anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę odzyskać pieniądze jako sprzedający?

Client:48561805
#8 Zapaleniec#
  • Czy jezeli zostałem oszukany jako sprzedający i wysłałem pieniądze to mogę je odzyskać czy to wtopa już a jak nie to co mogę zrobic
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

Jako sprzedający wysłałeś pieniądze?

Możesz je odzyskać - zgłoś sprawę na policję. Przygotuj sobie wszystko, co masz - korespondencję, dowód wpłaty, dane osoby, której zapłaciłeś.

Możesz też poprosić o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=70d99e7b-80c7-411c-bb2f-1ea90a88d7e8&subjectId=16583e36-5...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48561805 Zwróciłeś pieniądze kupującemu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:48561805 Chyba Cię oszukali jak sprzedałeś i za to jeszcze zapłaciłeś 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:48561805
#8 Zapaleniec#

Jeszcze nie sprzedałem mam produkt w domu ale klient ciągle prosi o przesłanie pieniędzy na transport ubezpieczenie adwokata wszystko na jakąś nigeryjską firmę trochę wysłałem ale widzę że to przekręt trochę późno no ale cóż dobrze by było jakoś te pieniądze odzyskac

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:48561805   hmmm nie zdziwilo Cie to że klient który powinien Ci zapłacic prosi Cie abys to Ty mu robił przelewy????

Moja sugestia: zakoncz ten kontakt, nie wysyłaj przedmiotu, a o pieniądzach które już wpłaciłes zapomnij i potraktuj to jako lekcje na przyszłość.

Aha klienta możesz zgłosic w wątku - przekręt nigeryjski wówczas allegro zablokuje mu konto chociaż tyle bedzie pożytku że z tego konta nie naciagnie nikogo innego.

Teoretycznie możesz zgłosić na policje lecz mysle że skonczy sie na złożeniu zawiadomienia i umorzeniu  😞

oznacz moderatorów

Client:48561805
#8 Zapaleniec#

Dzięki tak zrobię no cóż czasami człowiek traci rozum

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ewidentnie dałeś się oszukać ,szkoda że ci się lampka wcześnie nie zapaliła .Takie okazje są zawsze podejrzane ,wystarczy wejść tu na forum i poczytać wątki o "przekrętach nigeryjskich".

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:48561805 To oszustwo, zgłoś to pod ten adres phishing@allegro.pl

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:48561805
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem go zablokowali mu konto może przynajmniej kogoś innego nie oszuka

oznacz moderatorów

Client:48561805
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem go na allegro i go wyrzucili ale pisze mi na maila że musze kurierowi przesłać pieniądze bo mu nie odblokują żekomo konta i straszy policją powinienem pójść z tym na policję i to zgłosić czy mam go olać doradzcie cos.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:48561805 Idź lepiej z tym na policje, może oni Ci pomogą, bo nie do końca jestem pewien czy rozumiem o co tak na prawdę chodzi. Nic nie opisałeś sytuacji od początku do końca

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:48561805
#8 Zapaleniec#

Sytuacja taka chciałem sprzedać produkt klient chciał abym wysłał pieniądze firmie spedycyjnej który się wszystkim zajmie ale później chciał abym opłacił ubezpieczenie produktu adwokata który się zajmuję dokumentami przewozu a teraz chce abym przelał mu 4000 tyś złoty które bank of America potrzebuje aby zwolnić limit transferu zagranicznego i przelać pieniądze na moje konto a jego konto jest w tej chwili podobno zablokowane dopóki nie wpłacę tych pieniędzy temat gorący kurier z Nigerii szukałem firmy  w necie no ale nie ma gościu jest z Ameryki po ip kompa ustaliłem że adres się zgadza ale teraz mnie straszy policją jak mu nie przeleje zekomo tych pieniędzy aby zamknąć transakcję kaszana na całego no i nie wiem czy to zgłosić na policję niezły bigos jakieś porady

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:48561805  próbą oszustwa i śmierdzi jak stąd do Nigerii 🙄

Jak gość nie kupił to niema żadnej umowy

przeczytaj wątki które udostępnił @Knowhere 

A dużo mu tej kasy przelałeś?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:48561805 Zgłoś sprawę Policji, może będzie chciało im się pobawić lub kogoś namierzą u nas 😉

Dobrze, ze Ciebie mu się nie udało oszukać 👍

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:48561805
#8 Zapaleniec#

No trochę udało bo mu przelałem trochę może że trzy koła trochę słabo ale kij z tym skoro go nie ma już na allegro to ciekawe co teraz zrobi ale chyba pójdę może coś z tym zrobią no i ciekawe że gościu pisze po polsku dosyć dobrze

oznacz moderatorów