anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dostałam dwie dziwne wiadomości z prośbą o podanie emaila - niestety go podała ale to chyba oszust

fruzia333
#1 Nowicjusz#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_

 dostałam dwie dziwne wiadomości z prośbą o podanie emaila - niestety go podałam w przypadku jednej - ale to chyba oszustwo bo coś mnie tknęło i poczytałam trochę, co tylko mnie upewniło, że ktoś chce mnie oszukać. Proszę o informację co mam zrobić 

Wiadomości od:

Client:94086367- Dobry wieczor! Czy przedmiot jest w takim samym stanie jak na zdjęciu? A może są jakieś niuanse? Jeśli nie - to prosze napisac mnie Państwa adres-EmaiI, a ja kupię przez Allegro=)

i druga wiadomość  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dawid (Euforius) - Witam Wystąpił problem podczas wypełniania wniosku o dostawę, w polu dotyczącym sprzedawcy należy podać kontaktowy adres e-mail. Napisz to tutaj.

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@fruzia333 Cześć! Dobrze, że napisałaś. 🙂 Żaden kupujący na Lokalnie nie potrzebuje Twojego adresu mejlowego, żeby dokończyć zakup, jest to próba wyłudzenia danych. 

Nie martw się, nawet jeśli podałaś już swój adres mejlowy. Prawdopodobnie na Twoją skrzynkę trafi wiadomość wyglądająca bardzo podobnie do mejli wysyłanych przez Allegro. Tutaj koniecznie zwróć uwagę na adres nadawcy. Nie klikaj w żadne linki nieznanego pochodzenia. Po prostu zachowaj swoją czujność. A w razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możesz napisać tutaj na Gadane i Ci pomożemy. 🙂

Polecam Ci jeszcze włączyć logowanie dwuetapowe na Allegro, wtedy Twoje konto będzie dobrze zabezpieczone 🙂 

Jeśli chodzi o podane przez Ciebie konta - oba zostały już zabezpieczone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

aw_sklep_pl
#7 Wielbiciel#

Co zrobić jak podałem email i dostałem fałszywą wiadomość od allegro i kliknąłem w link i przeniosło do płatności ale wtedy się ocknąłem i w bankowość nie wszedłem.
Czy to instaluje jakieś wirusy, nakładki czy coś,wykrada zapisane hasła ?
Jestem w tym temacie "zielony"

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@aw_sklep_pl Hej, odpisałam Ci właśnie w innym wątku. 🙂 Jeśli nie wprowadziłeś swoich danych logowania do banku, to generalnie nic złego nie powinno się wydarzyć. Dla bezpieczeństwa włącz logowanie dwuetapowe na koncie i przeskanuj urządzenie programem antywirusowym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów