anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę wysłać towaru z mojej winy

mardigrass
#7 Wielbiciel#
  • Sprzedałem 06.12 na allegro lokalnie towar z dostawą do paczkomatu, klient zapłacił, ja pieniądze wypłaciłem. Nie zmierzyłem dokładnie i okazało się że do paczkomatu nie wejdzie, jest kilka cm za długi. Zamówienie ma status oczekuje na nadanie (nie utworzyłem etykiety). Nie mogę zwrócić pieniędzy kupującemu przez allegro. Oddam pieniądze na konto i co dalej ?
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Czy co ma być dalej, środki oddasz kupującemu na konto podane przez niego. nie ma zakupu ani sprzedaży, więc pytanie jakie ma być?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mardigrass możesz wciąż nadać przesyłkę tylko poza Allegro Lokalnie 🙂 
Jeśli nie masz środków na Allegro Finanse to konieczny będzie zwrot bezpośrednio na konto kupującego jeśli nie chcesz wysłać przesyłki inną metodą. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mardigrass
#7 Wielbiciel#

Pieniądze już oddałem. Co dalej z 'oczekuje na nadanie'? Właśnie dostałem maila od allegro z ponagleniem żebym nie zwlekał z wysyłką. Tak będzie wisieć ta sprzedaż ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To bez znaczenia ten komunikat.

oznacz moderatorów

mardigrass
#7 Wielbiciel#

OK

oznacz moderatorów

Klocek77
#9 Pomysłodawca#

A ja mam podobny przypadek, tyle że nadal chcę wysłać sprzedany przedmiot. Kupujący pomimo tego, że w opisie wskazałem aby zaznaczyć wysyłkę zwykłym kurierem wybrał paczkomat. I teraz paczka ma gabaryt o klika cm za duży. Czy aż tak dużym problemem jest dodanie opcji cofnięcia formy wysyłki? Żeby można było cofnąć zapłatę za wysyłkę i ponownie wybrać inną opcję transportu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Klocek77 w takiej sytuacji powinieneś nadać przesyłkę poza Allegro Lokalnie, będzie droższa niż metoda Allegro Paczkomaty InPost, więc ustalcie z kupującym, kto pokryje różnicę, a na przyszłość w ofertach, w których masz przedmioty, które nie wchodzą do paczkomatu nie oferować tej formy wysyłki. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Klocek77
#9 Pomysłodawca#

To w takim przypadku przydała by się opcja wpisania w szczegółach sprzedaży innej formy wysyłki, żeby nadal nie "wisiał" status, że oczekuje na nadanie. Albo chociaż zaznaczenie że nastąpiła wysyłka albo kupujący niech ma możliwość zaznaczenia że otrzymał przedmiot. I wtedy wiadomo że sprzedaż została zakończona.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Klocek77 ale to Ty wystawiając ofertę decydujesz jakie metody dostawy są w niej dostępne. Oferowania Allegro One Box czy Allegro Paczkomaty InPost nie jest obowiązkowe, a informacje o dostawie powinny być dostępne w sekcji dostawa, nie w opisie. 
Nawet gdyby kupujący od razu wybrał kurierską metodę dostawy i tak przesyłka byłaby nadana poza Lokalnie, bo na Lokalnie nie ma takiej możliwości, więc numer do śledzenia przesyłki, kupujący powinien otrzymać od Ciebie np. na czacie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów