anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
452 ODPOWIEDZI 452

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PANOWSKLEP przykro mi z powodu tej sytuacji i dziękuję za Twoje zgłoszenie i ostrzeżenie dla innych. Na przyszłość na Allegro Lokalnie nie trzeba podawać adresu e-mail, ani potwierdzać zamówienia, aby doszło do transakcji. Gdy kupujący opłaci zakup, środki są w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PANOWSKLEP
#8 Zapaleniec#

 Cześć ludzie 😞 Chcę cię ostrzec(  Ukradli wszystkie pieniądze z mojego konta bankowego. 
Wyglądało to tak:

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg    \5.jpeg  - Później wysłali mi zwodniczy link:6.jpeg


Potwierdziłem 😞 i - 3600zl z mojego konta(


 

 

Skontaktowałem się z policją, działem bezpieczeństwa i bankiem.

Uważnie obserwuj linki...
Jestem w szoku(  Zostałem z zerem((( 

 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazków nie widzimy, kliknąłeś w link!

oznacz moderatorów

PANOWSKLEP
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dopóki moderacja nie zatwierdzi obrazków, nie widzimy ich> masz za niski ranking(musi być 15 a masz 7).

oznacz moderatorów

Elusia22222
#1 Nowicjusz#

Witam

przed chwilą dostałam esemesa od Allegro o sprzedaży produktu. 
weszłam w link. 
znalazłam bank do pobrania pieniędzy i się zaczęło. 
w porę zablokowałam bankowość internetowa i dowód osobisty. 
Wszystko mocno realistyczne „Allegro” 

Uwazajcie! 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Elusia22222 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałaś ostrożność dla pewności, przeskanuj proszę Twoje urządzenie programem antywirusowym i zmień najważniejsze hasła. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:48045772
#7 Wielbiciel#

Witam, wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie, sprzedając kiedyś dwie rzeczy przyszła mi wiadomość właśnie na aplikacji allegro lokalnie że ktoś dany przedmiot kupił i dostałem adres wysyłki natomiast teraz sprzedając dokładnie tak samo nie dostałem żadnej wiadomości na allegro lokalnie natomiast dostałem wiadomość na zwykłej aplikacji allegro że jakaś osoba kupiła ten produkt i musiałem potwierdzić sprzedaż w mailu którego dostałem na gmaila, po potwierdzeniu przekierowano mnie na stronę gdzie mogłem wybrać bank na który miały by zostać przesłane pieniądze za sprzedaż produktu i po wybraniu banku zostałem przekierowany na jego stronę żeby się zalogować na moje konto bankowe i tu moje pytanie. Czy logować się bez obaw i wszystko przejdzie okej czy ktoś próbuje wyłudzić pieniądze?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48045772 nigdzie się nie loguj bo wyczyszczą Ci konto !!!!!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To próba oszustwa, uważaj bo stracisz dużo.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48045772 nie, to nie jest wiadomość od nas bardzo proszę nie podawaj żadnych danych i przeskanuj urządzenie programem antywirusowym. 
Sprzedaży na Allegro Lokalnie nie trzeba potwierdzać w wiadomości e-mail ani podawać danych do logowania do banku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

joneqk18
#1 Nowicjusz#

Witam drugi raz otrzymałem wiadomość jak w załączniku.  Nie rozumiem o co chodzi, dlaczego kupujacy nie może kupić przez allegro lokalnie?

Screenshot_20230719_194654_Samsung Internet.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy! jak prośba o maila albo potwierdzenie płatności itd. to próba oszustwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@joneqk18 dziękuję za Twoje zgłoszenie! To niestety próba oszustwa. Kupujący nie potrzebuje Twojego e-maila ani telefonu, aby sfinalizować zakup. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kasiaro82
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

pierwszy raz wystawiam przedmiot na Allegro Lokalnie i dostalam z serwisu Allegro e-mail z taką treścią 

IMG_1487.jpeg

W centrum wiadomosci również mogłam odczytać tą informację. Jednak na koncie Allegro lokalnie nie mam wiadomości od kupującego i nie mam informacji w zakładce Zamówienia od kupujących.  

pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kasiaro82 Wszystko czego potrzebujesz do przeprowadzenia bezpiecznej transakcji będzie widoczne w zakładce sprzedane.


Jeśli tam nic nie ma to najpewniej ktoś próbuje wyłudzić Twoje dane.

oznacz moderatorów

kasiaro82
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kasiaro82 dziękuję za Twoje zgłoszenie, konto osoby, która wysłała do Ciebie tę wiadomość jest już zablokowane.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kasiaro82
#7 Wielbiciel#

Dziękuje 🙂

oznacz moderatorów

rafnet11
#1 Nowicjusz#

rafnet11_0-1689878254220.png

 

oznacz moderatorów