anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 648 ODPOWIEDZI 9 648
andzia-nn10
#7 Wielbiciel#

Witam ja dzis również dostałam taką samą wiadomosc

oznacz moderatorów
grzes-woo
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220223_214751_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
JAGODOWO_MI_123
#7 Wielbiciel#

Dziś miałam to samo.... Szukają naiwnych niestety...

Screenshot_20211024_185356_pl.allegro.sale.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sempai5 @JAGODOWO_MI_123 dziękuję za Wasze zgłoszenia! Wskazane przez Was konto jest już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:102846742
#7 Wielbiciel#

Część dopiero zaczynam.czy wy też tak macie ,że po kupnie od was towaru ,,przez obcje kup teraz,, i po otrzymaniu mlja musicie zatwierdzić podając numer konta bankowego.i na zatwierdzenie macie tylko 3godxiny.no chyba coś nie tak

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102846742 Niczego nie podawaj, niczego nie klikaj, niczego nie zatwierdzaj. To próba oszustwa, wyłudzenia danych do konta bankowego itp. Kupujący aby kupić nic od Ciebie nie potrzebuje, a Ty nie musisz niczego zatwierdzać.

oznacz moderatorów
Client:102846742
#7 Wielbiciel#

Dziękuję ,tak właśnie myślałam . przecież środki powinny bezpośrednio przejść na moje konto alegrowicza.bez podawania konta bankowego

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

tak , to chyba coś nie tak , nie klikaj w żadne linki , zignoruj wiadomość , może być groźna .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:102846742 nie ma takiej potrzeby, abyś podawał e-mail i logował się do konta. Czy możesz podać login kupującego, który przesłał Ci taką wiadomość?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

@la_nika Mnie również spotkała taka niespodzianka z próbą wyłudzenia danych karty płatniczej (zgłoszone) i z tego co zauważyłem to oszuści polują na nowych użytkowników allegro. Może by zatem przestrzec wszystkich nowych użytkowników przed takimi próbami albo lepiej wprowadzić algorytm który np. w pięciu pierwszych zamieszczanych ogłoszeniach o sprzedaży monitował będzie o próbie wyłudzenia adresu e-mail i danych kart płatniczych. Jednak aby to było czytelne i skutek pozytywny przyniosło to niech to będzie jedno zdanie, a nie litania na pół strony.

Można też wprowadzić algorytm który będzie filtrował wysyłaną przez nas wiadomość i jeśli znajdzie się w niej nasz adres e-mail to rozmowę zablokuje, przesyłając jednocześnie zgłoszenie do administratora.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Gdyby taki filtr wprowadzić to będzie mniej oszustw, mniej będziecie mieć pracy i zgłoszenia pójdą z automatu, od razu z danymi rozmówcy.

Nowy użytkownik po próbie wysłania swojego adresu e-mail otrzymałby komunikat, że jego rozmówca został zablokowany i dało by to do myślenia. Natomiast oszust bez komunikatu i mógłby przypuszczać, że jego prośba o adres e-mail została zignorowana.

Można by bowiem wprowadzić blokady konta oszustów z automatu, jednak mogłoby to grozić blokowaniem kont uczciwych użytkowników, którzy niefortunnie o adres e-mail poprosili, zatem jedynie zgłoszenie do administratora i niech on rozstrzyga.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Taki filtr to dla informatyka 5 minut roboty bowiem filtrowanie wiadomości i tak jest, jednak teraz filtruje szukając słów lub fraz o konkurencyjnych portalach. Wystarczy dodać warunek z adresem e-mail z bazy i ze skutkiem jak napisałem wyżej.

oznacz moderatorów
Anik801
#8 Zapaleniec#

453175A1-6741-4D1D-8292-49AB0083DD91.png

  •  właśnie dostałam taką wiadomość 
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AdamSmak taki system już działa na Allegro Lokalnie, piszemy o nim tutaj. Ostrzegamy też sprzedających umieszczając taką informację:

la_nika_0-1634996608896.png

 

Zauważamy, że pomimo tego otrzymujemy dużo zgłoszeń o podejrzanych wiadomościach i próbach oszustwa, dlatego bardzo dziękuję za Twoją sugestię. Przekaże ją do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

@la_nika Owszem taki system jest ale czy jest on skuteczny?

Doświadczyłem tego i wiem jak to jest, a jest tak że z telefonu dodaje 2, 3 czy 4 ogłoszenie i w tym czasie dostaje komunikat o otrzymanej wiadomości. Przełączam się na okno rozmowy i zaskoczony widzę, że już coś mi się sprzedało. Fajnie i emocje biorą górę, a to ostrzeżenie umyka i nawet się go nie widzi. Zresztą co szkodzi potwierdzić swój e-mail. Następnie człowiek w toku wystawiana kolejnego ogłoszenia słyszy, że przyszła nowa wiadomość i zaś się przełącza aby sprawdzić. No tak, potwierdzenie sprzedaży z Allegro przyszło (podrobione), no to klik, później zaś klika i jeśli nie zapali się lampka ostrzegawcza to w natłoku czynności które akurat robi, człowiek dane karty płatniczej wyśle. No i pozamiatane...
Jeśli filtr odfiltruje oszustów to będzie bezpieczniej. Do czasu aż nowej metody nie wymyślą.

Jeśli Allegro filtruje wiadomości dla własnego interesu to niech przy okazji filtruje też w interesie użytkownika 🙂

oznacz moderatorów
Weil_Deshalb
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, ja również dostałem podobną wiadomość:

Weil_Deshalb_0-1635087454884.png

 

oznacz moderatorów
moni88_20
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220216_184837_pl.allegro.sale.jpg

U mnie dziś taka sytuacja. Jak można uchronić się przed takimi próbami? 

 
Aktualizacja multimediów
oznacz moderatorów
NortiaWhite
#7 Wielbiciel#

Ja także dzisiaj dostałam taką wiadomość. 

Screenshot_20211024-173709.jpg

oznacz moderatorów
SyoSzymon
#7 Wielbiciel#

To samo dziś dostałem

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@NortiaWhite @SyoSzymon @Weil_Deshalb dziękuje za Wasze zgłoszenia! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów