anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usługa "Sprzedawaj ze Smart! bez limitu" - Czy można włączyć tylko w wybranych aukcjach ?

Arkadia_OK
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Witam.

Czy po włączeniu tej usługi można oferować Smarta tylko w wybranych aukcjach na Allegro Lokalnie ?

W niektórych aukcjach nie chę tej usługi, gdyż musiałbym zbyt mocno podnieść ich cenę....

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
Kiedy sprzedajesz

Oznaczymy Twoje ogłoszenie ikoną Smart!, jeśli:

Twoje ogłoszenie automatycznie otrzyma oznaczenie Smart!, niezależnie od ceny przedmiotu.

Z darmową dostawą Smart! możesz wysłać 6 zamówień w ciągu kwartału – jeśli masz Allegro Smart!

Maksymalnie możesz wysłać 24 zamówienia z dostawą Smart! w ciągu roku – po 6 w każdym kwartale.

Gdy korzystasz ze Smart! na Start, Twój limit to: 5 zamówień

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/poznaj-allegro-lokalnie/jak-dziala-allegro-smart-na-alleg...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Cześć. 🙂 Dopytam o to i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kshycho83
#8 Zapaleniec#

Dlaczego sprzedający musi płacić dodatkowo za wysyłkę Smart w Allegro lokalnie jeśli aby z tego korzystać sprzedający jak i kupujący muszą mieć wykupiony abonament na Smart. To jakby ukryte dwie opłaty plus prowizja za sprzedaż. Zrozumiałym jakby np nie była pobierana prowizja od transakcji a sprzedający płaci za wysyłkę a tak aby coś sprzedać albo tracisz na tym albo dodajesz i tak pewnie większość doda te 5 zł do ceny sprzedaży przedmiotu jeśli skorzysta w waszej "promocji" co za tym idzie większą prowizja za przedmiot o te 5zł.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kshycho83 Promocja Sprzedawaj ze Smart! bez limitu” jest dobrowolna, nikogo do niej nie zmuszamy. Jeśli nie masz ochoty jej aktywować, to tego nie rób. Standardowo na Allegro Lokalnie możesz wysłać 6 przesyłek z darmową dostawą Smart! na kwartał (bez dopłaty). W każdym kwartale odnawiamy limit przesyłek. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Shadow_Angel
#10 Popularyzator#

Też się nad tym zastanawiałem, jak to pierwszy raz odczytałem. Ale zanalizowałem i chyba wiem o co chodzi.

Wystawiam np. przedmiot za 50zł. I to jest sprzedaż SMART! Kupujący może zakupić ze SMARTem od 45zł na AllegroLokalnie ten przedmiot, więc kupuje i nie płaci za przesyłkę.

Po mojej stronie, jako że mam 6 darmowych przesyłek do sprzedaży, łapie mi jedną z nich i ja też nie płacę. Ale.. gdybym w jednym kwartale wszystkie wykorzystał, to każda kolejna wysyłka kosztowałaby mnie pewnie 9,99zł za inpost paczkomat w ramach smart'a którego sprzedaję. Bo Allegro za mnie już nie zapłaci tej 7ej w jednym kwartale.

Więc tutaj jest jakby "promocja", że jeśli taka sytuacja się wydarzy, to zamiast tych 9,99zł zapłacę jedynie 4,99zł - to połowa ceny tak jakby.

Dobrze myślę ? : )

Więc tutaj nie ma prowizji, tylko możliwość zapłacenia mniej. Pytanie gdzie jest haczyk ?!

Nie mówię tutaj w ogóle o zwiększeniu ceny przedmiotu bo.,.. jakiś tam smart. Po prostu zwykłą sprzedaż od 45zł wzwyż.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Wracam do Ciebie z odpowiedzią. Promocja dotyczy całego konta, nie masz możliwości wyboru ofert, dla których chcesz włączyć Smarta. 

Jeśli włączysz promocję "Smart bez limitu", to wszystkie Twoje oferty, które spełniają warunki Smart (wystawione jako "kup teraz" lub "licytacja" z udostępnioną dostawą Allegro paczkomaty InPost lu One Box) będą miały oznaczenie Smart. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Nie bardzo rozumiem cel wyłączania smarta w niektórych ofertach. Jeśli udostępniasz usługę Allegro One Box albo Allegro Paczkomaty InPost to co za różnica czy kupujący zapłaci 8,99/9,99 zł, czy 0 zł w ramach smarta?

Jeśli chcesz dać koszty wysyłki wyższe niż 9,99 za paczkomat to trzeba wybrać opcję "Odbiór w punkcie: Paczkomaty 24/7 InPost", wtedy nie będzie smarta. Ale wtedy trzeba samemu zamawiać przesyłkę przez inne serwisy.

oznacz moderatorów