anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja

Agent555
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Licytowalem w niedzielę płyty CD na allegro lokalnie.

Została minuta do końca licytacji ja przebilem ofertę innej osoby która licytowała. Było dodatkowe 5 minut nikt mnie nie przelicytował ale znowu w ostatniej minucie przebilem sam swoją ofertę . Znowu było dodatkowe 5 minuut. Nikt mnie nie przelicytował i wygrałem licytacje.

Czy system allegro nie rozpoznaje że sam siebie przelicytował en np:po loginie, żeby tych dodatkowych 5 minut nie bylo

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 Cześć 🙂 Licytacja jest zawsze przedłużana o kolejne 5 minut, jeśli kwota zostaje przebita w ostatniej minucie. Mogę przekazać Twoją sugestię do zespołu zajmującego się Allegro Lokalnie, ale muszę się upewnić, że jest to potrzebna funkcja w serwisie. W jakim celu przebijasz złożone przez Ciebie wcześniej oferty? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@ko_alka - przebilem sam swoją ofertę żeby mieć większą pewność że inny użytkownik mnie nie przelicytuje i myślałem że jak sam siebie przelicytuje to nie będzie dodatkowych 5 minut 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 Rozumiem i właśnie dlatego licytacja jest przedłużana o 5 minut - żebyś miał czas na swoją reakcję. 🙂 Według mnie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wszyscy licytujący mają równe szanse na wygraną. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@ko_alka -moze jest to dobre rozwiązanie żeby licytujący miał równe szanse na wygraną. Nie pisze że nie. Ale jak licytuje kilkanaście osób to licytacja może się ciągnąć zbyt długo.

Teraz licytuje kolejną płytę CD na AL licytuje 5 osób bo płyta jest trudno dostępna i czuję że ta licytacja będzie się długo ciągnąć. 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 Jasne, rozumiem Twoje obawy. Jeśli przedmiot jest trudno dostępny, to licytacja będzie cieszyła się większym zainteresowaniem. Zakładam jednak, że płyta osiągnie cenę, która nie dla wszystkich licytujących będzie atrakcyjna i kolejne oferty z ich strony nie będą się już pojawiały.

Spójrzmy na to z innej strony - sprzedający, który ma rzadki towar, chciałby osiągnąć adekwatną za produkt cenę (czyli jak najwyższą). Gdyby licytujący mógł podbić swoją wcześniej zadeklarowaną cenę bez przedłużenia czasu licytacji o 5 minut, to pewnie zakończyłaby się ona bardzo szybko. Jednak pozbawiłoby to możliwości innych licytujących na zakup towaru, a sprzedającego na większy zysk. 

Pamiętajmy również o tym, że 5 minut do czasu licytacji jest dodawane tylko wtedy, kiedy licytujący przebije ofertę w ostatnich 60 sekundach trwania aukcji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów