anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy odpowiadać jeśli kupujący prosi o kontakt przez e-mail?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

Hello Am really interested in buying your Tools from you ,if the Advert is still vaild kindly get back to me at (eamancadby@gmail.com) for more conversation
Best Regard
Eaman

oznacz moderatorów
1 251 ODPOWIEDZI 1 251
paaawel75
#8 Zapaleniec#

dziękuje i przepraszam za parę ciepłych słów do oszusta ale mnie strasznie tacy ludzie irytują. Pytanie czy Allegro nie rozważyłoby dla zwiększenia bezpieczeństwa swoich - jednak w zdecydowanej większości uczciwych użytkowników ograniczenie / zablokowanie możliwości wystawiania bez rejestracji / weryfikacji adresu/konta - tak chyba kiedyś było na początku? Drugi pomysł nie jest zbyt skomplikowany tj. postawienie filtra na ogłoszeniach na typowe dla oszustw zwroty "napisz na email" / numery telefonów raczej chatów zewn.?

 

pozdrawiam,

Paaawel75

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

paaawel75 na Allegro czy też Lokalnie nie ma możliwości wystawiania ofert dla użytkowników niezarejestrowanych . Parę dni temu zakończono możliwość nawet zakupu dla osób bez konta .

oznacz moderatorów
paaawel75
#8 Zapaleniec#

dziękuje to dobra wiadomość - sporo lat jestem na Allegro - ale tego nie "ogarniam":-) co to są za konta Client....i cyferki? to też zweryfikowane i zarejestrowane konta? czy też potwierdzały swój adres domowy pocztą?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

paaawel75 Client z cyferkami to jak każdy inny zarejestrowany użytkownik tylko korzysta z nicku jaki mu nadało allegro , po prostu nie wybrał przy rejestracji innego .

oznacz moderatorów
maxima77
#8 Zapaleniec#

Otrzymałam podejrzanego mejla na Allegro Lokalnie od 

Client:104412112

Witam,chciałbym kupić ogłoszenie przez allegro dostawy.Jeśli jest to istotne, proszę napisać swój e-mail, kupię go w tej chwili.Dziękuję

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxima77 Dziekuję za zgłoszenie. Zablokowaliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
maxima77
#8 Zapaleniec#

 Poniżej ktoś wrzucił podobne zgłoszenie. Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
wesiu
#7 Wielbiciel#

Podejrzane konto: 

Client:104411760

 

Napisał do mnie:

"Witam ... Czy ten przedmiot jest jeszcze dostępny na sprzedaż? Czy cena jest do negocjacji? Czekam na twoją odpowiedź bezpośrednio do mnie @ ............. jmarcin709@gmail.com Będę zadowolony, aby zobaczyć, jak odpisać. Najlepsze pozdrowienia."

Prośba o weryfikację.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wesiu, dziękuję za zgłoszenie. To konto jest już zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
zosia1731
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, "marcin709" znów się odezwał:

Witam, Przeglądam Państwa ogłoszenie, czy cena jest do negocjacji? Proszę uprzejmie o odpowiedź bezpośrednio do mnie @..............jmarcin709@gmail.com Będzie mi bardzo miło, jeśli odpiszesz. Best Regards

tym razem jako Client:104512361

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zosia1731 Dzięki za sygnał, konto Client:104512361 jest już zablokowane 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
zosia1731
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, otrzymałem od tą samą treść, w zapytaniu o to samo ogłoszenie.
Tym razem pisze
Client:104528239
Przeglądam Państwa ogłoszenie, czy cena jest do negocjacji? Proszę uprzejmie odpowiedzieć bezpośrednio do mnie @..............jmarcin709@gmail.com Będzie mi bardzo miło, jeśli odpiszesz.

Czy ja osobiście mogę/mam coś zrobić/ustawić na koncie, żeby nie przychodziły jakieś takie próby? Na razie nie wiem czego, ale wg. Waszych wskazówek, pisanie nie przez system, tylko z własnej poczty może być niebezpieczne.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zosia1731 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
razorbye
#7 Wielbiciel#

Kolejnych dwóch: 

endriu646

 
Dzień dobry, jest możliwość wysyłki paczkomatem? Zapłacę z góry. Proszę podać mi swoją pocztę(e-mail), otrzymasz list od Allegro , jak tylko dokonam zakup przez Kup Teraz. Pozdrawiam

Alexandra20001

 
Dzień dobry, czy byłoby to dla Pani wygodne, gdybym zapłacę za zakup przez opcja kup teraz, ale muszę podać adres pani e-mailu , abyś mógł otrzymać potwierdzenie, jeśli nadal aktualne,pozdrawiam
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@razorbye Na jednym z tych kont doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy. Wielkie dzięki za zgłoszenie! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Landisl
#8 Zapaleniec#

to i ja dorzucę jednego.
Login: 280969
treść: Witam, dokonuję już zakupu przez Allegro, ale allegro prosi o podanie poczte(emaila) sprzedawca w celu realizacji zamówienia, proszę podać mi

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Landisl, na to konto ktoś się włamał. Dzięki za zgłoszenie - zabezpieczyliśmy je. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
FreeXeS
#7 Wielbiciel#

no chyba jednak nie

dzisiaj, 09:15

Witam,
Przeglądam Państwa ogłoszenie, czy cena jest do negocjacji?
Proszę uprzejmie odpowiedzieć bezpośrednio do mnie @..............jmarcin709@gmail.com

Będzie mi bardzo miło, jeśli odpiszesz.
Best Regards

oznacz moderatorów
maxima77
#8 Zapaleniec#

Oczywiście,że spam aż się kurzy

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@FreeXeS Cześć. Z jakiego konta wysłano do Ciebie tę wiadomość? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów