anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Odp.: Nieuczciwa wypłata z POK kupującym 5000 zł na allegro lokalnie

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

Allegro powinno zachęcić kupujących do innego kontaktu a nie rozdawać takie pieniądze. Proszę mi w tym momencie wytłumaczyć, mam oddać 5000 zł, a co z zakupionymi hulajnogami które są używane. Może rzeczywiście zaniedbałam sprawę ze sprawdzaniem profilu lub poczty jednak to nie zmienia faktu, że hulajnogi powinny być wysłane na gwarancję do producenta i tam naprawione jeżeli rzeczywiście nie nadawały się do użytku. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

@electrodrop Hulajnogi powinny wrócić do ciebie, a pisałaś do Allegro?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

Napisałam do allegro, każą mi kontaktować się z kuoujacymi i starać się aby zwrócili pieniądze na ich konto. Odpisałam że jeżeli rozdają pieniądze to teraz niech sami piszą do kupujących o ich odzyskanie. Zaproponowałam oczywiście że jeżeli rzeczywiście hulajnogi nie działały mogę oddać pieniądze za ich serwis lub zwrócić cały koszt jeżeli hulajnoga jest nieużywana. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

@electrodrop Przecież oczywiste że nie zwrócą pieniędzy, także nie wiadomo jak wyglądają hulajnogi.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak. Jest to trudna sytuacja i nie mówię że jestem bez winy. Moje przeoczenie nie wchodzenia na pocztę. Wyszłam do allegro z inicjatywa mogę oddać pieniądze za serwis jeżeli hulajnogi taki przechodziły a także oddać całą kwotę jeżeli hulajnogi są w tym samym stanie w jakim je sprzedawałam czyli nówki. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#17 Koryfeusz#

@electrodrop  No to czekamy na decyzję. Nie powinno być tak że zostaniesz z przysłowiową ręką w nocniku. Można zapłacić, ale trzeba wiedzieć za co. Są hulajki- jest kasa. Są rachunki za serwis, jest kasa. Nie ma nic- to znaczy że nic nie ma. A za- nic niema, nie można płacić.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@electrodrop oczywiście, że zachęcamy kupujących do kontaktu telefonicznego ze sprzedawcami. Każdy, kto miał choćby niewielki problem podczas zakupu, doskonale to wie. Nie zmienia to faktu, że w jednej z Twoich dyskusji jest również wzmianka o utrudnionym kontakcie telefonicznym.

Oczywiście w sytuacji otrzymania odszkodowania kupujący powinni odesłać hulajnogi. Skontaktuj się z nimi - możesz również telefonicznie.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#18 Luminarz#

@msniezek Powinni odesłać, czy muszą odesłać?

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Oczywiste że muszą, nowe.😁Takie były.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@WREDZIA-W1 stawiam, że muszą, ale po pierwsze nie jestem prawnikiem, a po drugie - to sprawa między sprzedającym a kupującymi, nie dotyczy Allegro. Na przykład w sąsiednim wątku o POK (szafka) sprzedający nie chciał przedmiotu z powrotem. Tutaj wiem tylko, za ile hulajnogi były sprzedane, nie wiem za ile były kupione (sądząc na podstawie opinii kupujących, ta różnica była większa niż zazwyczaj).

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

Nie, po wypłacie rekompensaty nie jest to już sprawa między sprzedającym a kupującym, ponieważ kupujący przenosi na Allegro wszelkie wierzytelności. Allegro zwraca pieniądze kupującemu, nie sprzedawca, dlatego Allegro powinno w takim przypadku wymagać odesłania rzeczy przed wypłatą rekompensaty.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@xyz96 podasz podstawę prawną lub regulaminową tego, co napisałeś? Skonsultuję.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

Może skonsultuj to z działem prawnym bez mojego wskazania na konkretne przepisy i potem napisz tu, że w oparciu o regulamin Allegro może zwrócić wpłatę kupującemu, który zgłasza wady towaru, bez odesłania tego towaru, a potem wymagać od sprzedawcy zwrotu tej kwoty, pozostawiając kupującego z towarem i pieniędzmi, a sprzedającego bez towaru i bez pieniędzy. Gdyby pieniądze w wyniku reklamacji miał oddać sprzedawca, zrobiłby to po odesłaniu wadliwego sprzętu. Dochodzi tu do kolizji przepisów dotyczących reklamacji z regulaminem Allegro w części dotyczącej POK. Moim zdaniem sąd rozstrzygnąłby to na korzyść sprzedawcy, czyli sprzedawca ma zobowiązanie finansowe wobec Allegro, jednak Allegro jest zobowiązane doprowadzić do zwrotu towaru sprzedawcy, zamiast kazać mu dzwonić i się upominać o ten zwrot.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#18 Luminarz#

@xyz96 Ja się obawiam, że sąd rozstrzygnąłby to inaczej. Sprzedawca nie miałby żadnych zobowiązań wobec Allegro. Miałby je kupujący i musiałby oddać rekompensatę oraz przeprowadzić normalną procedurę reklamacyjną.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Być może, nie mogę zaprzeczyć, nie wnikam w to aż tak głęboko, nie mam dostatecznej wiedzy i odpowiedniego zaplecza. W regulaminie POK napisano o przeniesieniu wierzytelności, chyba nie można tego pomijać. Zasada "my oddajemy pieniądze kupującemu, ty masz je oddać nam, a o zwrot towaru sam się staraj, nas to nie obchodzi" jest na pierwszy rzut oka wątpliwa pod względem prawnym.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@xyz96 myślałem, że ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne 🙂 To oczywiste, że nasze postępowanie jest zgodne z prawem, bo prawnicy zawsze mają udział w tworzeniu naszych procedur. A przede wszystkim - na razie nie ma mowy o żadnym sądzie.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#21 Demiurg#

@msniezek Moim zdaniem to nie jest takie oczywiste. To są Wasi prawnicy, a sąd się nie wypowiedział.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#16 Inspirator#

śmieszne jest twierdzenie "to oczywiste, że nasze postępowanie jest zgodne z prawem, bo prawnicy zawsze mają udział w tworzeniu naszych procedur" to tak jakby powiedzieć, że jestem już zdrowy, bo przecież właśnie byłem u lekarza.

Co by było jakby tak każdy prawnik był nieomylny, a każdy lekarz leczył ludzi, można pomarzyć 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@mikeza to mi przypomina moją babcię, która po każdej wizycie u lekarza zżymała się, że zapisał jej złe leki 🙂 Tak, nie ma ludzi nieomylnych - sędziów też, nawiasem mówiąc - ale to nie znaczy, że należy z góry zakładać omylność, a tym bardziej nie znaczy, że my wiemy lepiej niż oni.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#18 Luminarz#

@msniezek Źle to robicie. Rację ma @xyz96 

Ula

Ula
Odpowiedz