anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić wpłatę od kupującego? Allegro Lokalne

MAMY ROZWIĄZANIE!
onlyyyniko
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

sporadycznie sprzedaję rzeczy na allegro lokalnie, zdarzyło się tak, że wystawiany przedmiot trzy dni temu sprzedałem w innym serwisie, i zapomniałem wycofać aukcji na allegro. Kupujący zapłacił, mam pieniądze widoczna na PayU w Allegro Finanse. Czy mogę w jakiś sposób od razu cofnąć tę wpłatę do kupującego?

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
xyz96
#21 Demiurg#

Nie możesz, na Lokalnie nie ma systemowych zwrotów wpłat. Musisz pieniądze wypłacić na swój rachunek bankowy i oddać kupującemu zwykłym przelewem. Na przyszłość - wystawiaj na normalnym Allegro.

oznacz moderatorów
onlyyyniko
#7 Wielbiciel#

Dzięki, jak wystawiać na normalne allegro? 😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@onlyyyniko W formularzu wystawiania na AL, u góry po prawej stronie masz taki mały banner opisany jako "Możesz też wystawić przez dotychczasowy formularz" - wystarczy kliknąć😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
najsek
#7 Wielbiciel#

Mam właśnie podobny problem i szukałem odpowiedzi jak zwrócić wpłatę kupujacemu. Jesli jest to niemożliwe to to jakiś kompletny bezsens.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@najsek Jest to możliwie, wypłacasz na swoje konto i oddajesz zwykłym przelewem.

[edytowano]

Jeśli Twoja sprzedaż na Allegro Lokalnie z jakiegoś powodu nie doszła do skutku, możesz samodzielnie zwrócić kupującemu pieniądze z poziomu zakładki Zamówienia od kupującychhttps://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/jak-zwrocic-kupu... 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@onlyyyniko Możesz także zwrócić przekazem pocztowym. Żeby nie wystawiać na AL, musisz wystawić w "dotychczasowym formularzu"Screenshot_2021-02-01 Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.png

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@onlyyyniko dddd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mysza1989_2005
#1 Nowicjusz#

Wypłacając pieniądze i zwracając pieniądze samodzielnie nie odzyskasz prowizji. Miałem dzisiaj podobny problem. Napisałem na czacie do działu obsługi i miła Pani zaleciła zwrot pieniędzy kupującemu i cofnęła prowizję. Rozmowa na czacie trwała może z 5 minut. 

oznacz moderatorów
AChodor
#7 Wielbiciel#

Zdecydowanie to najlepsza droga, na czacie z obsługą allegro zlecasz zwrot i załatwione.

oznacz moderatorów
WALT.M
#7 Wielbiciel#

Jak ma na imię ta miła Pani , bo też , muszę załatwić podobną sprawę ? Pozdrawiam .Wojciech

 

oznacz moderatorów
Mrmetal29lo
#7 Wielbiciel#

gdzie jest ten chat ? bo ostatnio zauważyłem, że skutecznie izolują sie od klientów za zasłoną FAQ i durnych firmularzy

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak by chcieli szybko tak jak wymagają od innych odpowiadać na ważne pytania to chat byłby w takim miejscu by każdy mógł go bez problemu znaleźć .Prawda jest taka że nikt nie lubi jak mu się ciągle "zawraca d....e" i lepiej taką formę pomocy dobrze schować ,choć formalnie jest bo musi być ale im mniej osób to widzi to dla nich lepiej.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mrmetal29lo, proszę, tutaj.  

@kolekcjoner608, nie jest to prawda. Można skontaktować się z nami na wiele sposobów - czat jest tylko jednym z nich. A to, czy coś łatwo, czy trudno znaleźć, to raczej subiektywne odczucie - według mnie, jest to naprawdę proste. 🙂

2888a6d44605869e632834b85b2d.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:79867907
#1 Nowicjusz#

Poproszę o dokładniejsze naprowadzenie gdzie mogę otworzyć chat. 

 

oznacz moderatorów
qbanastyle
#7 Wielbiciel#

 Potwierdzam czas spędzony na czacie i załatwienie sprawy ze zwrotem prowizji. U mnie było dziś podobnie. 

oznacz moderatorów