anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 112 ODPOWIEDZI 9 112
PixerL
#2 Obserwator#

Mam taką samą sytuację z użytkownikiem 

ekupracz

 

PixerL_0-1657294219868.png

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PixerL Dziękuję za sygnał. To konto również zabezpieczyliśmy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
WarThunderMR
#8 Zapaleniec#

Cześć, pewnie nie raz zauważyliście, że na allegro lokalnie ostatnimi czasy jest pełno oszustów, którzy na ludzkiej naiwności próbują dorobić się brudnego majątku. Aktualnie to dla mnie istna plaga, dorzucam zrzuty ekranu w pytaniu. Sprzedaję aktualnie dwie rzeczy, które nie są zbytnio gorącym towarem, ale jednak okazuje się że to dla oszustów żaden problem. Zaczyna się od "Cześć kupię towar, bo mi jest potrzebny, bo (tutaj wstawcie co chcecie, wystarczy bajdurzyć) i aktualnie mi jest potrzebny na teraz. Mam inpost kurierem więc podaj numer telefonu i email. ". Zazwyczaj na takie wiadomości odpisuje "XD", bądź grzecznie odpisuję "Nie, nie podam ci moich danych" wtedy oszust się odpala i grozi mi pobiciem, okaleczeniem i tak dalej, brakuje jeszcze groźby w stylu "Mam adres IP twojego tostera, pożegnaj się z życiem!". Jak pisałem to istna karuzela śmiechu, ale żarty na bok i najważniejsza rzecz. Dlaczego allegro nic z tym nie robi po mimo zgłaszania? Czy w allegro pracują same lenie? Wystarczy jedynie zablokować możliwość pisania dla kont nowych, lub tych "chwilówek". Każdy ma pewnie wykonaną jakąś płatność poprzez allegro, więc blokada pisania do momentu wpłaty na przykład symbolicznej złotówki mogłaby rozwiązać ten ogromny problem.

I tutaj pytanie do was - jak zablokować osoby, które nie mają konta na allegro tylko zazwyczaj "CLIENT:" . Pewnie się łudzę że taka opcja jest, ale warto zapytać was może się mylę.

Screenshot_20220710_121844.pngScreenshot_20220710_121854.pngScreenshot_20220710_121902.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WarThunderMR Podaj proszę loginy osób, które do Ciebie pisały. Nie jest prawdą, że nic nie robimy w przypadku takich zgłoszeń.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
WarThunderMR
#8 Zapaleniec#

Client:106297664

Client:106316525

RozaRutkowska196

 

Było ich więcej, ale są już pewnie zablokowani, bo z dnia na dzień zniknęli z listy rozmów

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WarThunderMR Dziękuję. Te konta również już zablokowaliśmy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
jacekwiktornowak
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

właśnie dostałem taką wiadomość:

jacekwiktornowak_0-1657460042274.png

od użytkownika ewa260976

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@jacekwiktornowak Zabezpieczyliśmy to konto. Dziękuję za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
gregory6493
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

 

Również dostałem taką samą wiadomość od użytkownika ewa260976.

gregory6493_2-1657462207422.png

 

oznacz moderatorów
_Maniek90_
#7 Wielbiciel#

ewa260976 dzisiaj rządzi na allegro lokalnie 🤣

Do mnie też "napisała" 15 minut po wystawieniu.

oznacz moderatorów
bodzio131
#7 Wielbiciel#

A czy zgłoszono request żeby opcję "zgłoś próbę wyłudzenia danych" dodać do czat'a w aplikacji/stronie? no przecież przeklejanie tutaj konwersacji i nicków to jakaś masakra 😞 już nie wspomnę że tych konwersacji w apce nie mogę usunąć i mam coraz większy śmietnik.

oznacz moderatorów
Asior345
#7 Wielbiciel#

Client:106763308, wisienka8711 proszę o numer telefonu, nie podałam a dostałam sms z booking o rezerwacji weszłam tylko w link ale nic nie podawałam żadnego numeru 

https://zapodaj.net/328c79da69bc9.jpg.html  

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Asior345, pierwsze konto zablokowaliśmy, na drugie ktoś się włamał - zabezpieczyliśmy je. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
zenonzelei1
#7 Wielbiciel#

dzien dobry,

 

u mnie to samo. szkoda, że nie da sie cofnac wysylania wiadomosci:

 

zenonzelei1_0-1657553094246.png

 

 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zenonzelei1 Dziękuję za zgłoszenie 🙂 Konto zostało zablokowane. Jeśli podałeś adres mejlowy, to na Twoją skrzynkę prawdopodobnie trafi mejl przypominający wiadomość od Allegro. Nie klikaj proszę w żadne linki, a jeśli będziesz mieć wątpliwości, to napisz do nas, pomożemy Ci 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Majamaciej2001
#7 Wielbiciel#
  • Osoba napisała do mnie allegro że chce kupić przedmiot ale mam się z nią z kontaktować na maila juliaallen010@gmail.com i napisałam do tej osoby i okazało się że ta osoba chce żeby pisać po angielsku i chce odemnie kupić towar poza allegro i zapłaci pay palem powiedziała że wyślę potwierdzenie ale boje się że może podrobić potwierdzenie bo na allegro pisała chciałabym ale już w odpowiedzi na mój kontakt na tego maila było chciałbym i mam wrażenie że to chyba jakieś oszustwo... 
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Majamaciej2001 Cześć. Nie podawaj proszę swojego adresu mejlowego, jest to próba wyłudzenia danych. Jeśli Kupujący na Allegro Lokalnie chce kupić przedmiot, może to zrobić i nie potrzebuje do tego Twoich danych. Podaj mi proszę login konta, z którego wysłano do Ciebie tę wiadomość. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Majamaciej2001
#7 Wielbiciel#

niestety ta osoba ma już mojego maila ale nic poza tym a login tej osoby to Client:106770836

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Majamaciej2001 Dzięki, konto jest już zablokowane 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
marcini1111
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20220711_201209_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów