anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tytuł Twojej oferty lub jej dalszy opis może wprowadzać w błąd

Client:90540176
#1 Nowicjusz#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, przy dodawaniu ogłoszenia pojawia mi się taka wiadomość: ''Tytuł Twojej oferty lub jej dalszy opis może wprowadzać w błąd co do pochodzenia towaru, jego producenta lub marki i tym samym naruszać prawa firmy, która współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw. W opisie Twoich ofert używasz zarejestrowanego słownego znaku towarowego w celu sprzedaży produktu innej marki (widocznej w sekcji ‘Parametry’).'' Nie do końca rozumiem co to oznacza. Próbuję wystawić słuchawki airpods 3. Próbowałem odznaczyć podpowiadany przedmiot od Allegro i zaznaczyć ''Żaden z powyższych, ale bez skutku. Zdjęcia opisują poprawne słuchawki oraz opis nie wprowadza w błąd, także nie wiem co może być przyczyną tego komunikatu

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:90540176 Niestety jeśli pojawia się taki komunikat, nie będziesz mógł wystawić oferty z tym przedmiotem. Możesz przesłać na adres spolecznosc@allegro.pl zrzuty ekranu, na których będzie widoczny cały uzupełniony formularz sprzedaży. Sprawdzimy czy można jakoś rozwiązać ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

erni1_1
#9 Pomysłodawca#

U MNIE TAKI SAM PROBLEM

Tytuł Twojej oferty lub jej dalszy opis może wprowadzać w błąd co do pochodzenia towaru, jego producenta lub marki i tym samym naruszać prawa firmy, która współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw. W opisie Twoich ofert używasz zarejestrowanego słownego znaku towarowego w celu sprzedaży produktu innej marki (widocznej w sekcji ‘Parametry’).

Już nie mam pomysłu jaki tytuł oferty

oznacz moderatorów

Adamus1115
#1 Nowicjusz#

U mnie jest ten sam problem. Próbuję wystawić na Allegro Lokalnie słuchawki. Wystarczy że w tytule lub opisie wpiszę AirPods Max i już nie pozwala ich wystawić. Próbowałem również wypełnić parametry oferty wybierając producenta oraz wpisując model, ale nic to nie dało.

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Witam, mam ten sam problem w związku z legalną sprzedażą klocków lego, czy mogę się dowiedzieć o co chodzi? czy teraz już nie będę mogła prowadzić swoje sprzedaży? A co robicie z nikami w których pojawia się słowo Lego a sprzedający nie są w żaden sposób związani z tą firmą , a w nazwie używają tej zastrzeżone nazwy? Czy teraz sprzedając jakikolwiek towar od producenta będzie problem z wystawianiem ofert? O co tu chodzi?????

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BrickWorkshop Nie jestem w stanie odpowiedzieć co w Twoim przypadku jest przyczyną problemu bez zrzutów ekranu, na których będzie widoczny formularz sprzedaży i wszystkie dane, które wprowadzasz w ofercie. 

Mogę jedynie zasugerować, żebyś sprawdziła czy w opisie lub tytule nie podajesz nazwy innej firmy niż nazwa producenta klocków, które oferujesz. Sprawdź też czy w parametrach zaznaczasz tę samą markę, o której piszesz w opisie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Nic z tego nie działa. Wystawiam aukcje w ten sam sposób od trzech lat. Od wczoraj (20.10.2023) nie mogę nic wystawić, a pisaliście w newsach że możecie blokować możliwość wystawianie aukcji jeśli będą uzasadnione podejrzenia sprzedaży podróbek, więc pytam co moja legalna sprzedaż ma wspólnego z tym nowum wprowadzonym 16.10.2023 przez wasz serwis i dlaczego mam całkowicie zblokowaną możliwość wystawiania ofert.

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

"W niektórych sytuacjach będziemy blokować możliwość wystawiania produktów danej marki

W uzasadnionych przypadkach będziemy mogli zablokować sprzedającemu możliwość wystawienia ofert z określonymi produktami, aż do czasu pozytywnej weryfikacji przedstawionych przez sprzedającego dowodów na to, że oferowany przez niego towar jest zgodny z przepisami prawa lub nie narusza praw osób trzecich.

Dotychczas mogliśmy tylko usunąć wystawione już oferty, które budziły uzasadnione wątpliwości w kwestii zgodności z prawem.

Podstawa: zapobieganie nadużyciom (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera g)." - kto i według jakiego klucza decyduje że zaszła przesłanka do uznania wystawianej oferty jako nadużycie w zakresie zgodności z przepisami prawa lub nie narusza ona praw osób trzecich? W moim przypadku wystarczy że w tytuł aukcji wstawiam nazwę producenta klocków i nie mogę już nic wystawić. Pytam czy ta sytuacja dotyczy wszystkich sprzedających wystawiających np sprzęt Samsunga, Nike, Lego, Audi itd? Czy zostaje sprzedaż tylko produktów DIY gdzie nie będzie używana nazwa producenta bo jej nie ma? Jak sprzedać w tej sytuacji kawę Nescafe nie używając jej nazwy? To jest absurd!!!!

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@BrickWorkshop Allegro decyduje po zgłoszeniu firmy z którą ma podpisaną umowę. Dodatkowa furtka do pozbycia się konkurencji. Zgłaszaj nadużycie do UOKiK jeśli nie dotyczy to produktu premium, objętego selektywną sprzedażą. Jeśli dany produkt jest w sprzedaży w internecie u innych sprzedawców (np. Oficjalny Sklep Allegro) to na 99% nie podpada pod te przepisy.

oznacz moderatorów