anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomówienia, groźby , straszenie. Bezpodstawny spór założony przez kupującego z zerowym stażem.

MAMY ROZWIĄZANIE!
megadeath
#9 Pomysłodawca#

Witam, pierwszy raz mam tutaj przyjemność prosić o jakieś dobre rady bo przyznam, że sytuacja jest kuriozalna. Była by śmieszna ale użeranie się z tym człowiekiem i tłumaczenie tego samego po 20 razy nie pomaga. Otóż, w skrócie sprzedałem laptop, kupujący wysłał wiadomość (łamanym polskim jak mi się wtedy wydawało) z prośbą o natychmiastową wysyłkę, czego zwykle nie robię no ale laptop 4h po tej wiadomości już nadany w paczkomacie. Dzień ciszy i nagle spór, bez żadnej wiadomości, powód ? "brak elementu produktu". No to się go pytam ale czego brakuje. Kupujący twierdzi, że laptop ma mieć naklejkę licencyjną z windowsem i tyle. Pytam gdzie ma mieć skoro ani w opisie nie ma nic na ten temat, ani na laptopie nie ma żadnej naklejki licencyjnej co widać na zdjęciach. Jego nie interesuje, ma być bo wszystkie komputery mają i koniec. Tłumaczę mu, że dostał dokładnie to co było treścią aukcji, żadne naklejki, licencje nie były w niej wymienione. Następnie zmienia front i zaczyna mnie oskarżać o to, że sprzedałem mu laptopa z pirackim windowsem. No to znowu pytam, gdzie w treści aukcji jest wyszczególnione, że sprzedaję laptopa z systemem. Nawet gdybym mu tego laptopa wysłał z zainstalowaną nieaktywowaną wersją windowsa, żadnej winy nie ponoszę, jest to legalne, do momentu jak sobie kupujący sam nie aktywuje lewym kluczem. Mogę sobie wejść na stronę microsoft, legalnie ściągnąć iso i zainstalować nieaktywowaną wersje windows choćby zaraz. Idziemy dalej bo groźby zaczynają się zmieniać. Teraz twierdzi, że będzie mnie zgłaszał do US, bo cyt: "dużo sprzedajesz i nie płacisz podatku". Moje konto na allegro ma 12 komentarzy przez ostatni rok, a na allegrolokalnie sprzedaję po kilka rzeczy na raz, potężny sprzedający.

Na dzisiaj jak twierdzi miał mieć umówioną rozmowę tel. z allegro, w poniedziałek jedzie na policję, biegły będzie badał 10-cio letniego laptopa. W poniedziałek też jest umówiony z "windows polska", będą badali legalność laptopa, będę też oczywiście zgłoszony do urzędu skarbowego za te kontenery które wyprzedaje z szafy. Nie będę tego komentować bo nie trzeba. Ostatnia wersja oscyluje już jawnie wokół sugerowania, że jak "laptop się popsuje" to on się będzie powoływał na gwarancje, rękojmie itd.

I to wszystko pisze ktoś z konta z mniej niż miesięcznym stażem, łamanym polskim jak z translatora, wkleję tutaj parę jego wypowiedzi (oryginały nic nie zmieniałem):

"pan sprzedaż komputer w7 wgrany . ale ten komputer brak żaden klucz oryginał było windows xp na obudowa nie mam żaden klucz."

"człowieku na zdjęcia widać że jest system w 7 a gdzie jest klucz do systemu za pirata systemu jest kara karna będzie wniosek do allegro pok. jak jest w opis zdjęcia systemu w7 to jest do zestawu klucz. a ty wgranie pirata system. to jak nic nie żądanie tego nową mysz i klawiaturę o wartości 40 zł i proszę mnie teraz o ty nie klepać. te naklejkę licencyjną są na obudowa i po bateria ."

"ty dużo sprzedaży na allegro bez paragonu i nie masz firmy twoje konto będzie w poniedziałek zgłoszenie do urząd skarbowy. twój system w7 jest aktywowany . ty mnie grozby sąd masz nie poważny . za co że mnie wprowadzenie w błąd zakupu i pirat system."

"do zespołu allegro on wprowadzenie błąd zakupu podawać na zdjęcia opis towaru że on mam system w7 a komputer mam wgrany systemy pirata. i jest aktywowany przez niego bez klucz to jest nie zgodne z prawem polski. moje zgłoszenie jest z tytułu reklamacja rękojmia. i wnoszę do allegro działanie w tej sprawie."

"Proszę allegro.pl on mnie z góry robić blokada zgłoszenie reklamacja rękojmia za towar. To jest nie zgodne z prawem i zasady allegro.pl i Proszę o pilny działania w tej sprawie on mnie groźby jaki kolwiek do niego zgłoszenie reklamacja rękojmia do jest już wyłudzenie I sądy i policja tak nie może być na allegro.pl "

"Masz dużo towaru na allegro w sprzedaży i jak jako obywatel mam prawo zgłoszenie do urzędu skarbowego żeby ciebie sprawdzenie czy Twoje działanie jest zgodne z prawem to nie jest żadne groźby. Co do wniosku pok to ustawień jest przez allegro czy Twoja sprzedaży jest zgodna zasady allegro.pl czy ty tu na spór na allegro.pl jest Twoje zachowanie i zgłoszenie sprawa sprzedaży zgłoszenie to nie jest wyłudzenie."

Wysłałem już prośbę do allegro o zabranie udziału w sporze, jest tego dużo więcej. Może ktoś z moderatorów się wypowie i doradzi bo przecież to są jawne kpiny, groźby, pomawianie.

Z góry dziękuje.

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@megadeath Nasz pracownik bierze udział w tej dyskusji, więc na pewno zapozna się ze stwierdzeniami kupującego i Twoim stanowiskiem. Udzieli Wam również kolejnych informacji w sprawie ewentualnych dalszych kroków w tej sprawie, ale kontynuuj proszę wymianę korespondencji z kupującym wyłącznie w tej dyskusji, tak by wszystkie informacje były zebrane w jednym miejscu.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

Witam. Mam pytanie szczególnie do sprzedających z doświadczeniem próby albo zamiaru wyłudzenia od nich pieniędzy z POK. W skrócie po długiej i bezowocnej korespondencji w sporze założonej przez kupującego dla świętego spokoju zgodziłem się przyjąć reklamację i poprosiłem o odesłanie przedmiotu. Allegro również zabrało głos w sporze i poleciło kupującemu odesłać paczkę w celu rozpatrzenia reklamacji. No ale jak to bywa pan kupujący któremu wolno wszystko najprawdopodobniej w ogóle nie ma zamiaru nic odsyłać a mam podejrzenia, że skończy się to zwyczajną ordynarną próbą wyłudzenia pieniędzy na POK. Moje pytanie brzmi jak allegro ustosunkowuje się do tego typu przypadków ? ma ktoś ze sprzedających jakieś doświadczenia w tej kwestii?. Hipotetycznie - przecież jeżeli coś takiego ma nawet cień szansy przejść to znaczy, że każdy może sobie założyć konto na allegro, kupić np. rower za 4 tysiące, odebrać go a następnie otworzyć spór, zażądać reklamacji, nie odsyłać nic bo regulamin allegro kupującego nie obowiązuje a następnie zgłosić się do POK o należne 4k. W ten sposób można zrobić coś z niczego i zostać z 8k w kieszeni. O ile się nie mylę (proszę mnie poprawić) to wniosek do POK, można złożyć od tak, bez rozpatrzenia reklamacji, BEZ ZWROTU przedmiotu. Ktoś to rozumie? No jeżeli tak jest to niech wszyscy zaczną robić zakupy w ten sposób, jaki problem? A może się mylę i jednak są jakieś zasady? może jednak kupujący zgłaszający reklamację jest zobowiązany do odesłania sprzętu w celu jej rozpatrzenia i nie ma prawa wnioskować do POK zanim reklamacja nie została rozpatrzona? Powiem szczerze, że zaczynam się zwyczajnie bać cokolwiek sprzedawać bo jeżeli tak to ma wyglądać, że kupujący stoi ponad wszystkim, zdrowym rozsądkiem, regulaminem allegro to o czym to świadczy?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@megadeath różne cuda allegro wyprawia, ale skoro czekasz na reklamowany produkt, to nie widzę podstaw do wypłaty z POK, jak allegro przedobrzy zawsze możesz opisać sprawę UOKiK. Ale obawy masz słuszne może się tak skończyć 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@megadeath Zakładasz 3 lub 4 wątek o tym samym, pisz w tym samym, to tak na przyszłość. Po14 dni dyskusji  kupujący może ją odznaczyć jako nierozwiązana i złożyć wniosek do POK, rozpatrzenie takiego wniosku to ok 6 dni, ale jak pisaliśmy jeżeli w dyskusji wyraziłeś zgodę na zwrot i oczekujesz na odesłanie kompa to już teraz Allegro nie ma podstaw żeby ci robić "krzywdę".

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@megadeath zadajesz złe pytania o pok

po pierwsze na jakiej podstawie prawnej działa pok?

na jakiej podstawie prawnej sprzedawca ma zwracać pieniądze za wypłatę z pok?

kto jest właścicielem sprzętu po wypłacie z pok?

czym są pieniądze z wypłaty z pok? wynagrodzeniem, wypłatą ubezpieczenia, pieniędzmi za towar?

 

Prowadzisz firmę

 wystawiasz firmie fakturę vat, która wymyśla sobie problem, ty odrzucasz reklamację

Allegro wypłaca pieniądze za towar bo kupujący czuje się niekomfortowo

 

Firma ma towar w kosztach i otrzymuje za niego pieniądze

Ty nie wystawiasz korekty bo reklamacja odrzucona.

Masz płacić pieniądze do pok

przecież to totalny absurd

 

nikt z allegro mi nie odpowiedział na te pytania

i na tym forum też nigdy nie padły odpowiedzi

poza tekstami @msieżka , że to prywatna sprawa allegro komu dają pieniądze

 

z drugiej strony masz coś z masochisty, zostałeś wręcz skopany i upodlony przez kupującego przy aktywnej pomocy allegro, które swoimi działaniami i biernością wobec Kupującego zmusili ci do określonego działania na Twoją szkodę bo tym było uznanie reklamacji

a Ty zamiast pytać portal o podstawy prawne wypisujesz teksty jak powyżej

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@msieżka  🤔

oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Chcecie Państwo skandalu? No to proszę. Laptop sprzedany, wysłany. Kupujący odbiera paczkę, dzień potem zgłasza spór, zgłasza reklamację z tytułu rękojmi, cały czas w sporze asystuje allegro. Reklamacja zostaje przyjęta i administracja serwisu nakazuje odesłanie laptopa. Kupujący ma to w d, otwarcie pisze, że nic nie będzie wysyłał, śmieje mi się w twarz, lecą obelgi w stronę allegro, 24h na dobę siedzi i wypisuje wiadomości a przed chwilą, dosłownie 20 minut temu pracownik allegro zasugerował w sporze żeby sobie kupujący zgłosił sprawę do POK. Rozumiecie ? PO TYM JAK W ASYŚCIE Z ALLEGRO PRZYJĄŁEM REKLAMACJĘ Z TYTUŁU RĘKOJMI I POPROSIŁEM O ODESŁANIE LAPTOPA CO POTWIERDZIŁO SAME ALLEGRO.

Co mam teraz zrobić, przecież to jest skandal, PROSZĘ O POMOC, jakieś "dobre rady"

No jeżeli to ma szansę wypalić no to po co robić zakupy? wystarczy okraść sprzedającego, przecież coś takiego nie ma prawa mieć miejsca w cywilizowanej społeczności. Po co jest regulamin allegro? po co są regulacje prawne? Nie rozumiem jak można tak traktować sprzedających.

W tym momencie każdy ze sprzedających może być postawiony w tej sytuacji, jak mam wyegzekwować teraz prawo ? co z 14 dniami które mi przysługują do rozpatrzenia reklamacji z tytuły rękojmi? TO JEST SKANDAL I NADAJE SIĘ DO NAGŁOŚNIENIA!

Napiszcie co mam teraz zrobić bo ręce mi się trzęsą z nerwów.

Dziękuje!

@RED @LEW433 @kostas11 @kolekcjoner608 @mdrogeria 

wstawiam wypowiedzi allegro w sporze w formie obrazka

przyjecie reklamacji i korespondencja z allegroprzyjecie reklamacji i korespondencja z allegro

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@megadeath Wiem, ale tutaj były już takie przypadki, więc pisząc tu zwrócisz na to uwagę, dlaczego  Allegro sugeruje wniosek  do POK jeżeli sprzedający wyraża zgodę na zwrot, oczywiście zaraz będzie odpowiedz że to sprawa Allegro ale w takim razie nie pociągnie to za sobą skutków dla sprzedającego.   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

nigdy przez 20 lat jak mam tutaj konto nie spotkałem się z podobną sytuacją. Tu nie chodzi o to, że allegro odrzuci jego wniosek do POK jako bezzasadny tylko o to, że w ogóle do takiej sytuacji może dojść. Po przyjęciu reklamacji z tytuły rękojmi jestem PRAWNIE zobligowany do jej rozpatrzenia w ciągu 14 dni od jej zgłoszenia. Ja mam się stosować do przepisów prawa, regulaminu allegro a osoba która nadzoruje spór piszę parafrazując "niech sobie Pan zgłosi do POK" po FAKCIE zgłoszenia i przyjęcia reklamacji. No tak jakby mi ktoś napluł na ryj ... Po co jest ten regulamin allegro ? po co te zapisy, po co te dyskusje? Przecież to jest skandal, nie wyobrażam sobie jak taki serwis może na coś takiego pozwolić,

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@megadeath Nie musisz już nic robić, martwić się ani denerwować. W tej sytuacji nawet jeśli kupujący rzeczywiście złoży wniosek do POK, wypłacimy rekomensatę bez żadnych konsekwencji dla Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Naprawdę taka powinna być odpowiedź pracownika Allegro?😶 Sprzedający zgadza się na zwrot a on każe złożyć wniosek do POK, Czytam także,  kupujący obraża was a wy mu dajecie i towar i rekompensatę.

oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 przecież tutaj chodzi tylko i wyłącznie o zasady, które ten serwis sam określił, regulamin, kodeks cywilny. Albo to będzie obowiązywać wszystkich i zawsze albo takie przypadki będą się nagminnie powtarzać. Jeżeli to nie jest odosobniony przypadek to powstaje precedens a jak to ma miejsce to pojawiają się zwyczajni oszuści, którzy jakimś sposobem nie są do niczego przymuszani. Ich nie obowiązują zasady, regulaminy, kodeksy. Po co ? kupujesz, spór, POK, dostajesz zwrot, zatrzymujesz sobie co tam było przedmiotem licytacji. Nie wiem jak w cywilizowanym społeczeństwie mogą istnieć tak niesprawiedliwe mechanizmy ułatwiające zwyczajne oszustwo czy kradzież bez konsekwencji. Nie rozumiem tego.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Wy se chyba żarty robicie ???? Brak odesłania = brak wypłaty z POK !!!!

Szukam sprzedawcy do wałków, działamy tak, wystawiasz towar drogi np.8000 zł wysyłasz ja składam reklamację i robię zadymę schemat mamy wyżej, nie wysyłam towaru, dostaję odszkodowanie, jak allegro wypłaci bez konsekwencji dla sprzedawcy dzielimy się na pół a towar sprzedajemy ponownie i mamy po 8000 koła miesięcznie pensji, jak obciąży oddam całość i próbujemy ponownie 😄 

Przepis na sukces bez pracy 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

wniosek jest taki, że allegro to bardzo bogata firma, skoro stać ją na takie prezenty. W końcu na coś idzie nasza prowizja 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

@mikeza być może nie wszyscy czytali o co był ten cały spór i dyskusja. Proszę się trzymać krzesła ... otóż dyskusja i zgłoszenie za chwilę do POK przez kupującego toczy się o BRAKUJĄCĄ NAKLEJKĘ na obudowie, NIE ŻARTUJE. Naklejki licencyjnej której nie było ani na zdjęciach ani nie była przedmiotem aukcji, ani nie była wymieniana w opisie.

Kupujący zgłosi żądanie do POK na kwotę 359 zł pomimo, że reklamacja została przyjęta DLATEGO ŻE BRAKUJE NA OBUDOWIE NAKLEJKI KTÓREJ NIGDY TAM MIAŁO NIE BYĆ.

Kabaret.

oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 ale co jest śmieszne, tzn, nie do śmiechu - cała podstawa reklamacji i sporu to uwaga - BRAK NAKLEJKI LICENCYJNEJ NA LAPTOPIE. Naklejki której nie było ani na zdjęciach, ani w opisie aukcji, żadna naklejka nie była przedmiotem licytacji.

Skandal to mało, można widocznie zgłaszać do POK wszystko, marnować czas obsługi tego serwisu, nerwów sprzedającego.

oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ dziękuje za zapewnienie.

Natomiast chciałbym zwrócić uwagę i być może jest Pani w stanie przesłać to gdzieś dalej do działu obsługi POK.

W skrócie cała podstawa reklamacji i sporu to uwaga - BRAK NAKLEJKI LICENCYJNEJ NA LAPTOPIE. Naklejki której nie było ani na zdjęciach, ani w opisie aukcji, żadna naklejka nie była przedmiotem licytacji. Zwracanie kupującemu czegokolwiek a tym bardziej pełnej kwoty to zwyczajnie próba oszustwa na Państwa koszt, o czym piszę nieprzerwanie od momentu rozpoczęcia dyskusji. Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko wg. regulaminu allegro, przyjąłem reklamację i byłem gotowy do jej rozpatrzenia w terminie.

Jeżeli jest taka możliwość to jeszcze raz proszę o przekazanie przynajmniej tej wiadomości albo wątku do odpowiedniego działu gdzie wnioski POK są zatwierdzane i analizowane. W państwie prawa, nigdzie nie ma przyzwolenia na zwyczajne ordynarne oszustwo na szkodę kogokolwiek a tym bardziej tutaj.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dziękuje.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

  Czy to nie aby Twój dobry znajomy od lusterka? 😂🤣😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
megadeath
#9 Pomysłodawca#

sposób pisania jest mocno charakterystyczny :), konto ma mniej niż miesiąc więc jest duże prawdopodobieństwo, że to drugie, trzecie czy kolejne wcielenie tego samego pana.

oznacz moderatorów