anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 526 ODPOWIEDZI 9 526
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@swierczkowski Nie podawaj swojego adresu mejlowego, kupujący na Allegro Lokalnie nie potrzebują go, aby sfinalizować zamówienie. 

Na zgłoszonym przez Ciebie koncie doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy. Dziękuję za zgłoszenie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:42445843
#7 Wielbiciel#

Please also block these scammers (and please add a "Report user" button"):

105731192
105730871
105730879

I also suggest Allegro puts some honeypot ads visible only through the API: it's an easy implementation and you'll get scammers in a matter of minutes without the need to go through these unnecessarily  long forum threads.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42445843 thank you for letting us know. All three accounts are blocked right now. 
Also thank you for suggestions I will pass them to the security team. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:43584115
#2 Obserwator#

Bogusław (Bogus_56_)

Dzień dobry. Chciałbym złożyć zamówienie.

19:12

Ale próbowałem zapłacić przyciskiem „Kup teraz”, proszą mnie o podanie poczty el. sprzedawcy.

19:12

Proszę napisz mi go tutaj

19:12

oznacz moderatorów
Client:43584115
#2 Obserwator#

Proszę o szybkie usunięcie naszej rozmowy/zablokowanie póki nie odczytał mojej wiadomosci

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A co tam złego napisałeś? podanie maila to nie tragedia,. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:43584115 Dziękuję za zgłoszenie, na tym koncie doszło do włamania, ale już je zabezpieczyliśmy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
norson01
#7 Wielbiciel#

Client:105709656

moikaw14

Client:105707977

To oszuści 

Nawilżanie do mojego wcześniejszego postu.

oznacz moderatorów
norson01
#7 Wielbiciel#

Nawiązanie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Po co następny, pisz w tym samym.🤣

oznacz moderatorów
norson01
#7 Wielbiciel#
Scarlet171717
dzisiaj, 20:26
Witam, składa'm już zamówie'nie przez Allegro, ale allegro prosi o podanie poczte(e-maila) sprzedawcy w celu realizacji zamówienia Proszę podac mi adres e-mail Pozdrawiam
Sprzedajesz:Elektronika
 
 
Client:105721818
dzisiaj, 15:21
Witam 🙂 Czy nadal aktualne? Bardzo chcę kupić wasz produkt, ale mieszkam w innym mieście i potrzebuję waszego adresu meil, aby zorganizować dostawę. Bardzo dziękuję! 🙂
Sprzedajesz:Elektronika
 
 
Client:105716688
dzisiaj, 14:35
Witam, chciałbym kupić wasz produkt za pobraniem, w tym celu potrzebuję waszego meila. Dziękuję 🙂
Sprzedajesz:Elektronika
 
 
Client:105720263
dzisiaj, 13:32
Dzień dobry) Czy jest w takim samym stanie jak na zdjęciu? Czy są jakieś usterki? Chciałbym zamówić usługę dostawy kurierskiej Allegro. Wpisz swój adres e-mail. Pozdrawiam
Sprzedajesz:Elektronika
 
 
Client:105709656
wczoraj, 15:07
Ok jak tylko płatność będzie zrealizowana jutro wysyłam pozdrawiam.
Sprzedajesz:Odbiornik radiowy RADMOR 5102
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@norson01 Bardzo dziękuję za zgłoszenie. Wszystkie podane przez Ciebie konta zostały zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
norson01
#7 Wielbiciel#

Wstawiam parę przykładów wiadomości które otrzymałem.

Witam, robie j'uż zakupu za pośrednictwem K'up teraz, ale serwis prosi o podanie ad'resu e-maila sprzedaw'ca w celu sfinalizowania transakcji. Prosze podac mi e-mail Pozdrawiam.                                                                                                     

 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@norson01 po co kolejny wątek ? 

tu masz więcej przykładów https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/czy-kupuj%C4%85cy-potrzebuje-m...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤣

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@norson01 Cześć 🙂 Nie odpowiadaj proszę na takie wiadomości - kupujący nie potrzebują Twojego adresu mejlowego, żeby dokończyć transakcję. Takie konta są blokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
norson01
#7 Wielbiciel#

Witam czy można coś więcej zrobić w przypadku oszustwa na allegro lokalnie chodzi o to że wystawiłem pewien przedmiot i po paru minutach dostałem e-maila niby od allegro w którym teraz już to wiem oszust prosi o podanie maila i ja sprzedając podałem tego maila z tego powodu że nigdy nie wystawiałem nic na allegro i co najgorsze podał mi jakieś dane na które miałem wysłać rzekomy przedmiot i co jeszcze najgorsze napisał na czacie przez pocztę że zachwile przyjdzie potwierdzenie płatności i będzie trzeba kliknąć rzeby uzyskać pieniądze i co jeszcze najgorsze kliknolem w ten link i podałem własne poufne dane takie jak dostęp do kąta oczywiście już Kato całkowicie w banku zablokowane ale moje pytanie jest takie czy ktoś zrobił tak samo jak ja to uczyniłem i czy można w tym przypadku coś więcej zrobić.pozdrawiam 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Powinieneś napisać tutaj nick allegro tego kogoś kto próbował cię oszukać, aby moderatorki mogły zablokować tego "użyszkodnika"!

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@norson01 Nie jeden nabrał się na to, już były takie przypadki opisywane, zmień dane do konta co by Ci nie wyczyścili a na przyszłość, zakup jest zawsze opłacany przez allegro i kasa pojawia sie tuhttps://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ w innym przypadku nie wysyłaj 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów