anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Witam został zakupiony odemnie przedmiot .z odbiorem osobistym ciągle prubuje się skontaktować z kupującym ale bez skutku a teraz wymusza wysyłke i podał mnie na allego że niedostarczyłem przesyłki a Allegro żąda numer nadania przesyłki niewiem kto tam pracuje na Allegro ale nawet nie sprawdził transakcji

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

br.
#21 Demiurg#

Ano chyba....  tu wszystko jest chyba

oznacz moderatorów

NEXT_ERA
#9 Pomysłodawca#

Poproś aby zapłacił za wysyłkę 

oznacz moderatorów

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Specjalnie unika kontaktu telefon sms allegr itd

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Widać że nie ma zamiaru płacić kupował dla zabawy ale to przecież jest pan klient i allegro wymaga szacunku dla niego nawet jak jest zwykłym dziadem.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mwmonety  Przeczytaj u góry 2 post nad twoim- klient zapłacił i wybrał odbiór osobisty

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@czarny3451 Nie widzę korespondencji z nami w tej sprawie. Otrzymałeś jedynie automatyczą informację o konieczności załączenia potwierdzenia nadania w dyskusji. Stało się tak, ponieważ nie przesłałeś wyjaśnień w ciągu 24 godzin, a kupujący poinformował nas, że mimo zapłaty, nie otrzymał towaru.

Kupujący czeka na przedmiot od sierpnia. Jeśli nie udało Wam się dotąd porozumieć w sprawie finalizacji zakupu, pozostaje zwrócić mu pieniądze. Jeżeli jednak chcesz tę transakcję sfinalizować, skorzystaj z rad innych zamieszczonych w tym wątku i poproś klienta o dopłatę kosztów wysyłki oraz adres.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not  Dziękujemy za  wyjaśnienie,  przynajmniej wiemy jaka  jest  sytuacja  bo  próbowaliśmy pomagać  ale  to  było  na  zasadzie "chyba - chyba"

@czarny3451  Jeżeli  przez 4 dni nie miałeś  czasu żeby odpowiedzieć  do  Allegro na  dyskusję kupującego no  to  nie wiem na co czekasz.

Rozumiem  że  może nie  wiesz  co i jak napisać,  więc może  wyślij na  własny koszt  ten cholerny zakup,  będziesz przynajmniej miał spokój.  A potem zastanów się,  czy  każdy,  i  czy też  musisz  być  sprzedawcą?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not To niech czeka dalej, skoro nie rozumie znaczenia pojęcia "odbiór osobisty".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Proszę mi powiedzieć jak skontaktować się z Allegro w normalny sposób ? ,w jakiej formie jest zwrot kasy,wie pani ludzie pracują sprawdzam sprzedaż codziennie a sporów nigdy nie miałem ani takiej sytuacji odpowiedziałem kiedy mogłem ,Jeżeli ktoś bierze odbiór osobisty i żąda wysyłki to nie jest normalna sytuacja  nie odbiera  0 kontaktu łatwo to sprawdzić Moderatorowi Allegro ....panie br. jakie 4 dni ? na drugi dzień dałem informacje ,Ja też ponoszę koszty jak jakiś deb.... nie rozumie jak kupić i czym jest odbiór osobisty 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@czarny3451   Piszę bo mnie wywołałeś. Ja nie wymyśliłem tych 4 dni opóźnienia.

Kupujący  założył ci tak zwaną dyskusję,  powinieneś odpowiedzieć  w ciągu 24 godzin na żądanie wysłania  sprzedanego przedmiotu.  Wszystko jedno co byś napisał, mam nadzieję że napisałbyś prawdę, ale trzeba było odpisać.

Napisałeś  tutaj o tym w czwartek 8.10.

To  że nie ma  żadnej korespondencji  od ciebie, że nic nie napisałeś potwierdziła  pani nat-not z Allegro,  to było wczoraj 12.10 więc po 4 dniach. Czy  zgadza się?  Dzisiaj jest 5 dzień. Napisałeś  coś?

Dyskusja to sprawa poważna powinieneś odpowiedzieć, skoro nie odpowiedziałeś  Allegro automatycznie  wysłało ci  żądanie  okazania numeru przesyłki. Jeśli dalej będziesz milczał  to  zablokują ci konto, allegro  wypłaci odszkodowanie kupującemu  a  od ciebie zażądają  zwrotu odszkodowania.

Rozumiem że nie wiesz co napisać, musisz przede wszystkim odpowiedzieć do Allegro  że  chętnie  wyślesz jeśli kupujący  zapłaci  za przesyłkę  i podasz kwotę ile należy się za to wysłanie...

To co napiszesz bedzie  czytał również kupujący więc nie musisz  nic mu drugi raz pisać

Powodzenia

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

I jeszcze trochę bo pytasz jak porozumieć się z Allegro

Przeczytaj najpierw to: https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=dyskusja&typ=dla-sprzedajacych

A kiedy już  trochę poczytasz spróbuj tutaj:  wybierz  czat albo rozmowę telefonicną :   https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=70d99e7b-80c7-411c-bb2f-1ea90a88d7e8

oznacz moderatorów

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za linki, telefonem się niedodzwonie a jakiś wyszukanych komunikatoròw nie używam ,odp dałem na 2 dzień ponad  24h koło 30 pracuje ròżnie to bywa ,a po 4 dniach dałem temat napisałem na dyskusji ale allegro nic....olewka z tego co mi wiadomo nieda się wzrucić kasy jak na allegro

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@czarny3451  Uparłem się  i jeszcze  trochę  coś napiszę:

1.  Ty się nie  dodzwonisz  do  Allegro, trzeba  kliknąć  na  znaczek (banner)  "Zamów rozmowę telefoniczną"  Wtedy  ktoś z  Allegro  do ciebie zadzwoni. Kiedy, jak prędko - nie wiem  nie korzystałem z tego udogodnienia.

2.   Rozumiem że  z czatu  korzystać nie chcesz -  a może  nie potrafisz. No to wyżej miałeś  znaczek  "Napisz wiadomość"    Więc  trzeba było tam kliknąć i napisać  co  trzeba:  że miał być odbiór osobisty  a  kupujący  chce  wysyłkę  a nie płaci za wysyłkę. I tak dalej..

Więcej pomóc nie potrafię. Skoro pracujesz  i nie masz  czasu  na  pisaninę  to daj sobie  spokój  z  tym handlem,  oddaj  klientowi  pieniądze  albo mu wyślij  ten zakup  na własny koszt i zapomnij. Nie trzymaj jednocześnie  kilku srok za ogon....

oznacz moderatorów

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Sprawa załatwiona wkącu ktoś był na czacie

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

 @terazauto   Jestem pod wrażeniem, normalnie szok 🙃

Dzisiaj jest  dokładnie 2 tygodnie od założenia tematu - 08.10.

@czarny3451  Udało się wreszcie popisać z kimś na czacie.  A sprawa załatwiona  na dobre, czy  czeka na zablokowanie konta przez Allegro?

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@br. - pomogłeś. Wkącu ktoś był na czacie 🙂 Opłacało się prubować 🙂

oznacz moderatorów