anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący założył dyskusje i próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze bez zwracania towaru

jose99
#8 Zapaleniec#

Kupujący założył dyskusje i próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze bez zwracania towaru. Kupujący "agromarko" kupił ode mnie używaną oponę motocyklową, której zużycie było doskonale widoczne na zdjeciach, stan był oznaczony jako "ze śladami użytkowania". Poprosił jeszcze o zmierzenie bieżnika co uczyniłem i wysłałem mu wymiary przed zakupem. Po dwóch dniach od otrzymania opony stwierdził że nie nadaje się ona do uzytku tylko do utylizacji po czym założył dyskusję. Zaproponowałem żeby odesłał mi oponę po czym ja zwrócę mu pieniądze. Nie chce się jednak na to zgodzić i mówi, że po oponę mam przyjechać sobie sam. Co dla mnie jest próbą wyłudzenia mojego towaru. Nie zamierzam oddawać mu pieniądzu bez zwrotu towaru. Co możecie z tym zrobić?  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

q3qPL
#13 Ambasador#

Sprzedawałeś jako osoba prywatna czy firma?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moderacja Ci nie pomoże jest dyskusja i tam musicie rozwiązać problem, reklamację z tego co rozumiem!

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Z tego co rozumiem i widzę, problem ma tylko kupujący, sprzedawca - prawdopodobnie osoba prywatna patrząc po ofertach, sprzedała produkt, który został wyczerpująco opisany
"Poprosił jeszcze o zmierzenie bieżnika co uczyniłem i wysłałem mu wymiary przed zakupem"

Kupującemu udostępnił możliwość zwrotu "Zaproponowałem żeby odesłał mi oponę po czym ja zwrócę mu pieniądze"  chociaż nie musiał tego robić. Uczestniczenie w dalaszej bezsensownej dyskusji to tylko strata czasu sprzedającego.

oznacz moderatorów

jose99
#8 Zapaleniec#

Sprzedawałem jako osoba prywatna. Oponę opisałem. Cena była adekwatna do stanu i była to opona na tzw. dojeżdżenie za 48 zł gdzie nowa kosztuje ponad 500 zł. Ja rozumiem, że kupujący oczekiwał cudów za tą kwotę i chętnie oddam mu pieniądze jeśli zgodzi się odesłać towar, bo bez odesłania to zwykle wyłudzenie. Obawiam się że allegro będzie kazało oddać mi pieniądze bez zwrotu towaru lub też zawiesi mi konto mimo, że nikt nigdy nie założył mi dyskusji, a kilkanaście rzeczy już sprzedałem używanych przez lata. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Prześlij informację kupującemu, że opcja możliwości zwrotu już jest nieaktualna, allegro nie może na Ciebie narzucić żadego obowiązku zwrotu środków, jeśli w jakiś sposób będą chcieli Cię ukarać, daj znać. Przywołamy ich do porzadku 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co ma za znaczenie za ile? kupujący może i ma oprawo do reklamacji ty musisz się do tego odnieś, nie ma racji kupujący reklamację odrzucasz, ma uznajesz.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

A dlaczego kupujący twierdzi, że opona nadaje się do utylizacji? Nie sądzę, żeby chodziło tylko o zużycie bieżnika, o którym wiedział.. 

oznacz moderatorów

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@jose99 z tego co widzę, w dyskusji wypowiedział się nasz doradca i poinformował o dalszych krokach. 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@jose99  Absolutnie nie zwracaj pieniędzy bez zwrotu towaru. W przypadku, gdy sprzedawałeś jako osoba prywatna i nie wyłączyłeś rękojmi, to kupujący może jak najbardziej złożyć reklamację z tego tytułu. Allegro/kupujący może próbować uznać otwarcie dyskusji jako złożenie takiej reklamacji. Jednakowoż w celu rozpatrzenia przez Ciebie reklamacji, kupujący musi dostarczyć Ci towar, także tak czy inaczej musi odesłać do Ciebie oponę. Jeśli nie odeśle towaru, to nie pozostaje Ci nic innego, jak odrzucenie reklamacji, ze względu na brak dostarczenia przedmiotu przez kupującego (np. w celu sprawdzenia). Tylko pamiętaj, że musisz odnieść się do reklamacji w ciągu 14 dni kalendarzowych, ponieważ po tym terminie reklamacja zostaje automatycznie uznana.

oznacz moderatorów

jose99
#8 Zapaleniec#

A 14 dni jest liczone od kiedy? Założenia dyskusji czy dostarczenia towaru?

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Od złożenia reklamacji, czyli teoretycznie od otwarcia dyskusji.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Złożenia masz odpowiedzieć.

oznacz moderatorów

jose99
#8 Zapaleniec#

14 dni minęło a kupujący nie odesłał towaru, nie odezwał się w dyskusji od momentu kiedy podałem dane do wysyłki. Teraz allegro poprosiło go o zakończenie jeśli jest zadowolony z rozwiązania lub oznaczyć ją jako nierozwiązaną i wystąpić o zwrot środków z Allegro protect za co zapewne ja będę ścigany przez Allegro mimo że kupujący od początku próbuje mnie oszukać. Przecież to jest jakiś chory schemat. Dostał towar, za który chce zwrot pieniędzy i którego nie chce zwrócić, bo najprawdopodobniej normalnie go używa i chciał po prostu mieć to za darmo. Proszę o pomóż z waszej strony @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@jose99 a odrzuciłeś reklamację bo ci nie odesłał towaru do ekspertyzy jak nie to właśnie dostajesz do zapłaty protect na kwotę sprzedaży

oznacz moderatorów

jose99
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób miałem to zrobić. Napisałem dzisiaj w dyskusji, że kupujący nie odesłał towaru więc nie widzę podstawy do zwrotu pieniędzy. On nie występował z reklamacja tylko chciał zwrócić towar. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

napisać w dyskusji reklamacja odrzucona kupujący nie odesłał towaru, skoro napisał że opona nie nadaje się do użytku tzn że reklamację zgłosił teraz zobaczymy co na to allegro 

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@jose99 "Zwrot" to zbyt ogólne słowo. Chodziło w końcu o od odstąpienie od umowy zakupu czy o reklamację???
1. Jeśli chodziło o odstąpienie, to jako osoba prywatna nie musisz go przyjmować. A jeżeli z własnej dobrej woli zgadzasz się na odstąpienie, to kupujący musi odesłać towar na własny koszt, a Ty nie musisz zwracać mu kosztu odesłania.
2. Jeśli chodziło o reklamację, to opisałem wszystko wcześniej - MUSISZ się do niej odnieść w ciągu 14 dni kalendarzowych od jej złożenia, bo zostanie ona z automatu uznana.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@jose99 Jeśli nie odniosłeś się jednoznacznie do złożonej reklamacji (uznanie lub odrzucenie) w terminie 14 dni to znaczy, że w świetle prawa została ona uznana i to czy kupujący oponę odesłał czy nie nie ma już teraz znaczenia - miałeś możliwość odrzucenia reklamacji z powodu nieodesłania opony ale tego nie zrobiłeś.

Wcześniej w tym temacie dostałeś poradę co dokładnie masz zrobić ale nie zrobiłeś z niej użytku.

oznacz moderatorów

jose99
#8 Zapaleniec#

Napisałem dzisiaj, że odrzucam roszczenie, bo nie odesłał towaru. Dyskusja nie jest jeszcze zakończona, allegro wysłało tylko przypominanie w dyskusji. Tak zgodziłem się na zwrot jako osoba prywatna, bo od początku uważam że towar jest ok. Allegro w dyskusji poprosiło o podanie adresu do zwrotu co poczyniłem, a kupującego o odesłanie towaru, czego on nie zrobił. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów