anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwny SMS, w którym był link do potwierdzenia płatności przez kupującego

Client:28262254
#8 Zapaleniec#
 

Kupujący po uprzednim potwierdzeniu kilku rzeczy odnośnie wystawionego przedmiotu i dostaniu mojego nr telefonu, teoretycznie wpłacił pieniądze i napisał, że powinienem otrzymać smsa z potwierdzeniem wpłaty. Dostałem go (zdjęcie), oczywiście aukcja nie została zakończona. Niestety z automatu kliknąłem w tego linka, który w zasadzie pewnie odpalił jakiś skrypt, po którym przestało działać mi allegro w telefonie. Po restarcie zaczęło wszystko działać jak należy, tylko pewnie możliwe jest, że wirus sobie już tam siedzi 😕

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

inter_p
#7 Wielbiciel#

U mnie podobna sytuacja. Kupujący twierdzi, że zakupił towar ale oferta w dalszym ciągu jest aktywna. Po odpowiedzi sprzedającemu otrzymałem sms'a:
IMG_3164.PNG

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:28262254 A takie pytanie mam co do tego incydentu. sms dostałeś z fizycznego nr tel komórkowego? Wiem, że są takie nr z których można pisać i dzwonić, ale one ponoć mają zabezpieczenia przed takim użyciem

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:28262254
#8 Zapaleniec#

Generalnie było podpisane Allegro i ni w ząb nie mogłem podejrzeć numeru telefonu i nie można było zadzwonić

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:28262254Ooo, to sprawa dla Allegro aby powiadomić odpowiednie służby skoro ktoś w taki sposób się podszywa a nie tylko udaje kogoś z Allegro 😉 W sumie masz podstawę by oskarżać Allegro 😉 To płatna usługa z obowiązkiem rejestracji danych i nie da się od parady zmienić nr na nazwę, albo ktoś się komuś włamał na jakieś smsapi albo nie wiem, Ciekawe ze Allegro nie ma jakoś zastrzeżonej tej nazwy i pokrewnych dla bezpieczeństwa.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere To już nie jest normalny świat, najpierw każą zakładać konta, dają za to profity, później nic nie dają, nadal chronią, następnie płacimy za konta i jeszcze mamy sami się chronić przed "złodziejami".

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@KnowhereWłaśnie wysłać smsa w postaci brandingu nie jest dostępne bez zweryfikowanej rejestracji i opłaty i to chyba z kilka zł za jedną nie licząc pakietów w setkach wiadomości bo wiadomo, im więcej tym taniej. On pisze że zamiast numeru była nazwa "Allegro"

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowheretak, cztałem art z tych linków, ciekawe. Z tym nr tel to wiem już od dawna jest taka mozliwość, ale nie wiedziałem że można tak z nazwą sms, chyba ze z nazwą to jednak na skradzionym koncie z dostępem do brandingu lub jakimś lewym. Jednym słowem, żal mi tych ludzi którzy tak beztrosko udzielają się z różnymi swoimi danymi na portalach i odpowiadają na wszystkie pytania dzwoniącego heh. Kiedyś byłem w idea banku jak zaczynali. Dzwonili do mnie z zastrzeżonego i chcieli przed rozmową zawsze potwierdzać czy to ja wypytując mnie o dane osobowe, na początku ich wyśmiewałem, że jak myślą ze będę mówił komuś dzwoniącemu z nr zastrzeżonego kiedy się urodziłem itd. dwa lata trwało zanim zaczęli dzwonić z widocznego nr ale nigdy się nie dogadaliśmy bo przez tel nigdy im nie chciałem nic powiedzieć hehe. Ale dzięki, art są dobre.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Można, przez bardziej rozbudowane (i płatne) bramki sms.

Generalnie polecam czytać z3s, sekuraka, niebezpiecznika, bo można nabyć pewnej dawki wiedzy i odruchów.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów