anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący grozi kodeksem cywilnym art 491, art 471, art 362 paragraf 2.

MAMY ROZWIĄZANIE!
kopi_83
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

 Kupujący zakupił ode mnie komputer o wartości 250 zł. Niestety nie był on już dostępny ponieważ wcześniej sprzedałem go na **piiip** tylko nie zdążyłem wycofać oferty w Allegro lokalnie. Kupujący zapłacił w Piątek pieniądze trafiły na konto w poniedziałek. W sobotę poinformowałem kupującego że komputer jest już nie dostępny. Nie dostałem odpowiedzi. Poprosiłem Allegro aby zwrócili kupującemu przelaną kwotę. W poniedziałek dostałem od kupującego maila z pismem w którym wzywają mnie do wydania komputera w terminie 7 dni. Inforumją również że w przypadku niewywiązania sie z umowy kupna-sprzedaży kupującemu przysługuje nie tylko prawo do odstąpienia umowy na podstawie art 491 paragraf 1 k.c ale również prawo do otrzymania odszkodowania na podstawie art 471 k.c, obejmującego również utracone korzyści na podstawie art. 361 paragraf 2.

Czy na podstawie wspomnianych powyżej przepisów coś mi grozi? Jaka może być wysokość odszkodowania z art 361? Czy zwrot pieniędzy kupującemu zamyka sprawę?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
gierland
#12 Orędownik#

Zwykłe straszenie. Oddaj kupującemu pieniądze i zapomnij o całej sprawie.

oznacz moderatorów
kopi_83
#1 Nowicjusz#

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź. Postaram się o jak najszybszy zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kopi_83 Wystawiłeś towar, klient kupił i została zawarta prawnie umowa, powinieneś wysłać mu towar, może pójść do sądu(jeżeli jest tak zawzięty), może wygrać ale co ugra tego nikt nie jest wstanie odpowiedzieć. Na AL nie ma zwrotu środków przez AF i Allegro mu środków nie zwróci, musisz wypłacić i przelać mu na jego konto bankowe. Pytanie czy teraz Ci je poda.😕

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kopi_83 Widać, że kupujący zna swoje prawa. Może żądać odszkodowania, może też sądownie domagać się wydania towaru. Została zawarta prawnie wiążąca umowa.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kopi_83 Kupujący zna swoje prawa i widać że wie o co walczy .Dla swojego dobra pozostaje ci dialog i dogadanie się z nim aby nie zaciągnął cię do sądu ,nie musi ale może bo mu się ten towar należy. Postaraj się wytłumaczyć i przeprosić ,czasem dobre słowa skruchy mają wielką moc w takich sytuacjach.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   - czy niejaki  @MichalJerzy to jeszcze u Was pracuje?

Bo To chyba jego słowa :

2. To automatyczne odświeżanie aukcji niesprzedanych powoduje masę problemów ( przejrzyj watki na forum) - bo ludzie zapominają, a tu BACH! i sprzedaż po np 6 mies od wystawienia ( a rzeczy dawno nie ma ).


Temat nie jest prosty. Allegro Lokalnie nie pobiera opłaty, jeśli kupujący nie zapłacił za przedmiot wybierając płatności online. Ogólnie nie doszło wtedy do sprzedaży, dlatego nie ściągamy takiej oferty jako zakończonej (ściągamy z listingu, aby dać czas do zapłaty kupującemu). Wielu sprzedających wystawia przedmiot i czeka spokojnie, aż go sprzeda. I choć większość sprzedaje się w ciągu tygodnia, to niektóre znajdują swoich nabywców nawet po tygodniach lub miesiącach z happy endem (płatność i wysyłka). Wydaje się, że tutaj sam mechanizm jest ok. tylko powinniśmy komunikować to w inny sposób np. nie informować o sprzedaży, gdy nie nastąpiła zapłata, aby nie robić zamieszania u sprzedającego. Badamy to, przyglądamy się, znamy te sytuacje.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów