anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana paczka a zwrot pieniędzy przez osobę prywatną

Justa_shop
#7 Wielbiciel#

Mam pytanko. W piątek sprzedałam na allegro lokalnie jako osoba prywatna biżuterię o wartości 999zł. Na następny dzień czyli sobota nadałam już paczkę w paczkomacie i kupujący się oburzył bo paczka nie została nadana dużo wcześniej (mimo że to jeden dzień tylko)  i zagroził, że nie odbierze paczki bo ona przyjdzie już we wtorek a mu nie pasuje. I w związku z tym jak jest to ze zwrotem pieniędzy? Mam w ogóle obowiązek odbierać paczkę spowrotem i zwrócić mu pieniądze czy o co chodzi? Dodam jeszcze że jestem osobą prywatną i sprzedałam dopiero pierwszy raz na allegro lokalnie. Po prostu zdenerwowałam się bo ogłoszenie znikło z tablicy i przez takiego typka mam opóźnienie bo ktoś mógł w tym czasie kupić a on mi tu wymyśla. Jeśli muszę odebrać paczkę z powrotem gdy on nie odbierze to jaki mi przysługuje czas na zwrot pieniędzy dla kupującego? Mam zwrócić dopiero gdy paczka będzie w moich rękach czy mam po prostu okres 14dni? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#
Gdy sprzedajesz jako osoba prywatna

Jeśli jesteś osobą prywatną i nie prowadzisz działalności gospodarczej, nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu przedmiotu. Oczywiście możesz zgodzić się na zwrot, jeśli kupujący o to poprosi. Wówczas wszelkie kwestie możecie ustalić między sobą. Odpowiadasz za przesyłkę do momentu nadania, towar jest teraz kupującego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Justa_shop nie musisz nic oddawać, jak wróci odbierz ( kosztów z tym żadnych nie poniesiesz ) napisz do kupującego że ma odebrać paczkę ( o ile chcesz walczyć i masz czas i siłę ) lub oddaj kasę przez allegro ( o ile nie wypłacone ) automatycznie dostaniesz zwrot opłaty i wystaw ponownie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Justa_shop
#7 Wielbiciel#

Czyli gdy on nie odbierze przesyłki i ta przesyłka wróci do mojego paczkomatu i ja jej też nie odbiorę to on nie może domagać się zwrotu pieniędzy ponieważ towar jest jego tak? I nawet na policję nie może iść bo to jest regulowane prawnie? Przepraszam ale naprawdę nie chce kłopotów a pieniądze wolałabym zatrzymać. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa tak jest ale na Allegro nie wszystko jest tak oczywiste, zapewne kupujący będzie się domagał zwrotu środków rożnymi sposobami.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-dla-kupujacych-i-dla-sprzedajacych/czy-ma...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Justa_shop odbierz paczkę zwrotną i napisz w dyskusji że oczekujesz przesłania opłaconej etykiety nadawczej bo towar jest jego i nie zgadzasz się na zwrot zgodnie z zapisami polskiego prawa sprzedaż jako osoba prywatna nie podlega zwrotom bez zgody sprzedawcy

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Justa_shop jeśli sprzedałeś jako prywatna osoba bez smarta to odpowiadasz za paczkę do chwili nadania a potem nic cię nie obchodzi co się z paczką dzieje bo na zwroty się nie godzisz a odbierać nie musisz. Ergo niech sobie potem tego 1000 po magazynach rzeczy niedoręczalnych u przewoźnika szuka jak głupi i prawa nie zna

oznacz moderatorów

Justa_shop
#7 Wielbiciel#

Do tej przesyłki dodałam smart aby zachęcić do kupna ale sprzedałam jako osoba prywatna ponieważ nie prowadzę firmy i po prostu chciałam pozbyć się rzeczy. 

oznacz moderatorów

Justa_shop
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Proszę o opinię na temat tego moderatorów 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli kupujący nie odbierze przesyłki i wróci ona do Ciebie to ją odbierz i na wszystkie wiadomości kupującego odpowiadaj jak zdarta płyta „Jako osoba prywatna nie wyrażam zgody na odstąpienie od umowy. Proszę o przesłanie opłaconej etykiety nadawczej do odesłania przesyłki”. 

Nie wdawaj się w żadne dyskusje i dywagacje z kupującym tylko powtarzaj tak jak napisałem wyżej. Będzie dobrze 🙃

oznacz moderatorów