anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
479 ODPOWIEDZI 479

LEW433
#21 Demiurg#

Taki trójkąt >normalne. obrazka my nie widzimy, opisz problem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rafnet11 nie, to nie jest normalne dobrze, że zachowałeś ostrożność. 
Na Allegro nie musisz potwierdzać żadnego zamówienia.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ADALBERTUS01
#7 Wielbiciel#

Witam, dostałem takiego SMS-a niby z ALLEGRO: "Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: https://iejf.homes/srt/?p7m8-PL  " Dzisiaj zamieściłem na Allegro lokalnym przedmiot do sprzedaży. Po godzinie przyszedł SMS. Proszę o pomoc czy to jest fałszywy link?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ADALBERTUS01 To jest próba wyłudzenia Twoich danych.
Nic nie klikaj.

oznacz moderatorów

ImtheGienia
#7 Wielbiciel#

10605FB1-372E-45EB-89F8-94D30B791BBA.png

 

 

dostalam  wiadomość, ze przedmiot sprzedany, Allegro takie linki wysyła ? Czy potwierdzona sprzedaż jest w momencie wysłania wiadomości na e-mail ? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ImtheGienia To jest próba wyłudzenia Twoich danych. Nic nie trzeba potwierdzać więc nic nie klikaj i nic nie podawaj.

Wszystko czego potrzebujesz aby bezpiecznie przeprowadzić transakcję znajdziesz w zakładce sprzedane.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Wiadomości z linkami to próba wyłudzenia. Jak się sprzeda to kasę masz w zakładce rozliczenia Moje rozliczenia (allegrolokalnie.pl)Na wszystkich portalach ostatnio od groma naciągaczy.... Jak nie ma kasy w tej zakładce to nie wysyłasz. Sprawdź też czy masz konto do wypłat aktywowane, bo to trochę trwa.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Oooooszustwoooo!!!!😂

oznacz moderatorów

wegnerek
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór 

Wczoraj zostałam ofiarą oszustwa.

Oszuści wysłali do mnie SMS z linkiem z numeru allegro z którego wcześniej otrzymywałam już powiadomienia, więc nie wzbudziło to moich podejrzeń. 

https://allegrolokalniie.2562633.xyz/amiqhmsr/JbquUN 

Niestety po zalogowaniu się na konto  celem otrzymania zapłaty natychmiast zaczęly znikać pieniądze z mojego konta

😞

Najgorsze że SMS był z allegro..

No cóż 

Oczywiscie zgłosiłam sprawę na policji ale szanse na odzyskanie moich pieniędzy są marne.

Trzeba być czujnym,uważajcie!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tak to jest jak sie nie czyta nawet linku lokalniie z oewnoscia to byl link z allegro z bykiem w srodku 

oznacz moderatorów

wegnerek
#7 Wielbiciel#

No niestety, nie zwróciłam na to uwagi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ile poszło?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ale to był numer czy tylko nazwa Allegro?

oznacz moderatorów

wegnerek
#7 Wielbiciel#

Treść SMS 

Twój przedmiot znalazł nabywcę.

Aby otrzymać etykietę oraz wpłatę i tu był link.

Wiadomość przyszła z numeru allegro z którego miałam już inne wcześniej wysłane powiadomienia.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nie przyszła z numeru allegro tylko z numeru maskowanego. Te przekręty robią na wszystkich portalach. Nigdy nie klikasz żadnych linków. Trza się pilnować. Ja ostatnio odmówiłam weryfikacji tożsamości babeczce z mojego banku, bo sobie życzyła potwierdzenia przez apkę mojej tożsamości, gdzie to ona do mnie dzwoniła. I naprawdę byłam pewna że była z banku ale strzeżonego.... A tu masz co w weekend trafiłam, więc może jakaś szansa jest. 

Przełomowy wyrok0 taka ciekawostka - Społeczność Allegro - 607817

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@wegnerek To co Ty masz za bank, jak znikają pieniądze zaraz po zalogowaniu > bez żadnych potwierdzeń?

U mnie banki żądają potwierdzenia przez kod z sms-a, albo w aplikacji bankowej > czasem jeszcze kodem 3D-Secure. Jeden z banków żąda potwierdzenia, że ja to ja jeszcze przed wpuszczeniem mnie na konto.

Zmień ten bank jak najszybciej > to nawet jak klikniesz w lewy link i się zalogujesz to na tym się skończy > bez potwierdzenia przelewu nic się nie stanie.

oznacz moderatorów

kyren
#7 Wielbiciel#

Uwaga, dokładnie z numeru Allegro dostałam wczoraj wiadomośc, że  sprzedałam przedmiot i mogę pobrać etykietę oraz link https://delivery.hantslife.com/s/077k  to próba wyłudzenia danych uwaga!

oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

Nie wklejaj tych linków, bo jeszcze jakiś ciekawski kliknie.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To tzw maskowanie numeru. I nie jest problemem tylko allegro. Robią tak na wszystkich platformach handlowych. W weekend wklejałam tu nawet wyrok sądowy po takim oszustwie na O.. 

oznacz moderatorów

grec_pat
#2 Obserwator#

Użytkownik alllberrt45a chce wyłudzić dane bankowe. Twierdzi, że kupił przedmiot i wysyła maila z próbą wyludnienia. Proszę o zablokowanie użytkownika. 

oznacz moderatorów