anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 111 ODPOWIEDZI 9 111
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że dla kupującego niczego nie musisz weryfikować, może to być oszustwo, jeżeli płaci przez Allegro to niech zapłaci a ty weryfikujesz konto do wypłat z Allegro:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Do zapłaty przez kupującego nie jest potrzebny Twój adres -mail. Nie klikaj w żadne linki z wiadomości i nie loguj się do banku. A sprawę zgłoś do Allegro. Pomoże to innym użytkownikom serwisu.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Iza10105
#7 Wielbiciel#

jak mam to zgłosić?

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Iza10105 Podaj login klienta, który skontaktował się z Tobą w tej sprawie. Sprawdzimy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Wojtas_per2000
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie.

Przestrzegam przed podawaniem adresu email i najlepiej natychmiastowe zignorowanie delikwenta. Ja niestety podałem i dostałem wiadomość podszywaną pod Allegro (adres allegro@myorder1.com ) której treść utrzymywała, że muszę zweryfikować swoją tożsamość przed otrzymaniem wpłaty od Allegro. Strona od razu budzi podejrzenia, jest zrobiona katastrofalnie źle, barwy Allegro są źle odwzorowane, czcionka bardzo nieprzyjemna, szablon źle zrobiony (Allegro nigdy nie wysyła tak źle zrobionych graficznie wiadomości), zbyt dużo kolorów, widać jakby robił to totalny amator, który chyba przebył 12h kurs "programowania" w HTMLu i CSS w Grudziądzu 😁 Oszust się nie postarał, ale nadal może ktoś się na to nabrać. Warto zwrócić uwagę, że pod przyciskiem ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE przeglądarka pokazuje nam przekierowanie na stronę i-zf.com. 

 

Jednym słowem - totalne oszustwo. Proszę moderację o bezwzględne banowanie takich delikwentów.

 

1.png2.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtas_per2000 bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie i ostrzeżenie dla innych! Zablokowaliśmy już to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:36376187
#7 Wielbiciel#

Witam ,

Ostatnio wystawiłem Ps5 na licytację, minęły 2 dni a osoba która wygrała nie wybrała formy dostawy i nie odpowiada na wiadomości ,w międzyczasie znalazłem nowego klienta , czy mogę ją sprzedać komuś innemu jeżeli tu nie mam żadnej odpowiedzi ? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:36376187 Nie możesz. Kupujący na Lokalnie ma 5 dni na zapłatę. Jeśli tego nie zrobi, licytacja odnowi Ci się automatycznie po tym czasie. Jeżeli sprzedasz teraz towar komuś innemu, a pierwszy kupujący zapłaci, będziesz miał spory problem.

oznacz moderatorów
Client:36376187
#7 Wielbiciel#

A co zrobić by licytacja się nie odnowiła?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Musisz poczekać te regulaminowe 5 dni ,poproś tego chętnego nabywcę o 3 dni cierpliwości i po tym okresie będziesz mógł mu sprzedać o ile ten pierwszy jej nie opłaci.

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Może nie zauważyła, że licytacja się skończyła, nie każdy śledzi codziennie. Poczekaj te 5 dni jak radzą ci inni (i nakazuje regulamin). Większość kupujących chce jednak sfinalizować transakcję i nie robią sobie jaj z zakupów.

Nie wiesz jakie okoliczności sprawiły, że nie ma odpowiedzi na wiadomości (może wyjazd w pracy na 3 dni i brak czasu na sprawdzanie). Poczekaj na spokojnie, różnie bywa.

oznacz moderatorów
prze79mek
#7 Wielbiciel#
  • Witam. Osoba raz prosiła o meila nimy do realizowania wpłaty, które niby potrzebuje allegro a  meil był spame by pobrac dane do konta. Teraz ten ktos kupił niby telefon odemnie ale nie ma wpłaty ani żadnych danych tej osoby. Prosiłbym o jakies informacje o tej osobie 

    Client:101987410

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Wklej zrzut ekranu z prośbą o adres e-mail i pewnie jego konto zostanie zablokowane.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dobrze że jesteś czujny i nie dałeś się zwieść ,nigdy nic nie wysyłaj póki nie będzie pieniędzy na twoim koncie .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@prze79mek To próba wyłudzenia danych do konta bankowego lub próba wyłudzenia towaru bez zapłaty. Niczego nie podawaj i w nic nie klikaj, bo stracisz pieniądze. Kupujący nie potrzebuje od Ciebie żadnych danych, aby zakupu dokonać.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@prze79mek Możesz przesłać zrzut wiadomości, którą otrzymałeś od tego klienta?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
prze79mek
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-25-06-57-14.png

Screenshot_2021-10-25-06-56-31.png

oznacz moderatorów
prze79mek
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-25-07-06-08.png

Screenshot_2021-10-25-07-06-41.png

 Mogbym anulowac kupno tego telefonu bo i tak nie dostane wpłaty

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@prze79mek Dziękuję za zrzuty. Zablokowaliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
pawek_p
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220809-164510_Allegro.jpg

 . 

oznacz moderatorów