anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mail od PayU - "Zweryfikuj swoje dane, aby nadal wypłacać środki z Allegro Finanse".

KrzysztofSz1956
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem takiego maila, w którym żąda się ode mnie przesłania zdjęcia lub skanu dowodu osobistego albo paszportu. Czy taka wiadomość jest autentyczna, czy też ktoś chce wyłudzić moje dane? 

Co się stanie, jeśli nie poślę owego zdjęcia albo skanu? Przyznam szczerze, że nie mam ochoty wysyłać czegokolwiek komukolwiek.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@KrzysztofSz1956 najważniejsze sprawdź adres email, zweryfikuj w samym payu. Był taki obowiązek ale on był z allegro i tyczył się raczej kont firmowych. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dokładnie sprawdź to ponieważ ten paszport? a tu co widzisz: https://allegro.pl/lokalnie/c2c/payouts-settings

nie dotyczył kont firmowych tylko wszystkich sprzedających.

oznacz moderatorów

KrzysztofSz1956
#9 Pomysłodawca#

Czyli, jak nie prześlę skanu dowodu osobistego albo paszportu, to nie wypłacę pieniędzy z Allegro Lokalnie?? No to się pożegnamy, z mojej strony bez żalu :)))

oznacz moderatorów

KrzysztofSz1956
#9 Pomysłodawca#

Mało wam, że pobieracie opłatę od każdej transakcji i kablujecie sprzedających do Urzędów Skarbowych?? Jeszcze wam skany potrzebne?? Niedoczekanie wasze...!!

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Żeby dobrze kablować muszą mieć pewność, bo przecież donoszą do urzędu!

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Lew co to ma za znaczenie. Mój dowód mam od 8 lat. Kont na allegro miałam 4 weryfikowane nim, w tym również z półtora roku to. Więc na dobrą sprawę wołają ten sam dowód, który już 4ry razy dostawali. I jeszcze zamiast najpierw zawołać to od razu z blokadą... Ciekawe ile teraz im zajmie ogarnięcie tego. Nie dość ze same weryfikacje to jeszcze będzie multum zapytań od wkurzonych ludzi. Tam wchodząc w zakładkę wypłat przycisk świeci na pomarańczowo, dopiero głębiej jest informacja. Czyli masa ludzi będzie wrzeszczała, ze ma aktywne a nie działa i nie wiadomo z jakiego powodu... Jakby ciężko było dać np tydzień na wysłanie tego dowodu...

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Niestety prawdziwy. Wczoraj dostałam i kasy nie wypłaciło. Żeby to w ogóle zobaczyć musisz wejść w finanse- środki i historia operacji- zmień ustawienia wypłat. Wtedy po lewo zobaczysz komunikat payu wstrzymane. Ja mam przycisk nadal na pomarańczowo, i dopiero po wejściu tam jest informacja....

oznacz moderatorów