anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczona prowizja po zwrocie

Client:52128352
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, czy można otrzymać zwrot prowizji po kupnie, do którego nie doszło ?

Została mi naliczona prowizja kilkukrotnie, ponieważ ktoś "kupił teraz" a potem się rozmyślił.

Pozdrawiam @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Musisz pisać bezpośrednio do AL bo regulaminowo jest bezzwrotna ale jak dobrze udokumentujesz że transakcji nie było masz szanse na jej zwrot.

oznacz moderatorów

Client:52128352
#8 Zapaleniec#

Problem rozwiązany, prowizja cofnięta, wielkie dzięki za pomoc !!! 

oznacz moderatorów

arielat
#8 Zapaleniec#

A od kiedy prowizja jest bezzwrotna?

oznacz moderatorów

arielat
#8 Zapaleniec#

Pytam bo korzystam tylko ze zwykłego Allegro ale właśnie nie oddali mi prowizji pomimo zwrotu towaru i oddania kasy kupującemu. Powód mam za niską ocenę. A ocenę mam za niską bo mam za dużo niedokończonych transakcji. I to najlepsze. Ludzie sobie klikają i mają gdzieś że wygrali aukcję, olewają wszystkie próby kontaktu. Ale to moja wina że te transakcje są niedokończone...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@arielat Powód mam za niską ocenę właśnie taki jest warunek zwrotu prowizji, jeden z powodów.😁 Nie jest to prawda że nie zwracają, często zwracają jeżeli spełniasz warunki.

oznacz moderatorów

arielat
#8 Zapaleniec#

LEW433 prywatnie sprzedaję swoje uzbierane w garażu duperele od ponad 20 lat na Allegro. Jakoś sobie zawsze radziłem. Tylko jak mam spełnić warunki skoro co 5 aukcja jest niedokończona przez kupującego ze stażem nawet poniżej 1 miesiąca. To że jest niedokończona to moja wina. Tak mi napisali. Mam się bardziej postarać. Masz pomysł co zrobić to poradź 🙂 Jak ktoś kupuje, nie odpowiada na próby kontaktu a za chwilę ma zawieszone konto? Nic to nie ma wspólnego z zakupami.

Z ciekawostek. Drugie konto które miałem też ponad 20 lat zamknąłem po podobnej akcji z Allegro. Dlaczego? Bo cwaniak kupił telefon, stwierdził że mu się w nim coś nie podoba (co chwilę było to coś innego) więc założył dyskusję i chciał obniżenia ceny.  Śmierdziało przekrętem więc powiedziałem że nie. Kupił go naprawdę w bardzo dobrej cenie. Więc wystąpił o zwrot kasy z Allegro a Ci imbecyle mu oddali i chcieli ode mnie odzyskać pieniądze. Poprosiłem więc gościa o zwrot telefonu skoro zwrócono już mu pieniądze. I tu najlepsze - on już go dawno sprzedał bo nigdzie nie jest napisane że ma mi oddać sprzęt 🙂 Więc odzyskał całą kasę z Allegro + sprzedał telefon więc był x2 do przodu. Taki sposób na zarabianie w sieci.

Niestety wygadał się że robił tak już kilka razy i nigdy nie oddawał kupionego towaru. Poprosiłem więc Allegro o sprawdzenia ile takich zwrotów owy kupujący ma za sobą. Nie odpowiedzieli ale po kilku godzinach postanowili że nie będą jednak odzyskiwać ode mnie tego co mu zapłacili.

Tak weryfikują kupujących, naszymi rękami.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@arielat Na AL nazywa się to trochę inaczej "opłata transakcyjna" i jest w regulaminie zapis że jest bezzwrotna.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:52128352 napisz do allegro przez ten formularz. Dołącz dowód, że do transakcji nie doszło (wiadomość od kupującego i zwrot pieniędzy)

oznacz moderatorów

Client:52128352
#8 Zapaleniec#

Problem rozwiązany, prowizja cofnięta, wielkie dzięki za pomoc !!

oznacz moderatorów