anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMS od allegro z kodem QR

abyl02
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

 

Dzisiaj zamieściłem produkt na allegro lokalnie. Wieczorem otrzymałem SMS od allegro z tytułem "Nowa sprzedaż: *link*". Po wejściu w link dostałem informację, że ktoś kupił ode mnie produkt, poniżej był przycisk "dalej". Na następnej stronie był wybór banku na który mają zostać przelane pieniądze. Po wyborze banku wyświetliła się informacja, że płatność przez przeglądarke na komputerze jest niemożliwa i należy zeskanować kod QR aby móc przejść dalej. Zeskanowałem kod starym telefonem dla testu, ale skanowanie nic nie dało i nic się nie wyświetlało - nie mogłem tego kodu zeskanowac (nie wiem czy mogło to być, ze względu na problem z telefonem). Miał ktoś taki przypadek?

Zdjęcie WhatsApp 2023-05-18 o 22.08.04.jpg

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@abyl02 to jest wałek, wyłudzający dane do konta bankowego, wyczyść, przeskanuj i zmień hasła !!!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@abyl02 Allegro nigdy nie prosi o potwierdzenie przyjęcia płatności. Koniecznie zmień hasła i zgłoś ten incydent do swojego banku. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi ale refleks 😄 gościowi już wyczyścili konto i wzięli kredyt 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Może by allegro w końcu coś zrobiło w kwestii wypłat na lokalnym. Wałek idzie po wałku, bo ludzie nie wiedzą jak się aktywuje wypłaty, Myślą, ze to tak jak na O. Gdyby system z automatu przy wystawionej pierwszej aukcji wyświetlał jakiś komunikat o konieczności weryfikacji konta to tak nie łapali by się potem na wszystkie maile z wyborem banku...

oznacz moderatorów