anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient nie odebrał paczki z paczkomatu, chce ponownej wysyłki, czy mogę wykorzystać tę samą etykietę

MAMY ROZWIĄZANIE!
solar17
#7 Wielbiciel#

Witam.

Klient nie odebrał paczki z paczkomatu inpost kupionej na Allegro lokalnie, nie przyszły do niego sms-y i paczka wróciła po 48h. Klient chce ponownie odebrać przedmiot przez paczkomat, czy mogę ponownie wykorzystać ten sam list przewozowy? Jeżeli nie, czy mogę wygenerować nowy list przewozowy na Allegro lokalnie bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy pozostaje mi wysyłka poza Allegro lokalnie?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

@solar17 Nie użyjesz ponownie tej samej etykiety i nie utworzysz nowej na Allegro Lokalnie. Możesz wysłać bezpośrednio ze strony InPost, płacąc po raz drugi za wysyłkę.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Napisz do tego klienta aby opłacił koszt drugiego nadania .SMS-a lub meila o paczce na pewno dostał tylko go nie odczytał (mógł pójść np.do SPAMU ) .Przesyłka wróci do ciebie a jak ci zapłaci ponownie za wysyłkę to mu wyślij. 

oznacz moderatorów
solar17
#7 Wielbiciel#

Dostał maila, że paczka czeka na odbiór, którego jednak nie sprawdzał, gdyż myślał, że przyjdzie sms - którego nie dostał. Zawiodło Allegro lokalnie. Klient też mógł sprawdzić pocztę, ale każdy czeka na smsy, więc go rozumiem.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na pewno , wszyscy dostają a nawet jakby nie dostał to nie jest wina sprzedawcy .Skoro dostał meila a sam go nie odczytał to teraz powinien opłacić koszt drugiego nadania.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Nie na pewno, nie wszyscy dostają. To nie jest wina kupującego, a sprzedawca ma skutecznie dostarczyć towar. Że paczka będzie czekała na odbiór to on wiedział od początku, ale żeby ją odebrać, trzeba mieć taką możliwość.

oznacz moderatorów
Bul-art
#8 Zapaleniec#

Jeśli klient ma aplikację, to sms nie dostanie. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak dostał powiadomienie to powinien opłacić za drugą przesyłkę. Ty niestety nie wykorzystasz tej samej etykiety więc poniesiesz dodatkowe koszty.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@solar17, jeśli nadałeś przesyłkę prawidłowo na dane wskazane przez Kupującego, odpowiedzialność za przesyłkę przechodzi na niego od momentu przekazania paczki przewoźnikowi (ponieważ była to sprzedaż C2C).

Kupujący może złożyć reklamację w InPost na brak SMS-a lub opłacić kolejną przesyłkę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów