anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na Allegro Lokalnie

k2g
#7 Wielbiciel#

Sprzedałam na Allegro Lokalnie przedmiot (odbiór osobisty). Kupujący chce wysyłki. Zgodziłam się i podałam nr konta, ale wygląda to wszystko podejrzanie. Wygooglowałam sprzedającego, ale nie ma żadnych wiarygodnych wyników. Trochę jestem zaniepokojona. Chodzi o sprzedaż fotelika Cybex (nr oferty d78392dd-769b-4dd7-a1b5-29bebccd8726). Co mogę zrobić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@k2g W takim wypadku będzie to transakcja poza Allegro. Pamiętaj, że w takim wypadku nie będziemy w stanie udzielić Ci ewentualnej pomocy. Sugeruję, abyś zaproponowała kupującemu, że wystawisz ofertę ponownie, a on zakupi przedmiot z płatnością przez Allegro. Tak będzie najbezpieczniej. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

k2g
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@k2g @w_kiwi wysyłka za pobraniem na określoną kwotę kurier nie wyda paczki jak nie zapłaci a jak adres zagraniczny to wiadomo że wałek

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Tak, masz rację. @k2g Zostaje jeszcze opcja wysyłki za pobraniem, ale tutaj warto wiedzieć, że istnieje ryzyko odmowy odbioru przesyłki. W takim wypadku zostaniesz obciążony kosztami zwrotu towaru do Ciebie.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nie bardzo rozumiem w czym problem? Wpłaci to wyślesz, nie to nie i tyle. Samo podanie numeru konta niczym nie grozi... Groźniejsze jest podanie maila czy numeru telefonu, bo wtedy wysyłają linki do trefnych stron z najróżniejszymi próbami wyłudzeń. Na allegro jest coraz więcej osób, które wolą zapłacić na konto, nawet płacąc drożej za przesyłkę ale uniknąć w zamian "uroków płaytności payu", komu parę parę przelewów nie przeszło to unika... Allegro nie reaguje na problemy więc... Póki co na lokalnym jeszcze wolno na konto i z tego korzystają. Może jak będą tak częściej to w końcu ktoś z allegro coś z tymi płatnościami zrobi... 

oznacz moderatorów