anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zgłosił, że nie otrzymał zamówienia, a moje konto zostało zablokowane, co robić?

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem na Aukcji Telefon. Paczka nadana w Paczkomacie widnieje jako gotowa do wyjęcia z paczkomatu Nadawczego i wyruszy w podróż. Allegro zwróciło pieniądze Osobie która kupiła ten telefon. Jednocześnie Klient twierdzi, że etykieta była na błędny adres rzekomo. Ale ja etykiety nie wpisywałam tylko taka dostałam z Allegro. Mam potwierdzenia nadania paczki z Inpost. Co mam w tej sprawie zrobić. Chciała bym aby moje konto zostało odblokowane, bo ja zrobiłam wszystko to co powinnam a jestem stratna na tym Bardzo. 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

komis-bell
#21 Demiurg#

@madzialenkaa93 Coś mi się tu nie klei.
Niech dziewczyny rzucą okiem.
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@madzialenkaa93 ,,Allegro zwróciło pieniądze Osobie która kupiła ten telefon,, czyli co? zapewne rekompensata  ,a Ty masz doliczone do salda ? Była dyskusja , nie odpowiedziałaś , klient czekał , nie mógl się doczekać to złożyl wniosek o rekompensatę .

oznacz moderatorów

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

Właśnie odpowiadam kupującemu, dzwonie to nie Odbiera. Piszę to samo.. Tylko mi co jakiś czas odpisuje na Allegro. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@madzialenkaa93 przykro mi, ale kwestie blokady konta można wyjaśnić jedynie z Działem bezpieczeństwa. W sprawie nr 30504064 otrzymałaś odpowiedź, że konieczne będzie wyjaśnienie dyskusji oraz dostarczenie przesyłek do kupujących. W prowadzonej dyskusji możesz załączyć potwierdzenie od przewoźnika. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

No i takie właśnie załączyłem Od i postu rozmowę ze paczka nadana. Dzwonię do kupującego to nie odbiera telefonów, i twierdzi że etykieta wydrukowana przez allegro zawiera błędny adres. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@madzialenkaa93 bardzo proszę, abyś wyjaśniła to z Działem bezpieczeństwa w prowadzonej korespondencji. Przykro mi, ale tak jak napisałam tylko Dział bezpieczeństwa może podjąć decyzję w sprawie blokady. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@madzialenkaa93  napisał(a):

No i takie właśnie załączyłem Od i postu rozmowę ze paczka nadana. Dzwonię do kupującego to nie odbiera telefonów, i twierdzi że etykieta wydrukowana przez allegro zawiera błędny adres. 


@madzialenkaa93 
skoro przesyłka została nadana, etykieta była wygenerowana z danych allegrowych to nie powinno być  ewentualnego błędu z adresem z Twojej strony (może  kupujący podał błędne dane dokonując zakupu)
dodatkowo jeśli wysłano używając WYSYŁAM Z ALLEGRO  to kupujący  otrzymał nr przesyłki

Pamiętaj że w dyskusji trzeba odpowiadać terminowo max do 24h bo zadziałają automatyzmy allegro i wtedy allegro nakłada blokady, naliczają sprzedawcy koszty allegro protect. Dzieje się to nawet jeśli w ramach samej transakcji zrobiono wszystko prawidłowo.

Z kupującym nie ma większego sensu korespondować i rozmawiać tel, dla allegro nie będzie to miało większego znaczenia
Wypowiadaj się w dyskusji i tam przekazuj info kupującemu oraz odpowiadaj na maile z działu bezpieczeństwa/wniosek allegro protect Warto zamówić rozmowę z allegro i tam pracownikowi przedstawić sprawę może to przyśpieszyć wyjaśnienie i odblokowanie konta.

W sytuacji jeśli prawidłowo wysłałano towar a naliczyli Tobie rekompensatę to też możesz domagać się anulowania tej opłaty.

Jeśli kupujący podał błędne dane adresowe i dlatego paczka utknęła / wróciła to powinien pokryć koszty ponownego nadania i ewentualne koszty odesłania nieodebranej przesyłki.

W sytuacji jeśli sprzedaż była prywatna to nie musisz przyjmować odstąpienia i anulować zakupu anulowanie będzie zależało od Twoich ustaleń z kupującym.

 

 

oznacz moderatorów

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

Pani moderator. Dlaczego Tylko kupujący jest brany pod uwagę? Moje słowa są ale ich jak by nie było. Mam screeny itp.. Skłonna była bym nawet zapłacić i sama dojść do tego gdyby mi odblokowano Konto które jest o potrzebne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moderatorzy w sprawie blokady nie wypowiedzą się, tak to tu działa, sprawa blokady tylko z działem bezpieczeństwa. Podał zły adres ale decydujący był czas (nie)wysłania towaru i braku odpowiedzi w dyskusji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@madzialenkaa93 a kiedy nadałeś paczkę, po blokadzie i wypłacie odszkodowania ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

Po wygenerowania etykiety zablokowane mi konto. Przed wypłatą 27.12 wysłałem. A 15 był zakup

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jaki podałaś termin wysłania? na AL sprzedajacy ma 7dni na wysłanie i zapewne nie wyslałaś w wyznaczonym terminie a kupujący otworzył dyskusję, Ty w nie nie odpowiedziałaś to Allegro zaproponowało złożenie wniosku o rekompensatę, odpowiadasz i porozumiewasz się z kupującym przez Allegro a nie w prywatnej rozmowie.

oznacz moderatorów

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20230114-184342.jpg

Screenshot_20230118-205706.jpg

Screenshot_20230118-190739.jpg

Screenshot_20230117-132504.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie widzimy obrazków.🤗

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@madzialenkaa93 napisz chronologicznie 

Zamówienie - data 

Wysyłka - data 

Blokada konta - data 

Wypłata odszkodowania - data 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

1-15.12.2022

2-27.12.2022

3.5.01.2023

4.18.01.2023 złożył wniosek o wypłatę. 

[edycja] 17 stycznia

Ale nie dotarła, nawet nie była na moje dane - jak można przez miesiąc komuś przetrzymywać pieniądze
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

15 zapłacił a ty dopiero 27 wysłałaś?

oznacz moderatorów

madzialenkaa93
#7 Wielbiciel#

Tak

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@madzialenkaa93 zrób to co Tobie napisałem odpisuj w dyskusji i wniosku allegro protect

Wysyłka była późno, Twój błąd ale jednak ją dokonano więc jeśli będą udzielane odp to do wyjaśnienia sprawy nie powinno być wypłacane odszkodowanie z allegro protect/nie powinno się ciebie nim obarczać



oznacz moderatorów