anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący licytował chyba dla zabawy.

lukaszko2160
#8 Zapaleniec#

Witam kupujący wylicytował przedmiot na Allegro lokalnie i nie chce za niego zapłacić. Po prostu perfidnie blokuje mi aukcje. Wysłałem mu wiadomości by wybrał metodę dostawy, przeczytał ją i zero odpowiedzi. Zróbcie coś proszę z tymi sprzedarzami poprzez licytację ,bo to już nie pierwszy raz mam taką sytuację. Przedmiot był licytowany 6 dni, teraz muszę czekać 5 dni by znów trafił na licytację, a potem kolejne 6 dni licytacji? To co ja będę przedmiot miesiąc czasu sprzedawał bo ktoś se głupie żarty robi i blokuje mi sprzedaż?

Screenshot_20230224-151958_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Client:44052296
#21 Demiurg#

@lukaszko2160 napisz do allegro przez ten formularz

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Regulamin AL nikogo nie zmusza do płacenia za wylicytowany towar to nie dziw się że dzieci w tej piaskownicy się w taki sposób bawią . 

oznacz moderatorów

agatamardom
#8 Zapaleniec#

zwłaszcza że konsultanci na infolinii sami sugerują żebyś nie płacił przez 5 dni jak nie chcesz kupić. Nie wiem czy to nie jest w takim przypadku kryminał, bo ewidentnie działają na Twoja szkodę!

oznacz moderatorów

lukaszko2160
#8 Zapaleniec#

Te 5 dni powinno być zmienione na np. 24h. Jeżeli nie kupił to przedmiot jest dalej ponawiany do sprzedaży, i strata kupującego. Bo jakby naprawdę chciał kupić to by kupił ,a tak tylko blokuje. Ale zostało już zgłoszone na Allegro. 

oznacz moderatorów

agatamardom
#8 Zapaleniec#

nie chodzi o te 5 dni, ale o to że Ty płacisz Allegro np. za promowanie oferty po to żeby sprzedać oferowany przedmiot. Allegro wyciąga z Twojego portfela pieniądze pisząc że promowanie oferty do 10x zwiększa ilość wyświetleń i do 5x większa szansa na sprzedaż. Po czym, jak już weźmie te pieniądze działa na Twoją szkodę sugerując "kupującemu" że jak nie chce kupić mimo że wygrał licytację to niech nie płaci. Tym samym nie tylko pozbawia Cię szansy na sprzedaż, ale też powoduje pozbawienie Cię szansy na sprzedaż czy ponowne wystawienie przedmiotu przez kolejne 5 dni (nie licząc straconych 7 dni w przypadku licytacji). Zastanawiam się czy takie działanie nie wypełnia znamion czynu zabronionego. 

Może admin się wypowie na ten temat? No chyba że argumentów brak...

oznacz moderatorów

lukaszko2160
#8 Zapaleniec#

No raczej kierują się zasadą "klient nasz pan" ,a ty sprzedawco "płać i płacz" teraz będę wystawiał na "kup teraz" bo żadne licytację nie mają sensu za dużego. A jak ktoś kupi znowu w ten sposób to będę ręcznie po dobie ponawiał ogłoszenie, oczywiście po poinformowaniu sprzedającego o moim zamiarze. Zobaczymy co powiedzą? Jest przecież opcja "wystaw ponownie " 😜 Trzeba system trochę obejść.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lukaszko2160 musisz wezwac pisemnie przez allegro takiego kupującego do zapłacenia w wyznaczonym terminie ja bym dał 3dni dla pewności, mimo że allegro lokalnie to dziadostwo to jednak większość kupujących i sprzedających sobie nie zdaje sprawy że w transakcjach konsument konsument obowiązuje ich kodeks cywilny i umowa jest ważna nawet jak nie zapłaci przez allegro bo se jaja robił i jak się jakaś strona uprze może w sądzie wymusić sprzedaż/zakup za określona kwotę lub odszkodowanie

oznacz moderatorów

snajper061
#8 Zapaleniec#

Otóż to ma czas na licytację siedzi przy kompie czy na tel jaki problem zakończyć zakup

oznacz moderatorów

snajper061
#8 Zapaleniec#

Szkoda że kosztem sprzedającego,w moim przypadku dokończyli zakup a nie odebrali paczki za pobraniem i to są koszta wysyłka+prowizja a zjebów zablokować w licytacji nie można al

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@snajper061 bo sie nie daje opcji dostawy za pobraniem i odbior osobisty tylko kup teraz kasa wplacona jest wysylka 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nie używa się licytacji

Nie używa się Allegro lokalnie 

oznacz moderatorów