anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał żywej trawy...

shark1981
#7 Wielbiciel#

Witam,

11 Maja 2020 sprzedałem 95m2 żywej trawy na "Allegro lokalnie". Po zakupie skontaktowałem się z kupującym aby dowiedzieć się kiedy zamierza odebrać 3 palety ze świeżą trawą (jeszcze była dobra). Kupujący stwierdził że chyba następnego dnia, jak tylko zorganizuje transport. Od tego dnia cisza. Pomimo moich telefonów, smsów, wiadomości na Allegro... zero odzewu. Trawa w tym momencie nie nadaje się już do niczego (towar żywy - tydzień na palecie). Nie wiem co powinienem zrobić bo mam w tej chwili 3 palety trawy do utylizacji za co będę musiał pewnie zapłacić. Jak by Kupujący od razu napisał że nie zamierza odebrać trawy to bez problemu bym ją sprzedał bo miałem wiele telefonów od chętnych...ale już niestety przecież ktoś kupił. Niestety nie wiedziałem wtedy że nie odbierze towaru. Jestem stratny na trawie i dodatkowo na utylizacji. Pozdrawiam i proszę o pomoc

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Vryko
#18 Luminarz#

Nie bardzo wiem, jak Ci pomóc. Może spróbuj napisać tutaj, jak dobrze pójdzie może Ci darują choć koszt obsługi transakcji. Możesz oczywiście spróbować oddzyskać pieniądze przez sąd (e-sąd - to minimum papierologii, poczytaj o nim, może warto) - jeśli uznasz, że to opłacalne. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

shark1981
#7 Wielbiciel#

Dzięki za szybką odpowiedz. Na szczęście kosztów obsługi nie było bo kupujący wybrał płatność przy odbiorze (nie odebrał i nie zapłacił). Z tym e-sądem to nawet niezły pomysł. Poczytam. 

Jeszcze raz dzięki. Jak by komuś jeszcze coś wpadło do głowy to piszcie.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

Wyślij mu przedsądowe wezwanie do zapłaty, najlepiej poleconym. Jak oleje pozostaje sąd, sprawa wygrana, ale będzie kosztować czas i nerwy.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A w którym momencie następuje na 'lokalnie' zawarcie umowy? Tak samo klikając 'kup teraz' lub wygrywając licytację jak na zwyklym allegro?

Jakiś moderator by sie przydał.

@msniezek @_HolaOla_ 

 

?

 

 

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

Dziękuję za uświadomienie...

Faktycznie, w regulaminie jest to opisane. Mogę teraz wykupić całe Lokalnie i nie płacić.

Przepraszam, wydawało mi się, że jest to poważny portal do sprzedaży dla ludzi prywatnych a tu widzę jest jakiś niezły żart, tylko kasa się zgadza Allegro bo promowana oferta to np 19zł i można ją ściągać bez zahamowań....

 

"

Artykuł 5. Transakcje dokonywane w ramach Ogłoszeń

5.1. Transakcje zawarte poprzez nawiązanie kontaktu przez strony w związku z Ogłoszeniem są realizowane według swobodnego uznania stron Transakcji. W celu uniknięcia wątpliwości wskazuje się, że strony mogą ustalić warunki Transakcji w sposób dowolny, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. Sprzedający powinien wskazać termin dostawy, jeżeli przekracza on 7 dni od momentu zawarcia Transakcji.

5.2. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z opcją „Kup Teraz” są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod płatności określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni do dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku;

b) w przypadku zapłaty za pobraniem lub przy odbiorze: z momentem wypełnienia i zatwierdzenia formularza dostawy.

5.3. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z licytacją są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni do dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku;

b) w przypadku zapłaty za pobraniem lub przy odbiorze: z momentem wypełnienia i zatwierdzenia formularza dostawy.

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem..

Artykuł 6. Komunikacja pomiędzy Użytkownikami w Allegro Lokalnie"

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

Ach jakoś mi się za szybko wysłało. Chciałem jeszcze dodać, że doszło między nimi do kontaktu, ustalili warunki między sobą a więc wg mnie doszło do zawarcia umowy. Sprawa dla prawnika.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

shark1981
#7 Wielbiciel#

U mnie to byłoby 5.3b:

- kliknął "kup teraz"

- w formularzu dostawy wybrał "płatność przy odbiorze"

Jutro wysyłam wezwanie do odbioru towaru/zapłaty.

W zasadzie to chyba powinno być do zapłaty bo towar uległ zniszczeniu (jeszcze u mnie stoi zgniły).

Teraz pytanie, czy mogę już te górę zielska zutylizować czy czekać na prawników i sądy

oznacz moderatorów