anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrobić zwrot prowizji w Allegro Lokalnie?

plusant
#7 Wielbiciel#

Sytuacja jest oczywiście taka, że ktoś nie zapłacił. W starym allegro była taka opcja jak "zwrot prowizji", ale w tym super nowoczesnym projekcie AL niestety nie mogę znaleźć stosownej opcji.

oznacz moderatorów
72 ODPOWIEDZI 72

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@piotr_the Jeśli wystawiasz ofertę na Allegro Lokalnie, obowiązują Cię zasady naliczania opłat z Allegro Lokalnie. Nawet wówczas, gdy dodajesz do oferty opcję Kup Teraz.  

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Pomyliłem się z opisem produktu, produkty został kupiony z dostawą InPost i opłacony, przeprosiłem kupującego i zwróciłem pieniądze za zakup i dostawę i co z prowizją za sprzedaż bo jest to opłata procentowa, czyli prowizja jak ją odzyskać od allegro?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piotr_the Kupujący dokonał opłaty i wypełnił formularz dostawy, zatem opłata transakcyjna jest bezzwrotna. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Transakcja nie została dokonana przez sprzedającego a to on płaci 5% prowizji, produkt nie został wysłany środki zostały zwrócone, to jak można pobrać opłatę? Od czegoś co nie nastąpiło?

oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Gdzie , w jakiej zakładce są, za co allegro lokalnie pobiera sobie opłaty, bo chyba chcą kasę za przesyłkę której nie wysłałem!!! Ja tu coś reklamować!

oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego pobrano mi opłatę za dostawę , której nie wysłałem i nigdy nie wyśle bo oddałem pieniądze kupującemu bo się pomyliłem w opisie aukcji!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piotr_the Gdyby brak wysyłki nastąpił z winy kupującego - na przykład nie zapłaciłby za zamówienie - otrzymałbyś zwrot opłaty transakcyjnej. Jednak sam napisałeś, że była to Twoja pomyłka. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Wcześniej pisali odwrotnie, jak to się reklamuje? dlaczego pobierają opłatę za przesyłkę, kupujący chciał żeby mu zrobić zwrot przez allegro, ale przez allegro lokalnie nie ma takiej opcji, wszyscy pisali odeślij mu na konto i przeproś, za nie wysłaną paczkę allegro lokalnie nie pobierze opłaty, a tu co pobiera!!!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piotr_the Masz na myśli niewykorzystaną etykietę? Jeśli nie wysłałaś przesyłki, nie naliczymy Ci opłaty za etykietę. Napisz w tej sprawie przez ten formularz

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Tak wydrukowałem etykietę, ale nie wysłałem paczki, a widzę do zapłaty mam kwotę jakbym wysłał, jeżeli się mylę, to chciałbym co sprawdzić, gdzie jest dokładne rozliczenie za co AL chce, żebym z nimi się rozliczył nie tylko kwota!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piotr_the Jeśli nie wysłałeś paczki, zgłoś za pośrednictwem formularza (który przesłałam Ci wcześniej) tę sytuację i otrzymasz zwrot tej płatności. Wszystkie rozliczenia znajdziesz w tej zakładce: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

piotr_the
#9 Pomysłodawca#

Dobra dzięki za pomoc!

oznacz moderatorów

tomacho11
#7 Wielbiciel#

Witam, kupujący zapłacił za przedmiot, ale się rozmyślił, w międzyczasie te środki co wpłacił zostały przesłane na mój rachunek w banku. Jak mogę odzyskać opłatę za transakcję? Innymi słowy jak mam wykazać Allegro, że zwróciłem środki finansowe kupującemu, by dostać zwrot opłaty? Gdybym posiadał środki na Allegro finanse to podobno zwrot nastąpiłby automatycznie, ale ich tam nie mam.

oznacz moderatorów