anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Na moim koncie doszlo do przestepstwa. Gdzie znajdę numer oferty do zgłoszenia?

koma1313
#7 Wielbiciel#

Witam.Na moim koncie doszlo do przestepstwa finansowego.Wystwilam przedmiot na allegro lokalnie zewnętrznymu sprzedającemu i nie wysłał on towaru osobie kupujacej na moim koncie allegro a dostał za towar pieniądze. Potrzebuje numeru oferty by sprawę zgłosić  sprawęna policję gdyż allegro nie odniosło się w żaden sposób do mojej informacji co do mojej informacji o popełnieniu   przestępstwa na moim koncie allegro lokalnie.Proszę więc o metodę kontaktu w której dowiem się o numer oferty gdyż ja nie mam dostępu do takiej informacji a muszę pilnie zgłosić sprawę na prokuraturze.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@koma1313 wiadomość e-mail o sprzedaży zawiera wszystkie potrzebne informacje , to samo masz w potwierdzeniu wystawienia przedmiotu na sprzedaż .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@koma1313 wejdź w https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/sprzedane kliknij link z produktem i na dole po lewej masz numer oferty 🙂 nie zapomnij od razu oddać kasy kupującemu, bo Ci zablokują konto i doliczą do rachunku, potem komornik itp. więc oddaj od razu mniej problemów i tak to z Ciebie ściągną 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@koma1313 A wiesz, że za takie wystawienie Ty odpowiadasz > Allegro z Ciebie będzie ściągało pieniądze > dobrze jeżeli nie skończy się zawieszeniem TWOJEGO konta > to była tzw "niedźwiedzia przysługa"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak tacy ludzie przekonują was do wystawienia im towaru?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@koma1313  Hmm zastanówmy sie

1) kto jest właścicielem konta?

2) Kto wystawił oferte?

3) kto zawarł umowe?

4) kto powinien wysłać towar??

5) o jaki przestępstwie mówimy ?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@_Likos_ Ad 1, 2, 3, 4 >odpowiedź brzmi @koma1313  Ad 5 > brak włączonego myślenia

@_Likos_ Jaka jest nagroda za prawidłowe odpowiedzi?🤣

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Ziolko39  cóż w "nagrode" @koma1313  zaoszczędzi sobie trudu  i czasu zgłaszania na policje przestępstwa którego nie było.

I może wyjaśni sprawe z kupującym - oddając pieniądze i przepraszając .

A z ewentualnym "wspólnikiem" to juz może sie co najwyżej w sądzie cywilnym spotkać ze sprawą o zwrot kosztów i odszkodowanie z tytułu niewywiązania sie z umowy.

Po prostu czasem najlepiej wszystko maxymalnie uprościć i wtedy sprawa staje sie jaśniejsza kto komu i za co jest winien. Stąd mój quiz 🙂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zgłoszenie na Policję i wskazanie siebie jako winnego może wpłynąć łagodząco.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ jak nie ma przestępstwa ???

Na linii allegro - kupujący zgadza się, ale autor wątku został oszukany przez osobę dla której wystawił, został okradziony 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kostas11  nie. Nie został okradziony

Zawarł z inna osobą umowę ze będzie sprzedawał jej produkty. Cos jak drop.

I to on odpowiada za umowe zawartą na allegro. Natomiast jego  dostawca po prostu sie nie wywiązał z umowy z nim.

Jeśłi w dropshipingu nagle konczy sie towar w hurtowni i ta nie wysyła zamówień to jest to przestępstwo ? NIE . Jest to niewywiązanie sie z umowy i ew odszkodowania na drodze cywilnej

No chyba że @koma1313  bedzie w stanie udowodnić ze jego "wspólnik" od początku nie miał zamiaru wysłać towaru. Co jak wiemy jest praktycznie nie do udowodnienia. Wówczas dosżłoby do przstępstwa. I to nie kradzieży lecz raczej "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem" = oszustwa.

oznacz moderatorów