anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja

Exxth
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam dyskusję z klientem. Czy mógłby ktoś z pracowników przyjrzeć(przeczytać cała konwersacje, a nie tylko fragment) się tej sprawie?

Numer zamówienia: d304f120-4e63-11ef-89e0-fb5dd18fe40b

Dziękuje i pozdrawiam

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-RTV-IT ja to doskonale wiem ja się uśmiałem z odpowiedzi konsultanta która zawiera oksymoron

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Uwielbiam allegro z formularza zwrotu wynika że to reklamacja czyli nic nie wynika bo albo zwrot albo reklamacja. Jak zwrot to za spakowanie odpowiada kupujący popsuło się w transporcie ewidentnie bo ktoś odesłał bez zabezpieczenia zwrot 1 grosz. Jak nie kazałes jej odesłać na reklamacje to po 1 koszt odeslania nie byl z tobą konsultowany więc go nie ponosisz bo nie określiłeś czy życzysz sobie odesłania czy nie. Dwa po etui w częściach to nie podejmowałbym się udzielić odpowiedzi reklamacyjnej co spowodowało że guma zeszła. Powód odrzucenia reklamacji towar przysłany do ekspertyzy reklamacyjnej uległ zniszczeniu w transporcie w wyniku złego zabezpieczenia przez kupującą. Reklamacja odrzucona nie można stwierdzić czy złuszczenie się gumy z etui ma przyczynę mechaniczną czy wynika z wady fabrycznej produktu.

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@az1rael  napisał(a):

Uwielbiam allegro z formularza zwrotu wynika że to reklamacja czyli nic nie wynika bo albo zwrot albo reklamacja.


My to traktujemy jako złożenie oświadczenia o odstąpienia od umowy z powodu niezgodności z umową na podstawie art. 43e ust. 1 Ustawy o prawach konsumenta:

Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
1) przedsiębiorca odmówił doprowadzenia towaru do zgodności z umową zgodnie z art. 43d naprawa lub wymiana towaru niezgodnego z umową ust. 2;

2) przedsiębiorca nie doprowadził towaru do zgodności z umową zgodnie z art. 43d naprawa lub wymiana towaru niezgodnego z umową ust. 4–6;
3) brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że przedsiębiorca próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;
4)brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania ze środków ochrony określonych w art. 43d naprawa lub wymiana towaru niezgodnego z umową;
5)z oświadczenia przedsiębiorcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta.

Co w 99% takich przypadków skutkuje odrzuceniem reklamacji z powodu braku zaistnienia wymienionych tu przesłanek. Kończy się to zwykle albo odebraniem towaru przez Kupującego od nas, albo koniecznością ponownego złożenia reklamacji zgodnie z trybem przewidzianym w art. 43d ust. 1: Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

Exxth
#9 Pomysłodawca#

Good catch, niestety nie mogę już edytować posta.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Exxth  Ta dyskusja to żart jakiś, chcesz nas rozbawić?

Czy chcesz nam powiedzieć że zwyczajne etui na telefon wymaga specjalnego opakowania zabezpieczającego go przed transportem?

A jak ma użytkownik nosić telefon w takim  etui?   Czy też musi specjalnie  zabezpieczyć całość żeby przypadkiem te cenne etui sie nie pobrudziło?  Telefon nosić w specjalnym opakowaniu żeby się etui nie zniszczyło?  Było to w opisie oferty?

Różne absurdy  już  spotkałem tutaj na tym forum ale dzisiaj chyba wszystkie przebiłeś... 😂

Zacytuję  pewną scenę  z  serialu  Gra o Tron:   Wstyd...  wstyd... wstyd...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak widzisz skoto się popsuło w transporcie to wymaga. Normalnie etui masz zapakowane w karton i w etui masz gąbkę. Jak ktos odsyła etui w kopercie zwykłej luzem to niech nie oczekuje że się nie połamie

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Ok  ale powinien dać w opisie oferty specjalną adnotację: Uwaga etui bardzo nietrwałe wymaga dodatkowego zabezpieczenia podczas użytkowania, noszenia, a również transportu.

No i cenę mógłby obniżyć, miałby wtedy mniejsze straty na zwrotach, na reklamacjach ...🤣

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Etui na telefon z włożonym telefonem jest stabilne i sztywne więc nie ulegnie połamaniu, etui samo za to jest podatne na skręcenia i złamania bo nic go nie stabilizuje w środku. Zapewne tobie kojarza się tylko wersje silikonowe ale nie tylko takie są dostępne do zakupu

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

A  ty ciągle na spacerniaku....   Nic,  tylko przepisy, ustawy.  Zejdź na ziemię, pora na kawę, śniadanie....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Ja na spacerniaku?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

A co pomyliłem się?  Przepraszam... 😔

A jeśli chodzi o te nieszczęsne etui to zgoda, nawet ja mam takie w formie książeczki.  Tylko co?   Ten sprzedający miał zamiar pokleić  i odesłać  te etui albo sprzedać innemu jako nowe?

Przyjdzie kit będzie git...

Jeśli się zepsuło to do utylizacji chyba jest a nie do renowacji, ono nigdy nie będzie już jak nowe.

Rozumiem odesłanie jako dowód  że się uszkodziło, ale czy on oczekiwał że odesłane będzie w bardzo dobrym stanie?

Deszcze ulewne ostatnio padały, klientka powinna żółtą łódź podwodną zamówić do transportu cennego etui.

To jakiś absurd jest i jeszcze do tego dyskusja na Allegro   🤔

oznacz moderatorów

Exxth
#9 Pomysłodawca#

@br.  Patrząc na przebieg konwersacji, @az1rael podaje logiczne argumenty, a jak już nie dajesz sobie rady to piszesz "..napij sie kawy" - tak to skomentuje -  xD .

"Deszcze ulewne ostatnio padały, klientka powinna żółtą łódź podwodną zamówić do transportu cennego etui." - Szkoda tracić czasu na tak marne zaczepki. 

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Exxth tego pęknięcia to nie widać po zdjęciach chyba żę z boku podejrzewalem raczej że w transporcie coś na to zrzucili i masz to etui w formie kilku ostrych kawałków plastiku, ta pozostała guma odchodzi pod paznokciem jak probujesz zdrapać?

oznacz moderatorów

Exxth
#9 Pomysłodawca#

Etui nie jest popękane tylko jedna ścianka jest "wygięta - odstaje na parę mm" - tak jakby coś ciężkiego ją przygniotło. Efekt jest taki że nie przylega już do telefonu, nie chroni go.

"..ta pozostała guma odchodzi pod paznokciem jak próbujesz zdrapać?" - nie 🙂

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Exxth podejrzewam że drapała bo jej sie nie podobało upiekszenie a jak zdrapała większosć to pomyślała już nie takie ładne ewentualnie w ruchu był aceton może czuć z opakowania / woreczka. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Ta twoja pomyłka to na granicy dobrego smaku ocierająca się o pomówienie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael   Też to do mnie dotarło, dlatego napisałem "przepraszam".

oznacz moderatorów