anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient popełnił błąd i kupił przedmiot na allegro lokalnie którego nie chciał.

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, sprzedałem za 299zł na allegro lokalnie telefon S24 Ultra i mam problem z kupującym, ponieważ ta osoba kupiła przedmiot i opłaciła transakcję, czyli wg prawa została jego właścicielem - wypełniłem swoją rolę zapakowałem i wysłałem. Został otwarty spór w którym osoba żąda zwrotu pieniędzy ponieważ imituje droższy model. Nie jestem biegły w temacie telefonów i dopiero dzisiaj się dowiedziałem od Allegro Protect, że kupujący myślał, że kupił Samsunga S24 Ultra. Telefon, który sprzedałem nawet go nie przypomina. Odpisałem Allegro Protect, że ogłoszenie widnieje w prawidłowej kategorii czyli:
"Allegro Lokalnie > Elektronika > Telefony i Akcesoria > Smartfony i telefony komórkowe"
nie wzmianki o Samsungu, tytuł oraz opis również nic nie mówi o Samsungu:
Tytuł: "S24 Ultra - nieudany prezent"
Opis: "Sprzedam S24 Ultra uruchomiony i chwilę się nim bawiłem, więc używany. Specyfikacja widoczna na zdjęciach jak j stan wizualny."
Oczywiście dane rozmówcy z Allegro Protect ściśle tajne i mam czas do jutra do godziny 20:00 odebrać telefon i zwrócić pieniądze, więc odpisałem:
"Proszę o podanie punktów regulaminu allegro na temat domniemanych przez Państwa uchybień."
zapadła cisza. Nie wiem jak postąpić, czy zgłosić próbę oszustwa na policję? Dodam jeszcze, że Allegro Protect ... zacytuję:
"Nazwał Pan telefon S24 Ultra, wpisując nawet w wyszukiwarkę odnajdzie Pan wyłącznie Samsung S24 Ultra. Używając takich skrótów wprowadza Pan kupujących w błąd."

Załączę jeszcze zdjęcia z ogłoszenia:
807fdc0b4059be9877a839292cf7.jpeg27c1136d4129886dbc67cbee0eb1.jpeg639be1f24dc28d0e418ffba34bca.jpeg

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 s24 ultra nie samsung s24 ultra czyli chińczyki wszystko skopiują. Ale na zdjęciach dane telefonu są więc o oszustwie w ofercie mowy nie ma.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A kto tu napisał o oszustwie?


@az1rael  napisał(a):

@LEW433 s24 ultra nie samsung s24 ultra czyli chińczyki wszystko skopiują. Ale na zdjęciach dane telefonu są więc o oszustwie w ofercie mowy nie ma.


 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 kupujący i sprzedawca jeden sugeruje że specjalnie oferta spreparowana by pomylić telefony a drugi ze zgłosi pierwszego za nałożenie protect wraz z allegro próba wyludzenia niezasadnych roszczeń oraz obciążenie sprzedawcy z protect czyli działanie na jego szkodę

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael  napisał(a):

@LEW433 kupujący i sprzedawca jeden sugeruje że specjalnie oferta spreparowana by pomylić telefony a drugi ze zgłosi pierwszego za nałożenie protect wraz z allegro próba wyludzenia niezasadnych roszczeń oraz obciążenie sprzedawcy z protect czyli działanie na jego szkodę


a Ja ci odpisze że Ja nie wiedziałem ze takie "coś" istnieje i po przeczytaniu oferty także stawiałbym na Samsunga. Jedynie cena cosik byłaby nie taka.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 a ja ci napiszę że nie zdziwiłbym się jakby ten sam telefon z logiem samsung zjeżdżał z tej samej fabryki z taśmy obok. Chiny mają bardzo tanią produkcję z czego korzystają duże firmy z zachodu, a swoje podróbki kopiują z oryginałów 😕 kiedyś w latach 80 to samo robiła Japonia zanim dorobila się własnych marek. I śmiesznie i straszno ale na opakowaniu oznakowanie jest i nawet chińskie krzaczki wiec jak kupujacy był pazerny i rzucił się na ofertę za 10% ceny ino szybko bo zaraz mi kupią sprzed nosa zamiast pomyśleć to chytry 2x traci 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gilbert1990 Oczywiście możesz świrować że się nie znasz i pisać że „Nie jestem biegły w temacie telefonów” ale w mojej skromnej opinii z pełną świadomością sprzedałeś podróbkę telefonu marki Samsung - wybacz ale nie uwierzę, że nie byłeś tego świadomy. 

Na plus jest tu chyba tylko to że wystawiłeś go w niskiej cenie a nie próbowałeś kogoś naciąć na więcej kasy. 

Aukcja sprytnie skonstruowana bez używania słowa „samsung” 🙃

Nic tylko pogratulować. 

Pomijam już całkowicie to czym kupujący się kierował dokonując zakupu…

Miej godność i przyjmij zwrot. 

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Byłem świadomy, że sprzedaję telefon S24 Ultra widać po opisie jak i zdjęciach, więc sprzedałem świadomie to co wystawiłem, a nie Samsunga. Proszę przedstawić podstawy gdzie popełniłem błąd, bo ustaliłem, że wyglądem ten telefon nie przypomina Samsunga. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Można się nabrać.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Do mnie średnio raz w miesiącu przychodzi ktoś z tego typu wynalazkiem - oczywiście każdy jeden agent mówi że ma na sprzedaż Samsunga. 
Ale jak już powiem że to podróba to nagle nikt się nie zna, nie wie, dostał w prezencie itp. itd. 

Byłem świadomy, że sprzedaję telefon S24 Ultra”

A kto jest producentem tego telefonu? Pod jaka marką jest on sprzedawany - ten „S24 Ultra?

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Interpretuję, ze producent to S24 a model to ultra. Kupujący nie złożył reklamacji, a otwarty spór to nie reklamacja. Wywnioskowałem to po wypowiedziach Allegro czyli:

"***przykro mi, że jest Pan niezadowolony z zakupu. Sprzedający jako osoba prywatna nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu/anulowania zamówienie. Jednak jako kupujacy ma Pan prawo do złożenia reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową, jeśli przedmiot okazał się niezgodny z opisem i nieoryginalny. ***, aby poprawnie złożyć reklamację, po otrzymaniu produktu, proszę o dokładny opis zgłaszanej niezgodności i wskazanie roszczenia reklamacyjnego. Może Pan oczekiwać naprawy/wymiany lub zwrotu pieniędzy." W międzyczasie cisza i wniosek Allegro Protect.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gilbert1990 Interpretować możesz oczywiście dowolnie ale czy jesteś w stanie tą interpretację czymkolwiek poprzeć i wskazać np. jakiś link do strony producenta marki "S24"?

Ewentualnie jakiś test, recenzję lub niech to będzie cokolwiek innego co wskazywałoby że Twoja interpretacja marki "S24" i modelu "Ultra" jest w jakimkolwiek stopniu prawidłowa?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell  napisał(a):

@Gilbert1990 Interpretować możesz oczywiście dowolnie ale czy jesteś w stanie tą interpretację czymkolwiek poprzeć i wskazać np. jakiś link do strony producenta marki "S24"?


A nie wystarczy ekran telefonu z parametrami ? dostał telefon sprawdził co to jest masz nawet zrzut w ogłoszeniu, nigdzie nie pisał że to samsung czy galaxy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie no ja staram się do tego podchodzić tak obiektywnie jak tylko mogę i jak już wcześniej napisałem - faktycznie słowo "samsung" nie zostało nigdzie użyte i tak jak piszesz są zrzuty z parametrami.

Ale nie zmienia to faktu, że jest to imitacja/podróbka telefonu Samsung S24 Ultra.


oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell podchodząc obiektywnie wystawione było dokładnie to co zostało zakupione bez ukrywania czegokolwiek w cenie analogicznej z ceną tego produktu. Skoro kupujący jest osłem i nie potrafi sobie skorelować tak prostej rzeczy że samsung nie kosztuje 10% wartości rynkowej więc dlaczego ten ma tyle kosztować i dopytać albo się przyjrzeć zakupowi przed klikaniem bezrozumnym kup teraz bo przecież zaraz mu super okazję sprzed nosa zawiną to sprzedawca ma pełne prawo reklamację odrzucić i każdy sąd uzna że kupujący kupił to co kupił w 100% zgodne z ofertą a nie to co wydawało mu się że kupuje. @Gilbert1990 odrzuć reklamację w przypadku gdyby cię obciążono składasz 2 zawiadomieni na policji o oszustwo i do uokiku zawiadomieni na allegro, a od allegro zażądaj notarialnego dokumentu cesji zadłużenia które podobno kupujący przepisał z siebie na allegro gdzie stwierdza się istnienie długu twojego względem kupującego. Protect jest prawną ściemą, a allegro nie było, nie jest i nie będzie nigdy stroną sporu między tobą a kupującym. Nie ma prawa ingerować w spór a nawet nie ma prawa nic o nim wiedzieć - tajemnica handlowa 

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Przerażające jest to, że niektórzy ludzie podejrzewają/oskarżają sprzedającego o jakąkolwiek formę nieuczciwości w tej sytuacji, tylko dlatego, że jakiś gapiowaty kupujący ubzdurał sobie, że kupuje coś innego, niż przedmiot pokazany w ogłoszeniu, a Allegro ubzdurało sobie, że ten gapiowaty kupujący ma rację.

😧

Ręce opadają.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Ma, nie ma racji, Moze wiedział może nie wiedział, upiera się ze zgadza się na zwrot.

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Według mnie to niech kupujący ma godność i przyjmie do świadomości, że popełnił błąd. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Gilbert1990 a na przyszłość dodawaj do opisu wyłączam rękojmię zgodnie z zapisami kpc.

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Według mnie nie wprowadza w błąd, jak inaczej opisać ten telefon?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Gilbert1990 Kupujący myślał, że trafił na jelenia, który sprzedaje telefon za 10% jego wartości > a tu zonk > nie udało się wykorzystać sprzedawcy > to teraz próba odegrania się za własne gapiostwo > za takie zachowanie Allegro powinno zablokować mu konto > niech się nauczy nie kombinować.

Złóż doniesienie na Policję o próbę wyłudzenia pieniędzy w związku z niedoczytaniem opisu aukcji.

oznacz moderatorów