba kupiła ten produkt i musiałem potwierdzić sprzedaż w mailu którego dostałem na gmaila, po potwierdzeniu przekierowano mnie na stronę gdzie mogłem wybrać bank na który miały by zostać przesłane pieniądze za sprzedaż produktu i po wybraniu banku zostałem przekierowany na jego stronę żeby się zalogować na moje konto bankowe i tu moje pytanie. Czy logować się bez obaw i wszystko przejdzie okej czy ktoś próbuje wyłudzić pieniądze?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48045772 nigdzie się nie loguj bo wyczyszczą Ci konto !!!!!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To próba oszustwa, uważaj bo stracisz dużo.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48045772 nie, to nie jest wiadomość od nas bardzo proszę nie podawaj żadnych danych i przeskanuj urządzenie programem antywirusowym. 
Sprzedaży na Allegro Lokalnie nie trzeba potwierdzać w wiadomości e-mail ani podawać danych do logowania do banku. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

joneqk18
#1 Nowicjusz#

Witam drugi raz otrzymałem wiadomość jak w załączniku.  Nie rozumiem o co chodzi, dlaczego kupujacy nie może kupić przez allegro lokalnie?

Screenshot_20230719_194654_Samsung Internet.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy! jak prośba o maila albo potwierdzenie płatności itd. to próba oszustwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@joneqk18 dziękuję za Twoje zgłoszenie! To niestety próba oszustwa. Kupujący nie potrzebuje Twojego e-maila ani telefonu, aby sfinalizować zakup. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kasiaro82
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

pierwszy raz wystawiam przedmiot na Allegro Lokalnie i dostalam z serwisu Allegro e-mail z taką treścią 

IMG_1487.jpeg

W centrum wiadomosci również mogłam odczytać tą informację. Jednak na koncie Allegro lokalnie nie mam wiadomości od kupującego i nie mam informacji w zakładce Zamówienia od kupujących.  

pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kasiaro82 Wszystko czego potrzebujesz do przeprowadzenia bezpiecznej transakcji będzie widoczne w zakładce sprzedane.


Jeśli tam nic nie ma to najpewniej ktoś próbuje wyłudzić Twoje dane.

oznacz moderatorów

kasiaro82
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kasiaro82 dziękuję za Twoje zgłoszenie, konto osoby, która wysłała do Ciebie tę wiadomość jest już zablokowane.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kasiaro82
#7 Wielbiciel#

Dziękuje 🙂

oznacz moderatorów

rafnet11
#1 Nowicjusz#

rafnet11_0-1689878254220.png

 

oznacz moderatorów