anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moje konto zostało zablokowane?

bombel1305
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Miałem ostatnio kilka sprzedaży przedmiotów. Sprzedane i wysłąne, prucz jednego nie oplaconego przez "kupującego" . Wczoraj wystawiłem telefon i słuchawki. Dziś zakończyłem ogłoszenie z telefonem i zamieściłem ponownie . Po godzinie czy coś takiego okazuje się że żadne ogłoszenie nie jest aktywne i dostałem wiadomość allegro ż konto zawieszone.  

 

Zawiesiliśmy Twoje konto ze względów bezpieczeństwa. Musimy się upewnić, że korzysta z niego uprawniona osoba i ma ona możliwość dokończenia transakcji.

Co to dla Ciebie oznacza

Usunęliśmy wszystkie wystawione oferty i anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach. Nałożyliśmy również czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse do czasu dostarczenia towaru Kupującym (Regulamin Allegro załącznik 7a, art. 2.2.).

Co należy zrobić

Prosimy Cię o potwierdzenie Twojej tożsamości oraz możliwości pozytywnej finalizacji transakcji. W tym celu prześlij nam:

  • kolorowe zdjęcia (nie skany) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,
  • zdjęcie towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości i/lub
  • zdjęcia dokumentów, które potwierdzą, że zawarte przez Ciebie transakcje zostaną zakończone pozytywnie. Dokumentami takimi mogą być umowy z dostawcami, faktury zakupu towaru, zrzuty ekranu potwierdzające posiadanie konta zakupowego w hurtowniach, w których zamawiasz oferowany towar.

Uzupełnij wszystkie numery śledzenia przesyłek w zakładce Zamówienia, jeśli nie zostały one dotąd wprowadzone (art. 10.5 Regulaminu Allegro).

Jak przygotować zdjęcia

Na dokumencie muszą być widoczne:

  • imię i nazwisko,
  • data urodzenia i ważności dokumentu,
  • zdjęcie,
  • narożniki dokumentu.

Pozostałe dane możesz zakryć – na przykład paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości. Prosimy o przesłanie załączników zgodnie z instrukcją – dzięki temu szybciej przeprowadzimy weryfikację.

Jeśli będziemy potrzebować dodatkowych dokumentów, poprosimy o to w kolejnych wiadomościach.

Dlaczego o to prosimy

Prosimy o przesłanie wskazanych zdjęć na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcia nie będą przez nas przetwarzane i zostaną usunięte z systemu.

Jak się z nami skontaktować

Aby skontaktować się z nami i przesłać nam zdjęcia, skorzystaj z formularza kontaktowego za pośrednictwem tego odnośnika.

Weryfikacja za pośrednictwem innych kanałów (czat, telefon) nie jest możliwa.

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze.

--

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

 

O co w tym wszystkim chodzi. Wszystko jest moje, moje konto, nic nie zrobiłem takiego . Ktoś mi wytłumaczy z adm

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bombel1305 Cześć. 🙂 Wszystkie informacje otrzymałeś w wiadomości od Działu Bezpieczeństwa. W celu odblokowania konta, prześlij wymagane dokumenty za pomocą tego formularza: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?utm_source=notification&utm_medium=antifraud-blockades-hard&utm_cam...

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bombel1305
#9 Pomysłodawca#

zrobiłem. Fotki dowodu wrz z wystawionymi przedmiotami oraz faktura . Ciiekawe ile będę czekać.

oznacz moderatorów

bombel1305
#9 Pomysłodawca#

Wiesz ,wolę tutaj spytać ludzi ,jakiegoś moderatora ,by nie odrazu wysyłać zdjęc czy coś. Teraz niestety pełno oszustów i ciągle sie dzieje na allegro.  Więc po tym jak kiedyś sprzdając przedmioty  miałem pełno , podaj meila itp, po tym jak sam kliknąłem na linki i się zoriantowałem że chca bym sięlogowałna konto to teraz uważam i wolę tutaj spytać sie upewnić. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz kontakt z działem bezpieczeństwa i tam konturuj korespondencję, tu nikt nie rozwiąże tego problemu.

oznacz moderatorów

bombel1305
#9 Pomysłodawca#

wiem że nie. Chciałem się tutaj upewnić. Zastanawiam się tylko ile to może potrwać. Może ktoś coś miałdoświadczenie. Zdjęcia wysłaem pod linka jaki miałem podany w meilu i tutaj od moderatora. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bombel1305Bardzo dobrze, że jesteś ostrożny i słusznie, że zapytałeś 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bombel1305
#9 Pomysłodawca#

załatwione.

oznacz moderatorów