anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż lokalnie ... ktoś kupił i chce wysyłke za granicę :/

MAMY ROZWIĄZANIE!
Morou
#8 Zapaleniec#

Albo ja jestem jakiś ułomny albo sprzedaż na allegro to dziś jakaś tragedia.

 

Wystawiłem przedmiot w allegro lokalnie (bo lokalnie to jak rozumiem z kraju albo z miasta w jakim miekszkam, oraz bo ogłoszenie widać ponoć i w Allegro i w Allegro Lokalnie). Dałem w opisie info że sprzedaż tylko na terenie Warszawy...

I dziś patrze a aukcja zakończona bo ktoś ją kupił... patrzę w maile no faktycznie... kupił. Jakiś Paul z Włoch ... i prosi o podanie konta i abym sobie doliczył 200 PLN i wysłał mu to do Włoch.

 
Cena jak na 3000zl i wlasnie sprawdzilem koszty wysylki z EMS Pocztex i jest to okolo 200zl do Wloch.

Potrzebuje, aby wyslac mi pelne konto bankowe do platnosci, takich jak.

Nazwa:
Numer konta:
Numer telefonu:

Tak, moge dokonac przelewu do Ciebie ..  

 

Nie chcę wysyłać za granicę sprzętu a allegro naliczyło już sobie kwotę 145 PLN za sprzedaż .... i co niby mam teraz zrobić? Nie ufam wysyłkom za granice.

Kiedyś ta sprzedaż na allegro była łatwiejsza.

 

Proszę o radę bo nawet nie wiem jak się skontaktować z allegro w tej sprawie...

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Morou odpisz klientowi ,że nie wysyłasz za granicę , nie zapłaci to oferta wznowi się po 5 dniach i opłata transakcyjna nie zostanie naliczona .... koniec .

oznacz moderatorów
Morou
#8 Zapaleniec#

Tak zrobię i wykasuje ogłoszenie z Allegro Lokalnie a zostawię te w Allegro. Czym się niby rózni to lokalnie od dawnego Allegro poza tym że panelem?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Morou Allegro ma być docelowo tylko dla firm , a na razie jest ogólnie dostępne .

oznacz moderatorów
Morou
#8 Zapaleniec#

Wystawielm aukcję ponownie ...tym razem przez "allegro" ale nie wiem jak załatwić temat zakupu w allegro lokalnie przez owego Włocha mającego id klineta i chcącego wysyłki do Włoch 😕

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Morou tak jak Ci napisałem wczesniej . Pamiętaj ,że oferta na Lokalnie automatycznie się wznowi .

oznacz moderatorów
Morou
#8 Zapaleniec#

Na razie jest niedostepna/zakonczona. Moge ją jakoś wykasowac z Allegor lokalnie zanim się wystawi ponownie?

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Iphone 11? To pewnie jakiś wałek, otrzymasz jakieś lipne potwierdzenia przelewu albo podrobione maile z "banku", że kasa zostanie wysłana po wysłaniu przedmiotu.

oznacz moderatorów
Morou
#8 Zapaleniec#

zgadza się .. pewnie tak będzie.

Okazało się że owy Włoch chciał wysyłkę za granicę a kupił jakiś inny zagraniczny ponoć z Opola (mimo ze miałem wpisane odbiór osobisty) ...  i też tego nie jestem pewien. Nie wiem jak anulować ofertę z allegro lokalnie aby się nie odnawiała skoro wystawiłem ponownie na Allegro.

 

A dodatkowo jak jest opcja płatność przy odbiorze i Allegro nie widzi transakcji jako takiej ... to jak anulować opłatę skoro transakcja się nie odbyła, mimo że klient kupił?

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Morou z tego co pamiętam, po 5 dniach przyjdzie mail z informacją, że za 24 godziny ogłoszenie zostanie wznowione i będzie tam opcja, aby nie wznawiać.

Najlepiej na allegro lokalnie nie udostępniaj odbioru osobistego z opłatą przy odbiorze, wtedy gdy ktoś kliknie w kup teraz i się nie zjawi po odbiór jest naliczana prowizja, która jest bezzwrotna. Udostępniaj odbiór osobisty po przedpłacie. W tej sytuacji jednak myślę, że prowizję powinni Ci wyjątkowo zwrócić.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  sprawdźcie tego kupującego i jeśli to oszust, zwróćcie Morou opłatę transakcyjną 🙂

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Morou Jeśli chodzi o Client:106845407 to konto jest już zablokowane w naszym systemie, więc na pewno nie dojdzie tu do zapłaty. Czy możesz podać mi login drugiego kupującego, o którym piszesz? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
krzysztof_wolf
#7 Wielbiciel#

Ja mam podobną sprawę z client:108062542 z Włoch. Kliknął "kupuję", na razie nie zapłacił. Wcześniej pytał się, czy mogę wysłać do Włoch, odpowiedziałem, że mogę, ale muszę się zorientować ile to będzie kosztować. Zaś klient nie poczekał na odpowiedź, tylko kliknął "kupuję". Dziwne.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@krzysztof_wolf, tu sprzedający ma jeszcze czas na opłacenie zamówienia. Na Allegro Lokalnie jest to 5 dni. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
krzysztof_wolf
#7 Wielbiciel#

Niestety, kupujący z Włoch nie opłacił towaru. Minęło już 5. dni, sprzedany przedmiot nie pojawił się automatycznie na aukcji. Co mam zrobić? Proszę o podpowiedź.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@krzysztof_wolf widzę, że minęło już 5 dni, czy to możliwe, że wyłączyłeś opcję automatycznego wznawiania (mogłeś to zrobić albo za pomocą wiadomości e-mail jaką wysłaliśmy do Ciebie gdy zbliżał się teramin anulowania zamówienia lub w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących
Jeśli tak to proponuję wystawienie ponownie tego ogłoszenia, ponieważ nieopłacona transakcja jest anulowana. 
Jeśli nie wyłączałeś automatycznego wznowienia, to poczekaj jeszcze proszę do jutra, kupujący ma 5 dni na wznowienie, ale dzieje się automatycznie o konkretnych godzinach, więc w praktyce może to zająć 6 dni. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
andrzejcen
#7 Wielbiciel#

WItam

Mam taką samą sytuację, mój przedmiot kupił klient z Włoch, ale transakcja wydaje mi się jakąś podpuchą. Treść wiadomości wysłanej na mój mail cytuję

Cena jest dobra za 2000 zl i wlasnie sprawdzilem koszty wysylki z EMS Pocztex i jest to okolo 200 zl do Włochy.

Potrzebuje, aby wyslac mi pelne konto bankowe do platnosci, takich jak.

Nazwa:
Numer konta:

Tak, moge dokonac przelewu do Ciebie ..  

Nie wiem co zrobić, klient wybrał opcję odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze, więc to on powinien ode mnie osobiście odebrać zakupiony przedmiot, a nie prosić mnie o wysyłkę, a Allegro naliczyło mi już prowizję. Najchętniej anulowałbym tą sprzedaż i prowizję. Jak mam udowodnić, że nie odebrał ode mnie zakupionego przedmiotu i nie doszło do zapłaty, żeby nie płacić wspomnianej prowizji?

oznacz moderatorów
andrzejcen
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@andrzejcen To jest najprawdopodobniej próba oszustwa. Możesz mu odpowiedzieć, że jeśli jest zainteresowany to wystawisz ogłoszenie ponownie i niech wybierze płatność z góry. Wtedy będziesz miał pewność, jakie ma intencje. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
firmakrzak
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @andrzejcen to na 100% jest oszustwo, pisanie z oszustem i wystawianie dla niego ogłoszenia ponownie nie ma sensu.

oznacz moderatorów