anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się wyłączyć radosne pytanie: "Czy pamiętasz, aby wysłać paczkę?" ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
igolek
#10 Popularyzator#

Od paru tygodni dostaję takie wiadomości mailem. Czy pamiętasz, aby wysłać paczkę?
Czy to się da wyłączyć?
Doprowadzają mnie te przypomnienia do stanu zagrażającego życiu z powodu nadciśnienia.

W sobotę spredaję, a równo 48 godzin później mam monit od Allegro.
Żeby było zabawniej w opisach ogłoszeń mam informację, że paczkomatem wysyłam raz w tygodniu, we wtorki.
Nie, żeby mi się nie podobało takie przypomnienie ale nie po dwóch dobach wliczając w to niedziele i święta.
Może jest gdzieś niezauważony przeze mnie wyłącznik tych maili albo możliwość ustawienia n.p. na cztery dni?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
igolek
#10 Popularyzator#

Przepraszam za literówki!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@igolek  nie przejmuj literówkami, wszystko jest czytelne 🙂 
Dowiaduję się czy można wyłączyć te powiadomienia, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Bardzo dziękuję.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@igolek mam już odpowiedź.
Przykro mi, ale nie da się wyłączyć tych powiadomień. Jest to komunikat wysyłany w związku z zawarciem transakcji zakupowej, którego celem jest przypomnienie sprzedającemu, żeby wysłał paczkę, aby proces zakupu mógł się w pełni dokonać. Kupujący cenią sobie szybką wysyłkę, więc to także z ich punktu widzenia ważny komunikat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
madziulka182
#9 Pomysłodawca#

A ja mam inny problem związany z tym powiadomieniem. Nadała InPosta w piątek (Allegro Lokalnie) i od razu dostała powiadomienie na maila o nadaniu przesyłki, do dzisiaj przyszły dwa maile ponaglające do wysłania a w statusie transakcji nadal widnieje "oczekuje na nadanie". O co chodzi?

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Pewnie kurier jest na urlopie bo Allegro uznaje przesyłkę za wysłaną dopiero kiedy wyjęta zostanie przez kuriera ze skrytki.

oznacz moderatorów
madziulka182
#9 Pomysłodawca#

Nie nadaję Inpostów do paczkomatu tylko w punkcie nadań (agencja pocztowa) i pracownica przy mnie dodaje przesyłki do systemu. Dlatego dostałam od razu maila potwierdzającego. To tylko Allegro nie widzi, ze nadałam Inposta. Kurierzy do agencji przyjeżdżają codziennie, jak jeden jest na urlopie to podjeżdża inny, więc Twoja teoria ma się nijak do rzeczywistości, niestety. Mieszkam w duzym mieście i rejon obsługuje kilku kurierów.

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Ilu by nie było, jak kurier nie zeskanuje paczki, ona nie jest w drodze. Paczkomat, czy punkt to nieważne, przesyłka leży i czeka. Kurier bierze, skanuje i wtedy Allegro ją widzi jako wysłaną. Sorry, taki mamy klimat.

oznacz moderatorów
madziulka182
#9 Pomysłodawca#

W takim razie zwracam honor, bo okazuje się, ze masz rację. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@madziulka182 Jest tak, jak mówi @igolek. Nasz system uznaje przesyłkę za nadaną w momencie odebrania jej przez kuriera, nieważne czy z automatu, czy z punktu. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
madziulka182
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Nowy kwiatek: Zakup w piątek 23:07, w niedzielę ok. 06:40 "czy pamiętasz...", All Lokalnie, jam osoba świecka czyli prywatny sprzedawca. Umowa, że mam wysłać do wtorku.

Czy Wy nigdy nie słyszeliście o dniu wolnym, spamowaniu i logice?

Może jak kupił ktoś o 23:07 to Allegro powinno mnie budzić (mój telefon jest w danych bo człowiek bez telefonu nie istnieje) o północy i żądać, bym natychmiast spakował przesyłkę i pomaszerował szybkim krokiem 11 km do paczkomatu. Oczywiście pod groźbą zawieszenia konta i utraty zgromadzonych środków.
Ludzie! Może jednak odrobinę rozsądku.

oznacz moderatorów
firmakrzak
#10 Popularyzator#

Nie widzę nic złego w takich mailach. Dobrze, ze allegro przypomina prywatnym uzytkownikom o wysylce, bo wielu prywatnym osobom wylatuje to z glowy. Sorry, ale jeśli te maile doprowadzają Cie do stanu zagrażającego życiu to masz powazny problem, ale bardziej dotyczący zdrowia psychicznego, niż fizycznego..

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Doprowadzają mnie wtedy, gdy przychodzą po dobie od sprzedaży i to w niedzielę. Sama idea bardzo fajna tylko, jak zwykle, spaprana. Rzeczywiście można zapomnieć wysłać paczkę (chyba, mnie się nie zdarza), ale jeżeli wysyłam raz w tygodniu i robię to we wtorki, co jest w opisach i na co kupujący zgadzają się zawierając transakcję, byłoby miło nie być nękanym takimi przypomnieniami o szóstej rano w niedzielę po zakupie o północy s piątku na sobotę.
Może parametr z dniami wysyłki przy wystawianiu ogłoszeń?
Może przypomnienie po trzech dobach?
Albo może po dwóch ale nie wliczając sobót i świąt?

Wracając do mojego zdrowia psychicznego, kto twierdzi, że jest zdrów na umyśle, powinien być bacznie obserwowany przez specjalistów, ja tak nie twierdzę ale to chyba nie temat tej dyskusji.

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

najmocniej przepraszam za "s piątku", albo to zdrowie, albo skutki czytania postów.

oznacz moderatorów