anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z kupujacym

dampal12
#8 Zapaleniec#

wystawiłem telefon do kupienia bez ładowarki kupujący kupił telefon ja mu wysłałem  do niego przyszedł i napisał do mnie że nie ma ładowarki napisałem mu że ładowarki nie było w zestawie bo oryginalnie też nie było ale pan nie rozumie i napisał mi że albo wyślę mu ładowarke z kablem albo obniże cenę o koszt ładowarki co ja mam teraz zrobić

oznacz moderatorów
82 ODPOWIEDZI 82

dampal12
#8 Zapaleniec#
tak mi odpisał Haloooo, ja mam 10 razy pisać że informacja o tym miała być w opisie? Ma Pan odpowiedź od allegro . Bez ładowarki i kabla ten telefon nie warty tyle
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@dampal12 Odpisz mu tak. 
„Opis i zdjęcia stanowią integralną całość oferty i przedstawiają to co jest w sprzedaży a nie to, czego nie ma. Ładowarki i przewodu nie było w treści oferty ani na żadnym zdjęciu więc nie ma podstaw twierdzić, że powinny one stanowić zawartość zestawu.”

oznacz moderatorów

dampal12
#8 Zapaleniec#

a allegro napisało tak wcześniej  , przykro mi, że zgłasza Pan, że w opisie oferty nie było informacji o braku ładowarki. W tej sytuacji może Pan skorzystać z reklamacji z tytułu braku zgodności towaru z umową. Aby ją poprawnie złożyć proszę wybrać jedno z poniższych rozwiązań i wskazać je w dyskusji: - naprawa; - wymiana; Tylko, jeżeli niezgodność jest istotna, może Pan oczekiwać obniżenia ceny lub odstąpić od umowy. Od momentu określenia oczekiwań Sprzedający ma 14 dni na rozpatrzenie Pana reklamacji. dampal12 proszę o informację, czy Kupujący ma odesłać przedmiot. Następnie proszę odnieść się do problemu i wydać decyzję reklamacyjną. 

 

oznacz moderatorów

dampal12
#8 Zapaleniec#

ale wczesnie na maila dostałem taka odpowiedz Sprawdziłam, że w ofercie "Redmi note 9 pro" nie zamieścił Pan informacji o ładowarce. Na zdjęciach również nie jest widoczna.

W takiej sytuacji może Pan odrzucić roszczenie Kupującego. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@dampal12 Dokładnie tak zrób. Odrzuć roszczenie kupującego jako bezzasadne i nie daj się wciągnąć w żadne gierki. 

oznacz moderatorów

dampal12
#8 Zapaleniec#

a jak odrzucic

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@dampal12 odpisać w dyskusji. Cyt ponieważ oferta sprzedaży zawierała opis w którym dokładnie wymieniono co zawiera oferta to jest: wymień elementy zestawu w ofercie oznacza to że nie zawierała ona elementow których brak jest podnoszony w reklamacji kupującego. W związku z tym że treść oferty byla jasna i zrozumiała oznacza to, że kupujący zakupił zestaw przedmiotów z oferty w cenie określonej w ofercie zlożył więc jednoznaczne oświadczenie woli nabycia przedmiotu i zapłacił określoną cenę. W takim przypadku reklamację z tytulu niezgodności zakupionego towaru z umową uznaję za bezzasadna i odrzucam. Nadmieniam że kupującemy przysługuje prawo do dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej, gdzie zgodnie z kodeksem cywilnym będzie musial udowodnić że został wprowadzony w błąd opisem oferty tj że nie podanie w ofercie elementów ktorych brak kupujący podnoso skutkuje domniemaniem że oferta ta te elementy zawiera

oznacz moderatorów

dampal12
#8 Zapaleniec#

To znaczy tylko jedno. Nie czytał Pan regulamin allegro przed wystawieniem przedmiotu sprzedaży. Ale teraz ma Pan odpowiedź od allegro i na pewno też nie czytał . Proszę czytać regulamin!!!!!!!!! Jeżeli sprzedaż bez ładowarki, to ma być informacją w opisie!!!!!!!!!!!!! taka odpowidz

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@dampal12 „Zdjęcia oraz treść oferty w żadnym miejscu nie wskazują na to, że w skład zestawu wchodzi ładowarka oraz przewód. W związku z powyższym reklamację odrzucam jako bezzasadną. Moja decyzja jest ostateczna.” 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

odpisz mu że jakbyś sprzedawał telefon z ładowarką to by było napisane telefon z akcesoriami albo osprzętem ma wyszczególnione co zawiera oferta i tam obok jest taki przycisk zadaj pytanie sprzedającemu mógł się dopytać zanim zakupił

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@dampal12 regulamin allegro lokalnie

Jakie są zasady dotyczące opisu przedmiotu na Allegro Lokalnie

W ogłoszeniu musisz dodać zdjęcie przedmiotu. Opis nie jest obowiązkowy, ale łatwiej sprzedasz przedmiot, jeśli dobrze go opiszesz. Dzięki temu zmniejszysz też liczbę ewentualnych pytań od kupujących.

W opisie nie umieszczaj:

  • treści naruszających przepisy prawa
  • słów, wyrażeń, zwrotów lub materiałów graficznych, które zostały użyte niezgodnie z normami obyczajowymi
  • drastycznych treści
  • adresów www – chyba że są to linki do materiałów, które poszerzają informacje o oferowanym przedmiocie i nie prowadzą do możliwości zakupu poza Allegro
  • zdjęć lub opisów, które nie należą do Ciebie.

Opis ogłoszenia nie może budzić wątpliwości co faktycznie jest przedmiotem sprzedaży (wypisałeś co zawiera oferta: 
Telefon w bardzo dobrym stanie
Redmi note 9 pro
Pamięć ram 6gb
Procesor ośmiordzeniowy max 2.32ghz
Pamięć wewnętrzna 64,00 GB
Dodatkowo etui z mobilefox)

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

A ja bym się czepiał. Telefon w standardzie ma ładowarkę, a opis nie jest jednoznaczny.

Na zdjęciach jest oryginalne pudełko, a w pudełku ładowarka. Bo czemuż by nie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

apple jakoś nie sprzedaje w iphonach ładowarki w standardzie ba ost kupiłem samsunga s21 fe i też nie miał ładowarki w standardzie

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Tak, coraz więcej telefonów nie ma ładowarki, ale ten ma.

Jeśli kupujesz telewizor, to spodziewasz się kabla zasilającego? Mimo, że na zdjęciach brak?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niestety kabli też najczęściej już jest brak. Większość drukarek nie ma ich w zestawie, a kiedyś był to pewniak. Mowa oczywiście o kablu drukarka - komputer. Kupując zasilacze, kable również dokupuje się osobno. Kiedyś wszystko było w komplecie, teraz już tak dobrze nie ma 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a czy na zdjęciach jest ładowarka i kabel? a czy w opisie są 2 elementy wymienione? to czy sprzedawca ma napisać czego nie ma bo jak nie napisze że brak ładowarki to kupujący zażąda słuchawek bo nie napisali że ich nie ma? czytanie ze zrozumieniem co jest w ofercie używanego telefonu napisano, nie nowego a używanego telefonu nowy telefon jest fabrycznie wyposażony ten jest używany

oznacz moderatorów

dampal12
#8 Zapaleniec#

Nie ma na zdjęciach ładowarki ani słuchawek ani w opisie nie jest napisane 

Tylko jest telefon i etui 

 

oznacz moderatorów

dampal12
#8 Zapaleniec#

mam po prostu napisać na dyskusji ze odrzucam roszczenie kupującego

?

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@dampal12 Tak powinieneś odrzucić roszczenia > inaczej trzeba by zamieszczać w opisie inne rzeczy, których nie ma w komplecie np : Poniższych rzeczy nie ma w pakiecie:
- Bursztynowa komnata
- Zagubiona kasa z komunii
- Zdjęć roznegliżowanych lasek

Ja zamieszczam taki dopisek > Jeżeli czegoś nie ma na zdjęciach lub w opisie to oznacza,
że nie wchodzi w skład oferty >
nigdy nie było problemu, że czegoś brakuje > bo rzekomo powinno być.

oznacz moderatorów

dampal12
#8 Zapaleniec#

ja to rozumiem ale ten kupujący nie

 

oznacz moderatorów