anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w dyskusji Allegro uważa, że powinienem zwrócić wpłatę kupującemu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Czah-nik
#11 Animator#

Witam

Po krótce sprawa wygląda tak: 

Sprzedałem grę na 3DS w opisie "Nowa", zgodnie z regulaminem Allegro Lokalne nie mam obowiązku w ogóle stosować opisu. Na zdjęciach widać wszystko. Sprzedający przez swoją niewiedzę twierdzi, że go oszukałem, że to amerykańska gra - tak i było to widoczne na zdjęciach. 

Na zwrot się nie zgadzam, reklamował jako niezgodną z opisem - reklamacje słownie odrzucałem, w końcu po naciskach w dyskusji przez konsultanta poleciłem kupującemu przesłać grę w celu reklamacji fizycznej. Reklamacja odrzucona. 

Teraz konsultant Allegro wymusza na mnie zwrot pieniędzy i straszy zablokowaniem konta. Jak pytam, jakie i gdzie złamałem zasady w regulaminie to nic nie odpowiada. Czy mógłbym prosić o pomoc w rozwiązaniu sporu przez moderatorów? Ta dyskusja trwa już od 11.03.22 i jedyne co próbuję w tym wypadku zrobić, to otrzymać dane od kupującego, aby odesłać mu reklamowany przedmiot, a konsultant non stop każe mi dokonać zwrotu. 

Odpowiadam tylko i wyłącznie dlatego, że grozi zablokowaniem konta, ale nie powołuje się na żadne z zapisów w regulaminie. Jestem już zmęczony całą sytuacją i naciski konsultanta doprowadziły do tego, że dodatkowo posiadam nie swoją grę (zakupioną przez kupującego) i nie mogę wyegzekwować jej odebrania. 

Jestem już na etapie, że nic więcej na Allegro nie wystawię, zostaje jeszcze kwestia, czy będę cokolwiek kupował, skoro straszą mnie blokadą konta bez podania powodu.

Region gry wskazuje oznaczenie klasyfikacji wieku na okładce i nawet wiele razy na zwykłym Allegro nie jest to oznaczane, na Lokalne praktycznie nigdy. Nagle to łamie regulamin (ale który punkt?).

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
98 ODPOWIEDZI 98
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Czah-nik tak jak pisała już tutaj Monika oraz wszyscy konsultanci w dyskusji opis w tej ofercie nie zawierał informacji, że gra nie działa na rynku europejskim, więc wprowadziłeś kupującego w błąd. Poinformowaliśmy Cię także o blokadzie, którą możemy nałożyć na Twoje konto, więc jeśli nie zwrócisz kupującemu pieniędzy, licz się proszę z tym, że prędzej, czy później to nastąpi. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

@_HolaOla_  a ja Was co chwila informuję, że opis słowny nie jest wymagany zgodnie z Waszym regulaminem i dodatkowo wspomniana informacja jest na każdym ze zdjęć, które wstawiłem. Wielka i wyraźna. 

Zastraszajcie dalej, prędzej czy później takie zachowanie odwróci się przeciwko Wam. 

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

@_HolaOla_ i nigdzie nie wprowadziłem kupującego w błąd - jak pokazywałem wcześniej, sprzedający sam sprzedawał grę Radiant Historia w wersji amerykańskiej i teraz struga pawiana, że nie wie o co chodzi. 

Wymusza od Was AP 🙂 

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

@_HolaOla_ a i zwrotu oczywiście nie zrobię, pisałem to wiele razy - blokujcie. 

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  sprzedając gre na PS5 muszę informować, że gra nie bedzie działać na wczesniejszych wersjach ? 

 

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

@_HolaOla_ może zaczniecie się odnosić do regulaminu, a nie własnego widzimisię?

Który punkt złamałem? 

Załącznik 13 dt. Allegro Lokalne

3.5. Ogłoszenia mają charakter wyłącznie informacyjny (ogłoszeniowy), analogicznie w stosunku do Ofert dostępnych w Allegro, o których mowa w art. 3.3. Regulaminu. W celu zawarcia umowy dotyczącej Towaru z Ogłoszenia Użytkownicy dokonują niezbędnych ustaleń z użyciem funkcjonalności Allegro Lokalnie lub we własnym zakresie- z uwzględnieniem treści art. 6 niniejszego załącznika.

5.1. Transakcje zawarte poprzez nawiązanie kontaktu przez strony w związku z Ogłoszeniem są realizowane według swobodnego uznania stron Transakcji. W celu uniknięcia wątpliwości wskazuje się, że strony mogą ustalić warunki Transakcji w sposób dowolny, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. Sprzedający powinien wskazać termin dostawy, jeżeli przekracza on 7 dni od momentu zawarcia Transakcji.

Teraz ze strony:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/poznaj-allegro-lokalnie/czym-rozni-sie-sprzedaz-na-allegr...

Allegro Lokalnie - opis przedmiotu jest nieobowiązkowy

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jakie-zasady-obo...

Jakie są zasady dotyczące opisu przedmiotu na Allegro Lokalnie

W ogłoszeniu musisz dodać zdjęcie przedmiotu. Opis nie jest obowiązkowy, ale łatwiej sprzedasz przedmiot, jeśli dobrze go opiszesz. Dzięki temu zmniejszysz też liczbę ewentualnych pytań od kupujących.

 

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

@_HolaOla_ ja już to pisałem w dyskusji do konsultanta (ciekawe czy Wy też dyskusje obsługujecie), ale za tak rażące błędy w obsłudze klientów u mojego pracodawcy - po audycie - takie osoby szły by kolejnego dnia na przeszkolenie. Szkoda, że nie ma ankiet na zakończenie dyskusji i szkoda, że dyskusje nie są przypisane do na zasadzie tasku dla konkretnej osoby. Widać jak Allegro podchodzi do spraw dla klientów ważnych. 

Każdy konsultant zlewa ścianę tekstu, bo nie ma czasu za każdym razem się zaznajamiać i tylko wrzuca formatkę lub działa wedle klucza, nie potrafią zrozumieć dyskusji, nie czytają nawet co piszą obie strony. Po prostu sprawdza notatki poprzedniego konsultanta i odpisuje z klucza. To było świetnie u mnie widoczne, jak nagle konsultanci zmieniali stronę dwa razy 🙂 

Obsługa klienta u Was leży i kwiczy. Wiedza u osób "władnych" leży i kwiczy. Oj, co bym dał, aby móc przejąć dział obsługi u Was 🙂 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Czah-nik rozważasz zawiadomienie policji z art 286kk jeśli cie obciążą z ap?

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

Nie obciążą, bo nie mają do tego prawa. Na wszelki wypadek usunąłem ogłoszenia, aby nie próbowali zablokować wypłat czy ich przeksięgować. 

Blokować sobie konto mogą, bo widzę, że tu prawo silniejszego panuje, mało mnie to obchodzi. Pieniądze kupującym rozdawać też mogą, nie moja to sprawa, ale moich pieniędzy tykać nie mogą. 

Takie sprawy można bez sądu załatwić, jest pełno organizacji publicznych do kontroli takich procesów i wystarczy do nich zgłosić niezgodność. Już jednego sprzedawcę chińskich podróbek jako nowe oryginały utemperowałem - a widzę, że Allegro nic sobie z tym nie robi i typ dalej działa. Dostał karę z UODO za udostępnienie moich danych osobowych w komentarzu, był wzywany na przesłuchanie w celu wyjaśnienia gróźb karalnych pod moim adresem oraz zapewne (bo tu wglądu w procedury nie mam) odwiedzili go w sprawie sprzedaży podrób jako oryginały. 

oznacz moderatorów
PawelHkrk
#11 Animator#

Allegro oleja prawo. Powołanie do prawa na A to niezły żart. Prywatnemu Sprzedającemu zablokowałi konto po roku od sprzedaży) Wyłączył rękojmi. Al to nie obchodzi. Prawo? Allegro wyżej niż jakieś polskie prawo;). https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/wy%C5%82%C4%85czona-r%C4%99kojmi...

Również zmienił się temat wątku na neutralny;)

 

oznacz moderatorów
k-j
#8 Zapaleniec#

@Czah-nik ten sprzedawca chinskich podrobek to taki sam typ jak ty, a może i bardziej uczciwy, bo zazwyczaj tacy sprzedawcy podrobek przyjmuja zwroty i zwracaja pieniadze. Ty natomiast z premedytacja wystawiasz wadliwy towar, nie nadajacy sie do uzytku w naszym kraju i komus kto sie nadzial na tego bubla nie chcesz zwrocic kasy. 

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

@k-j o widzę, że kupujący się w dyskusji pojawił. To przypominam, czekam na kontakt w sprawie odebrania gry (wcześniejszy telefon w celu umówienia terminu oraz przygotowania podstawki, że zwrot został odebrany) lub przesłanie informacji na jaki adres nadać wraz z przelewem (konto podawałem dwa razy). 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

"wystawiasz wadliwy towar, nie nadajacy sie do uzytku w naszym kraju"

jestem "prawie" pewny, że znam kilka osób które mieszkają w Polsce i potrafią odpalić taką gre 🙂

@k-j Gdybyś kupił gre na PS5 ale posiadał PS3 to również miałbyś żal do sprzedającego, że gra nie działa ?

Oczywiście można mieć zdanie, że sprzedający  bardziej mógł sie postarać przy tworzeniu oferty. Sam po części mam takie zdanie gdyż w moich w moich ofertach staram sie umieszczać wszystkie możliwe informacje.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to prywatny sprzedawca i nie jest profesjonalistą w tworzeniu ofert wiec zrobil tak jak potrafi. 

oznacz moderatorów
k-j
#8 Zapaleniec#

@Client:80340374 oj, ale mi porownanie.. wg mnie to bardziej jakby sprzedac na allegro lusterko samochodowe albo lampe samochodowa i nie wspomniec o takim drobnym szczegole, ze jest od "anglika"..

sprzedawca jest profesjonalista w tej dziedzinie, nawet sam napisal, ze sie na tym zna. Zreszta po przeczytaniu wszystkiego, co tu napisal nawet dziecko widzi, ze celowo nie podal tej informacji, bo nikt by tej gry nie kupil, albo nie kupil w tej cenie. Uczciwy czlowiek, ktory rzeczywiscie czegos o towarze nie wiedzial, albo ktory zapomnial o czyms napisac po prostu uznalby reklamacje i zwrocil kase. 

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

Tylko na pudełkach od lusterek samochodowych nie ma wielkich znaczków wskazujących do jakich aut lusterko pasuje - na grach jest. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

 

  • niezadowolony kupujący 
  • niezadowolony sprzedający
  • 5 stron dyskusji na forum

Wszystkiego można było uniknąć dosłownie jednym krótkim zdaniem w opisie 🙂

oznacz moderatorów
Czah-nik
#11 Animator#

@komis-bell 5 stron doskonałej nauki dla wszystkich czytających. 

- znaj swoje prawa, aby nikt nie mógł Ciebie bezpodstawnie karać
- znaj swoje obowiązki, aby nie spotkała Ciebie kara lub przykra niespodzianka
- to, że ktoś ma władze nie znaczy, że nie można się postawić jak jesteś w prawie

Każda porażka jest cenną nauczką. 

oznacz moderatorów
k-j
#8 Zapaleniec#

@Czah-nik kiedys na fb czytalem taki post sprzedawcy, ktory sprzedal czesc z anglika. Tlumaczyl, ze bylo zdjecie, na ktorym gdzies tam z tylu jest symbol mowiacy o tym, ze czesc jest do auta z kierownica po prawej stronie i ze kupujacy powinien to zauwazyc i o tym wiedziec. A poza tym to on nie moze wiedziec jakie auto ma kupujacy - czy normalne, czy anglika 😄 To zupelnie tak jak u Ciebie z ta gra 🙂

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

szkoda, że w ofertach nie ma opcji zadawania pytań sprzedającym 😞

oznacz moderatorów