anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrobić zwrot prowizji w Allegro Lokalnie?

plusant
#7 Wielbiciel#

Sytuacja jest oczywiście taka, że ktoś nie zapłacił. W starym allegro była taka opcja jak "zwrot prowizji", ale w tym super nowoczesnym projekcie AL niestety nie mogę znaleźć stosownej opcji.

oznacz moderatorów
72 ODPOWIEDZI 72

VICTOREL
#3 Debiutant#

Proszę o informację - klient zakupił na Allegro lokalnie. Allegro pobrało opłatę za transakcję. Po jakimś czasie klient zwrócił towar - jak odzyskać opłatę pobraną przez Allegro?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@VICTOREL możesz napisać maila ale zgodnie z regulaminem nie podlega zwrotowi 😞

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-i-uwagi-ogolne

  1. Allegro.pl pobiera następujące opłaty i prowizje za usługi związane z organizacją Transakcji świadczone w ramach Allegro.pl:

    a. opłaty podstawowe za publikację Oferty,

    b. opłaty za opcje dodatkowe,

    c. prowizje od sprzedaży Towaru,

    d. opłaty za obsługę Transakcji przez Allegro.pl na Allegro Lokalnie w ramach Ogłoszeń z opcją „Kup Teraz” oraz Ogłoszeń z licytacją oraz opłaty za publikację Ogłoszenia w podkategoriach Samochody, Motocykle i Quady, Maszyny, Przyczepy i Naczepy oraz Inne Pojazdy i Łodzie, w ramach kategorii „Motoryzacja” na Allegro Lokalnie.

  1. Opłaty, o których mowa w podpunktach a, b i d punktu powyższego, nie podlegają zwrotowi. Wyjątkiem są sytuacje opisane w Części II, punkt 2 niniejszego Załącznika.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

VICTOREL
#3 Debiutant#

skoro tak to dlaczego opłata jest na zasadach prowizji?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@VICTOREL an lokalnie nie ma prowizji, jest opłata za obsługę transakcji 🙂

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iv-a-oplaty-w-allegro-lokalnie

  1. W przypadku zawarcia umowy sprzedaży za pośrednictwem Ogłoszenia z opcją „Kup Teraz” lub Ogłoszenia z opcją licytacja naliczana jest opłata za obsługę Transakcji przez Allegro.pl. Opłata obciąża Sprzedającego i wynosi 4,9% ceny Towaru którego dotyczyła sprzedaż dla Ofert publikowanych w ramach działu „Elektronika” oraz 7,9% ceny Towaru dla pozostałych Ofert.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

VICTOREL
#3 Debiutant#

Regulamin jednoznacznie wskazuje na nadużycie względem sprzedających. Jeśli jest to opłata stała i nie podlega zwrotowi powinna być określona kwotowo - nie %. Jestem ciekaw co na to UOKiK.

oznacz moderatorów

DorciaPapson
#7 Wielbiciel#

Jak zwykle złodziejstwo pełną gębą!!!

oznacz moderatorów

arczi1115
#1 Nowicjusz#

To co w przypadku jak klient wybrał - zapłata przy odbiorze i nie zgłosił się? Czy można uzyskać zwrot za obsługę transakcji?

oznacz moderatorów

zic77
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem. Nie będę już wystawiał z płatnością przy odbiorze osobistym, ale tej prowizji nie mam jak odzyskać.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zic77 a masz potwierdzenie, że klient zrezygnował z zamówienia?

oznacz moderatorów

zic77
#8 Zapaleniec#

Zero odzewu od klienta. Zgłosiłem przez jakiś formularz (do którego linka oczywiście nie ma nigdzie w obsłudze ofert), zobaczymy

oznacz moderatorów

FOR2FOR
#7 Wielbiciel#

Chyba już pobieracie

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@plusant Ale Lipa jest portalem stworzonym tak by kasowało zyski z obsługi transakcji tak to nazywają a na nasze to zwykłe dojenie prywatnego sprzedawcy który nie może liczyć na ochronę 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, AL jest spoko póki wystawia się jako ogłoszenia, bo niby po co inaczej? 🙂
Czyli, po co dawać opcje Kup Teraz albo Licytacje, skoro kupujący ma kontakt, niech pisze/dzwoni.

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

zeby bylo widoczne na allegro

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ACCURON, czyli twierdzisz, że moich ogłoszeń z AL nie ma na Allegro?
Zaskoczę cię, są 🙂

Patryk0701_0-1595769266811.png

 

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

jak idzie sprzedaz na lokalnie

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Tak samo jak na zwykłym Allegro, z tym, że ludź zadzwoni/napisze i dogada warunki odbioru/wysyłki. Jak sprzedasz 3 rzeczy na allegro, to na AL sprzedasz 4, bo 9zł prowizji odpadnie 🙂

oznacz moderatorów

TrustMe3
#9 Pomysłodawca#

Nie do końca to jest najlepsze rozwiązanie ja sprzedaje jako osoba fizyczna na Allegro.pl 😉 

oznacz moderatorów

TrustMe3
#9 Pomysłodawca#

Natomiast rzeczywiście na AL mam tylko "ogłoszenia tablicowe" z wiadomej przyczyny... 

oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Jak dodaje do allegro lokalnie opcję kup teraz to to jest nadal lokalnie czy już nie ? bo pobierana jest prowizja % i powinna być możliwość jej zwrotu jeżeli nie wyślemy towar i zwrócimy pieniądze na konto kupującego!

oznacz moderatorów