anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 111 ODPOWIEDZI 9 111
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:69592594 Podanie e-maila to jeszcze nie problem. Po otrzymaniu wiadomości na e-mail od potencjalnego oszusta niczego nie klikaj, niczego nie potwierdzaj. Klikniesz, potwierdzisz i stracisz pieniądze. Kupujący jeśli chce naprawdę kupić, niczego od Ciebie nie potrzebuje, niczego nie musisz potwierdzać - to zazwyczaj fałszywe strony przesyłane przez oszustów. 

Sprzedaż na Allegro staje się powoli mniej bezpieczna, niż zakupy. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:69592594 

Wiele takich informacji na Allegro Lokalnie o podanie maila, chce kupić niech pisze przez czat i zapłaci przez Allegro Finanse, będzie to bezpieczne. Uważaj, często takie podawanie maili kończy się próbą oszustwa.

oznacz moderatorów
Client:69592594
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  bardzo Wam dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Uspokoiliscie mnie, że sam email nic nie daje potencjalnemu oszustowi, dziękuję za szybką reakcję, kosztowało mnie to kilka godzin stresu dziś ta sytuacja i zaczynam się martwić bezpieczeństwem w internecie 😞 pozdrawiam wszystkich!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:69592594Bardzo dużo takich informacji na Al o podanie maila, chce kupić niech pisze przez czat i zapłaci AF, będzie to bezpieczne. Uważaj często takie podawanie maili kończy się próbą oszustwa.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:69592594 dziekuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto.
Jeśli tylko podałaś adres, ale nie wypełniłaś przesłanego formularza i nie podałaś żadnych informacji to nie masz się czym martwić. Na przyszłość do komunikacji z kupującymi służy tylko czat na Allegro Lokalnie jeśli ktoś będzie pisał do Ciebie na Whatsappie albo będzie prosił o podanie e-maila to zignoruj taką wiadomość i napisz proszę do nas podając login osoby, która o Ciebie napisała. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:69592594
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za pomoc! Będę bardziej ostrożna! Oby wszyscy mieli takie szczęście, że zorientują się o czasie że coś jest nie tak, pozdrawiam!! 

K.

oznacz moderatorów
pawelkostrzebski
#7 Wielbiciel#
  • 1E4C13F6-8E1F-47F2-B774-379E8270BC5E.png
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@pawelkostrzebski  Sama prośba o  adres mail nie jest jeszcze oszustwem,  to prawdopodobnie dopiero zamiar oszustwa.  A może klient chce ci  jakieś pozdrowienia  albo spam reklamowy przesłać?

Oszustwo będzie wtedy gdy podasz mu swoje dane logowania do banku albo uwierzysz w zapewnienia o płatności i wyślesz towar bez zapłaty.

oznacz moderatorów
pawelkostrzebski
#7 Wielbiciel#

 dostałam teraz to

597C02C1-759C-4096-867D-B3F65C0443CB.png

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Nie widać, obrazki zatwierdza moderator. W poniedziałek może.

Nie odpowiadaj na żądania, zlekceważ.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@pawelkostrzebski  Teraz widać. Oszustwo, usuń do spamu, nie wykonuj zadnych poleceń niczego nie klikaj.  Zablokuj numer nadawcy w telefonie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pawelkostrzebski Nie podawaj maila, w nic nie klikaj, niczego nie potwierdzaj. To może być próba oszustwa, wyłudzenia danych. Klikniesz i stracisz pieniądze z konta. Kupujący aby kupić niczego od Ciebie nie potrzebuje. 

oznacz moderatorów
pawelkostrzebski
#7 Wielbiciel#

No właśnie dostałam jakiegoś dziwnego emalia ze mam potwierdzić zamowienie… w celu potwierdzenia tożsamości w procesie weryfikacji poprzez rachunek osobisty mojego banku… i mam kliknąć ponizej potwierdź zamowienie ale nic nie kilkam… 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@pawelkostrzebski  Tak chcą abyś podała dane logowania do twojego banku. A potem cię okradną.

oznacz moderatorów
pawelkostrzebski
#7 Wielbiciel#

A mogę jakoś ich zablokować? Oczywiście w nic nie klikam nie potwierdzam żadnego zamowienia 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Nie wiem.  Zazwyczaj w telefonach jest opcja zablokuj numer, ale  to jest róznie, zaleznie od wersji oprogramowania.  Ale wystarczy nie odpowiadać.

oznacz moderatorów
pawelkostrzebski
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za pomoc 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pawelkostrzebski dobrze, że zachowałeś czujność i nie podałeś żadnych informacji. Do komunikacji na Allegro Lokalnie służy czat, jeśli otrzymujesz prośby o podanie e-maila albo wiadomości na Whatsappie bardzo proszę ignoruj je, a login osoby, która wysłała taką wiadomość zgłośc do nas. Konto tej osoby (agnipolka) już zablokowaliśmy. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Jakub_Kr
#7 Wielbiciel#

"Witam, próbowałem kupić przedmiot ale dostawałem błąd proszę wysłać mi swój e mail abym mógł złożyć zamówienie"1.png2.png

Obawiam się że zbyt pochopnie udzieliłem odpowiedzi

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Jakub_Kr Tak, to próba oszustwa. Podasz mail, otrzymasz fałszywą stronę z linkiem do kliknięcia i stracisz pieniądze. Kupujący niczego od Ciebie nie potrzebuje, aby dokonać zakupu i zapłacić przez Allegro. 

oznacz moderatorów