anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Propozycja utworzenia zbiorczego tematu o podejrzanych wiadomościach

AdamSmak
#11 Animator#

Ponieważ wątki w temacie wyłudzenia danych z próbą oszustwa zalewają forum niczym grzyby po deszczu, proszę utworzyć zbiorczy/dyżurny temat w którym zgłaszane będą takie działania. Dobrze byłoby też ten temat podpiąć aby był jak najlepiej widoczny. I jeśli jest możliwość łączenia wątków to wszystkie łączyć w całość.

Z informacją aby zgłaszający nick/login oszusta przedstawił.

Dla porządku.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To byłby bardzo duży wątek a przeglądanie go i czytanie w całości z czasem okazało by się niewykonalne .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Chyba lepiej byłoby, aby Allegro wprowadziło do systemu wyraźnie i jednoznaczne komunikaty ostrzegawcze dla sprzedających, aby ustrzec ich przed wyłudzeniami i stratą pieniędzy w trakcie procesu zakupowego. Jakieś komunikaty się tam pojawiają, ale są one mało widoczne i nieskuteczne.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zgadzam się temat naciągaczy jest słabo widoczny na portalu i gdyby nie to forum to ofiar było by znacznie więcej gdyż sami nie są chętni do szukania i usuwania kont podejrzanych typków. 

oznacz moderatorów

AdamSmak
#11 Animator#

@kolekcjoner608 Mam nadzieję, że ten proceder wkrótce zostanie ograniczony i tematów tyle nie będzie, a ujęcie wszystkiego w jedno ułatwi prace moderatorom i też porządek jakiś tutaj będzie.

O tym jak problem rozwiązać pisałem w innym wątku i powtórzę:

Można wprowadzić algorytm który będzie filtrował wysyłaną przez nas wiadomość i jeśli znajdzie się w niej nasz adres e-mail to rozmowę zablokuje, przesyłając jednocześnie zgłoszenie do administratora.

Nowy użytkownik po próbie wysłania swojego adresu e-mail otrzymałby komunikat, że jego rozmówca został zablokowany i dało by to do myślenia. Natomiast oszust bez komunikatu i mógłby przypuszczać, że jego prośba o adres e-mail została zignorowana.

Można by bowiem wprowadzić blokady konta oszustów z automatu, jednak mogłoby to grozić blokowaniem kont uczciwych użytkowników, którzy niefortunnie o adres e-mail poprosili, zatem jedynie zgłoszenie do administratora i niech on rozstrzyga.

Taki filtr to dla informatyka 5 minut roboty bowiem filtrowanie wiadomości i tak jest, jednak teraz filtruje szukając słów lub fraz o konkurencyjnych portalach. Wystarczy dodać warunek z adresem e-mail z bazy i ze skutkiem jak napisałem wyżej.

Jeśli Allegro filtruje wiadomości dla ochrony własnego interesu to niech przy okazji filtruje też w interesie użytkownika

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AdamSmak   Optymista...🙄  Gdyby Allegro naprawdę chciało walczyć z patologią  już dawno by przekrętów nie było.  Przecież oni  o tym  wszystkim co piszesz  doskonale wiedzą...

oznacz moderatorów

AdamSmak
#11 Animator#

@br. "Gdyby Allegro naprawdę chciało walczyć z patologią  już dawno by przekrętów nie było."
To takie buty!
Zatem po co my tu wpisy płodzimy próbując naprawić nienaprawialne?
Może są w zmowie? 😉

Nic tu po mnie...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AdamSmak  Popieram i proponuję ulepszenie: wątek ten powinien być na stałe podpięty na  początku Strony Głównej i wszystkich podstron.

Ale tak przy okazji taka refleksja mnie naszła:  gdy patrzę na inny wątek "Ukryte zakupy"  to sobie myślę ile to  tysięcy cennych punktów  rozwiązań zmarnowano?  A dla niektórych userów te punkty są bezcenne...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Te ukryte zakupy to w ogóle totalny niewypał ,mało potrzebne i bardzo kłopotliwe.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AdamSmak dziękuję za wszystkie Twoje propozycje! Bardzo je doceniamy i proszę nie zniechęć się do zgłaszania nam uwag, sugestii i Twoich spostrzeżeń. Cieszymy się, że kupujący i sprzedający piszą do nas i dzielą się swoimi propozycjami, bo im więcej spojrzeń i opinii tym coraz bardziej udoskonalamy serwis. Niektóre zmiany są niewidoczne z zewnątrz, na inne trzeba poczekać, ale każda Wasza uwaga jest dla nas bardzo cenna. Wątki dotyczące tych samych tematów łączymy i ten o prośbie od kupującego o podanie e-maila przypięłam na forum, aby był bardziej widoczny.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów