anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo przy sprzedaży Wirtualnych towarów

Client:99591351
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, ostatnio chciałem się dowiedzieć. Tutaj w tej reklamie sprzedawca oszukuje sprzedając tanie wirtualne rzeczy z gry pod pozorem drogich (po prostu zmieniając nazwy tanich przedmiotów). Co sam przyznaje na samym dole opisu. Jednocześnie nie otwierając opisu i nie czytając ostatniego wiersza, nie można zrozumieć, że przedmiot nie jest wskazany na zdjęciu i tytule.

Oto przykład takiego oszusta / sprzedawcy:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/huge-cat-pet-simulator-x-roblox-loz

Krótko mówiąc, w trybie Roblox Pet Simulator X można wymieniać zwierzęta. Istnieje wiele rodzajów zwierząt domowych i rodzaj Huge jest najcenniejszy i najdroższy, jednak ten sprzedawca daje najtańsze i najprostsze pod pozorem najdroższego, po prostu nadając mu nazwę Huge..

A kto chce kupić huge zwierzaka, zobaczy to ogłoszenie w atrakcyjnej cenie, spojrzy na opis bez rozwijania ostatniej linii i kupi.. Kupi śmieciowego zwierzaka, który każdy ma i nie jest wart nawet złotego.

Proszę mi powiedzieć, czy administracja jakoś z tym walczy?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Halfrunt
#19 Nestor#

No nieźle to sobie wykombinował cwaniaczek jeden. 

Z drugiej strony nie mogą pójść skąd się biorą kupujący, na wyimaginowane rzeczy. To dziwne, ale zapewne stary jestem.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:99591351 Cześć. 🙂 Oferta została usunięta. Jeśli w przyszłości któreś z ogłoszeń wzbudzi Twoje wątpliwości, możesz to zgłosić bezpośrednio z poziomu oferty. Na dole strony znajdziesz przycisk "Zgłoś naruszenie zasad".

ko_alka_0-1667203887437.png

Tak zgłoszone oferty są weryfikowane i w razie potrzeby podejmujemy działania. 🙂 

oznacz moderatorów

boguslawa515
#7 Wielbiciel#

Ja właśnie zostałam oszukana w ten sam sposób.

Dołączam link oferty jednejz kilku ofert co ten Pan sprzedaje

https://allegrolokalnie.pl/oferta/cat-titanic-cat-or-pet-simulator-x

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@boguslawa515 Cześć! Na Twoim koncie nie widzę takiego lub podobnego zakupu. Czy dokonałaś go z innego konta, czy był to zakup poza Allegro? 

oznacz moderatorów

boguslawa515
#7 Wielbiciel#

Oczywiście że przez Allegro Lokalnie

Zakupiłam dnia 28.02. 2023 o 19: 24

OKAZJA CAT( Titanic Cat) Pet  Simulator X ZA 85 ZŁ OD Piotr(p1TeRe)

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@boguslawa515 Dziękuję, udało mi się zlokalizować zakup i widzę, że prowadzisz już dyskusję w związku z tym zakupem. Kontynuuj ją do wyjaśnienia sprawy. 

oznacz moderatorów

boguslawa515
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, ale ja nie mam już o czym dyskutować z tym Panem.

Państwa o tym poinformowałam ale jak widzę nic w tym temacie nie robicie ten Pan nadal prowadzi sprzedaże na Państwa stronie Allegro

Proszę jedna z wielu ofert która nadal istnieje na Państwa stronie:https://allegrolokalnie.pl/oferta/okazja-or-cat-titanic-cat-or-pet-simulator-x-2vu

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@boguslawa515 wiesz jakie masz obowiązki jak okupujący? zapoznać się z opisem oferty co do ostatniego słowa już była tu drama że jakiś kupujący kupował po tytułach aukcji bo mu się czytać nie chciało no i sorry widziały gały co kupowały się skończyło

oznacz moderatorów

boguslawa515
#7 Wielbiciel#

Nie do końca to tak działa

,,widziały gały co brały,,

Rozumiem że wypowiedział się ten Pan ze sprzedaży wirtualnych rzeczy 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@boguslawa515 tamten kupujący nawet stwierdził że nie ma czasu czytać opisu a jest coś takiego jeszcze co się zwie katalog z mnóstwem błędów na allegro i potem się myśli że się kupuje np 3 szt w cenie 1 i deal życia bo algorytm połączy błędnie ofertę z katalogiem... jak to ktoś mądry kiedyś powiedział nie ma okazji są tylko głupi kupujący czyli trza się pilnować by potem nie płakać

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@boguslawa515 Oferta została już usunięta. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka Ale ta informacja nie jest nigdzie ukryta ani napisana małym druczkiem > nie ma jakiegoś szablonu, który by obowiązywał przy pisaniu opisu aukcji > gdzie jaka informacja ma być napisana

Kupującego chyba obowiązuje przeczytanie całego opisu aukcji > a nie tytuł, 2 zdania i już "kup teraz" > a nie potem płacz > nie doczytałam, nie chciało mi się itp > i zarzucanie oszustwa > fakt, że jest to mało etyczne > ale winne są obydwie strony > sprzedający wykorzystuje niechęć kupca do czytania > kupujący jest zbyt leniwy na doczytanie do końca.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:99591351 Tylko, że przedstawiłaś fałszywy opis sytuacji > fraza Po zakupie otrzymujesz peta CAT (Nazwany przeze mnie w grze Titanic Cat  > widnieje na samym początku opisu aukcji > owszem jest też powtórzona na końcu opisu

Także prawdopodobnie w ogóle nie przeczytałaś opisu > albo przedstawiasz fałszywie sytuację celem uprawdopodobnienia swojego wpisu.

I nie pisz przypadkiem bzdur typu > Rozumiem że wypowiedział się ten Pan ze sprzedaży wirtualnych rzeczy  > jakby co , to nigdy czegoś takiego nie sprzedawałem > a tu widzę tylko próbę zafałszowania rzeczywistości.

 

oznacz moderatorów

mendalena
#7 Wielbiciel#

Również zostałam. Oszukana przez 2 sprzedających. U jednego opłaciłam zakup nie dostama nic i aukcjie jego zostały usunięte. Drugi natomiast wysyłam mi dane do konta ale oczywiście nie było tam tego potem ktry był w tytule. 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mendalena, w przypadku gdy nie otrzymałaś przedmiotu zakupionego na Allegro, tutaj możesz otworzyć dyskusję ze sprzedającym. Natomiast, jeśli drugi wspomniany przez Ciebie zakup opłaciłaś poza Allegro, jest to transakcja poza platformą, dlatego tutaj nie będziemy w stanie pomóc.

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mendalena
#7 Wielbiciel#

Otworzyłam juz dyskusje z oboma panami. I zgłosiłam naruszenie zasad. 

oznacz moderatorów

mendalena
#7 Wielbiciel#

Zakupy byly w dwuch przypadkach opłacane przez allegro. 

oznacz moderatorów

boguslawa515
#7 Wielbiciel#

Allegro zwróciło mi pieniądze i usunęli oferty tego Pana także moja sprawa została pomyślnie załatwiona przez allegro. Pani sprawę też muszą załatwić.

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów