anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki z paczkomatu

Sebcio_SSJ6
#7 Wielbiciel#

Przez długi czas próbowałem sprzedać produkt, w  końcu nastał tem moment, że ktoś kupil. Klient kupił towar przez Allegro Lokalnie z opcji "Kup teraz". Jeszcze tego samego dnia nadalem przesyłkę i dnia następnego trafiła do paczkomatu docelowego. Klient w terminie nie odebrał przesyłki. Nawet nie pokusił się poinformować, że jednak rezygnuje. Jestem osobą prywatną. Jako, że nie chce robi zwrotu pieniędzy i znowu przez rok szukać nabywcy dla tego przedmiotu, czy mogę po prostu nie odbierać przesyłki zwrotnej i niech sobie InPost robi z nią co chce i niech kupiec się tym martwi? Bo jeśli odbiorę przesyłkę zwrotną, to pewnie będzie to wisieć na mnie jako hmm .. przywłaszczenie w pewnym stopniu skoro zapłacił, a towar wrócił 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Prywatny sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili nadania, ale nie znamy powodu braku odebrania, Oczywiście towar należy do kupującego, czy odebrać czy nie? sam podejmij decyzję, różnie z tym tu jest na Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Sebcio_SSJ6 jak zapakowałeś porządnie i wysłałeś kupującemu nr nadania / listu to możesz nie odbierać, to już nie twój towar. Niech sobie szuka gdzieś tam. Pytanie czy zapłacił za przesyłkę czy to smartem poszło na lokalnie? kolejna rzecz nie masz obowiązku przyjmować zwrotów ale z doświadczenia konsultanci allegro w dyskusjach to takie prawne końcówy kapusty że forsowali by na tobie odstąpienie i zwrot wbrew prawu bo nie odróżniają ustawy konsumenckiej od kodeksu postępowania cywilnego

oznacz moderatorów

Sa_nova
Moderatorka
Moderatorka

@Sebcio_SSJ6 w przypadku Allegro Lokalnie jako osoba prywatna, nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu towaru. Jeśli kupujący poprosi, możesz zgodzić się na taki zwrot - jednak jest to kwestia do ustalenia między Tobą a kupującym. Niepodjęcie paczki nie jest jednoznaczne z odstąpieniem od umowy i jeżeli nie zgadzasz się na zwrot, to możesz oczekiwać od klienta odebrania przesyłki. 

Sprawdziłam Twoją sprzedaż na Allegro Lokalnie i widzę, że ostatnie zamówienie z dnia 4 października, według informacji na stronie InPost - dziś zostało odebrane przez kupującego. 😊

oznacz moderatorów