anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie dostaję pieniędzy od kupującego

halesz222
#7 Wielbiciel#

Witam, 5.06 sprzedałem na allegro lokalnie rzecz, została mi naliczona prowizja (którą już opłaciłem) lecz do dzisiaj ciągle nie ma żadnych pieniędzy. Mam nadziej, że ktoś mi coś poradzi. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Vryko
#18 Luminarz#

@halesz222  Skoro została Ci naliczona opłata, klient musiał zapłacić...chyba.  Nie wisi Ci gdzieś ta kasa..? Np. tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

halesz222
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20200615_001814.jpg

Tu już sprawdzałem niestety nic nie ma. Mogą jeszcze one gdzieś być schowane? Dodam jeszcze że jak wchodzę w szczegóły zamówienia to tam też jest że nic mi jeszcze nie zapłacił. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@halesz222 Jakie dostałeś emaile od Allegro? Co w nich jest? Sprzedałeś na Allegro czy Allegro Lokalnie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

halesz222
#7 Wielbiciel#

Wydaje mi się że dostałem 2 emaile w jednym było że sprzedałem przedmiot a w drugim że kupujący wybrał sposób zapłaty i dostawy. Sprzedawałem na allegro lokalnie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@halesz222 Opłata transakcyjna na Lokalnie naliczana jest także w chwili wypełnienia przez kupującego formularza dostawy, gdy wybierze on pobranie lub odbiór osobisty, czyli bez zapłaty. Sprawdź to, jeśli tak było w tym przypadku, wpłaty nigdzie nie znajdziesz.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@halesz222 Jeśli w miejscu, które podlinkował Ci @Vryko masz podpięte swoje konto bankowe, to od 5.06 minęło już na tyle dużo czasu, że pieniądze te mogły zostać automatycznie przelane na Twoje konto bankowe.
To dziwne, bo na AL opłata za obsługę transakcji (czyt. prowizja), naliczana jest dopiero w momencie opłacenia aukcji przez kupującego. Czy w historii operacji masz zarejestrowaną taką wpłatę?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@halesz222 Jedyna transakcja pochodząca z 05.06, którą znalazłam, dotyczy sprzedaży na Allegro (nie Allegro Lokalnie) w ofercie 9348052556. Kupujący rozpoczął płatność, ale jej nie ukończył. Statusy wpłat możesz sprawdzić w zakładce Lista wpłat od kupujących, klikając na numer płatności. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów